БУДІВЕЛЬНІ ФЕНИ
900
3 987
7 074
БУДІВЕЛЬНІ ФЕНИ
Пристрій, різновиди та основні характеристики будівельних фенів
Будівельний фен – вид промислового обладнання, призначений для сушіння, плавки та навіть для різання різних матеріалів. З його допомогою можна оперативно висушити будь-яку поверхню, розігріти термозбіжну ізоляцію, розм'якшити лакофарбові покриття для їх подальшого зняття, зварити брезент, лінолеум та інші матеріали.
Сьогодні застосування промислового фена при проведенні будівельних та оздоблювальних робіт набирає все більшої популярності. Це пов'язано з широким призначенням пристрою, і навіть великим функціоналом. Внаслідок своєї форми та конфігурації корпусу його ще називають термопістолетом, принцип дії якого заснований на створенні термічного струменя повітря підвищеної температури.
Перед тим як купити будівельний фен, загляньте в наш каталог. Ви знайдете моделі від відомих виробників за найнижчими цінами з гарантією якості. Залишились питання? Консультанти онлайн нададуть всебічну підтримку.
Конструкція технічного фена
Стандартна конструкція інструменту є сукупністю певних елементів. Одним з основних вважається нагрівальний елемент, призначений для надання циркулюючого всередині повітря заданої температури. Завдяки ніхромовій спіралі, посадженій на керамічну основу, потік усередині корпусу миттєво нагрівається і виходить назовні через металеве знімне сопло. У промисловий фен додатково на основу може бути встановлений термодатчик, що сприяє регулюванню температури.
Забір повітря відбувається за допомогою електричного двигуна певної потужності з вентилятором та повітрообміну у вигляді пластикової решітки. Мотор та нагрівальний елемент з'єднуються між собою спеціальним шпинделем, який замикає ланцюжок внутрішніх елементів.
Фен технічний складається з корпусу в пластиці підвищеної міцності, який здатний витримувати підвищені температури та виконувати функцію термоізолятора. Для додаткового комфорту при експлуатації рукоять корпусу наділяється протиковзним прогумованим покриттям, що запобігає хаотичнім руху в руці оператора. Також на ручці знаходиться кнопка пуску, яка може мати кілька режимів залежно від вибраної потужності потоку.
На верхній стороні корпусу в більшості моделей знаходиться тумблер для регулювання температурного режиму, індикатор роботи, а також світловий індикатор, що сигналізує про перегрівання пристрою. Додатково технічний фен може бути оснащений РК-дисплеєм, який дозволяє бачити задані режими та підлаштовувати інструмент під певні умови роботи.
Вихід розігрітого повітря відбувається через металеве сопло. Деякі виробники комплектують обладнання кількома різновидами насадок, що знімають, що дозволяють виконувати конкретні види робіт з підвищеною ефективністю.
Універсальними з них вважаються фокуси — створюють точково спрямований потік, плоскі — сприяють рівномірному нагріванню по ширині всього сопла. Також часто використовуються рефлекторні, щілинні, ріжучі, дзеркальні, зварні насадки. Сфера застосування кожної з них є досить вузькою, проте дозволяє досягти максимального ефекту при роботі.
Основні характеристики будівельного фена
Щоб купити термофен, який відповідатиме головним вимогам споживача, необхідно розбиратися не тільки в його пристрої, а й у функціоналі та основних параметрах.
Потужність нагрівального елемента
Цей показник відображає продуктивність пристрою, можливість його використання з різною метою. Так, споживана потужність може змінюватись від 0,9 до 2,1 кВт. Від неї безпосередньо залежить гранична температура нагріву повітря, яка може бути в межах 300-800 градусів Цельсія. Моделі, оснащені тумблером регулювання температурного режиму, дозволяють коригувати градуси нагріву у кожній певній ситуації.
Перед тим, як купити будівельний фен, зверніть увагу на наявність функції регулювання. Регулятор може мати два положення — мала температура та гранична, або бути виконаним у вигляді поворотної ручки. У другому випадку градуси змінюються плавно та з високою точністю. Це сприятливо позначається на споживанні електроенергії, і навіть на загальному ресурсі фена.
Від потужності двигуна залежить ціна на промисловий фен і такий показник, як витрати повітря на хвилину. Бюджетні моделі передбачають щохвилинну циркуляцію 300-450 л/хв. Промислові та професійні фени здатні видавати 650-700 л/хв. Великою перевагою є можливість регулювати інтенсивність потоку, тому що не завжди потрібно використовувати інструмент на повну силу.
Захист від перегріву
Ця функція призначена для автоматичного відключення термофена у разі перегріву. Про проблему заздалегідь сигналізує індикатор на корпусі, після чого припиняється прийом живлення та апарат вимикається. Далі відбувається продування нагрітих елементів холодним повітрям, що призводить до оперативної нормалізації стану інструменту. Найчастіше перегрів трапляється, коли фен використовується перпендикулярно оброблюваної поверхні. У такому разі мінімум третина тепла потрапляє назад та провокує нагрівання внутрішніх елементів.
Індикатор роботи
Світлова лампочка спалахує відразу після підключення фена до електромережі. Вона сигналізує про надходження живлення. У момент вимкнення світловий сигнал зникає.
Обдув холодним повітрям
Ціна будівельного фена залежить від наявності даної опції. Особливо вона актуальна під час роботи з тонким пластиком, поліетиленом та іншими матеріалами, які можуть миттєво спалахнути. Активація режиму ґрунтується на відключенні нагрівального елемента та забору двигуном холодного повітря. На виході температура потоку становить 25-40 градусів. Крім цього, холодне обдування швидко остуджує сам інструмент у разі перегріву.
Електронний дисплей
Професійні моделі найчастіше наділяються рідкокристалічним дисплеєм, на якому можна візуально контролювати всі налаштування та задані показники. Також разом з дисплеєм більш дорогі моделі наділяються звуковим індикатором, що говорить про перегрівання пристрою, підключення до мережі, вибраний режим та ін.
Система підтримки температури. Цей параметр дозволяє зберігати заданий діапазон градусів та підтримувати його протягом усієї роботи інструменту, незалежно від навколишніх умов та зміни напруги. Досягаючи заданої межі, нагрівальний елемент вимикається, поки температура повітряного потоку досягне мінімуму. Потім спіраль знову вмикається.
Різновиди монтажних фенів
Найчастіше придбання електрофенів будівельних ґрунтується на галузі їх застосування, а також на способі живлення. Залежно від пристрою можна розділити на групи.
- побутові – розраховані на нетривале використання – 15-25 хвилин та виконання малих обсягів робіт. Потужність зазвичай не перевищує 1500-1700 Вт, а технічні характеристики зведені до мінімуму. Тому перед тим як купити побутовий фен, варто подумати, який обсяг робіт має бути. Перевагою побутових пристроїв є їхнє низьке електроспоживання, а також мала вага (в середньому – 0,8-1,1 кг);
- професійні – сегмент устаткування, розрахована тривалість безперервної роботи від 30 до 70 хвилин. Такі фени мають потужність до 2000 Вт і найчастіше використовуються при виконанні професійних ремонтних або будівельних робіт. Їх функціонал більш розширений і обов'язково має регулювання температури, обсягів повітря, що видується;
- промислові – досягають граничної потужності – 2100 Вт. Такі термофени розраховані на тривалу роботу без перерви – до 120 хвилин. Їхні технічні характеристики дозволяють підлаштовувати пристрій під різні режими та умови роботи. Гранична вага може сягати 5-6 кг;
- мережеві – живляться внаслідок електроенергії, яка надходить електричним кабелем. Перевагою такого інструменту є незалежність від об'єму акумулятора. Однак у разі припинення подачі електроенергії експлуатувати фен неможливо. Також обмежує дії довжина дроту, яка зазвичай не перевищує 3 метри. Мережеві пристрої не придатні для використання в польових умовах, поза приміщенням з наявною напругою;
- акумуляторні – споживають енергію від знімної або вбудованої акумуляторної батареї. Вартість такого будівельного фена дещо вища, ніж мережного. Однак його можна використовувати у будь-яких місцях, де відсутня подача електроенергії.
Купівля виробничого фену в Eldorado – правильне рішення
У разі виникнення необхідності придбати будівельний фен для будь-яких потреб, рекомендуємо звернутися до нашого інтернет-магазину. Тут ви зможете не просто знайти товар, який буде відповідати всім вимогам, але й отримати ексклюзивну пропозицію на покупку. Також звертаємо вашу увагу на те, що комерційна політика магазину орієнтована на повне задоволення потреб кожного клієнта. У зв'язку з цим ми пропонуємо:
- товар підвищеної якості з гарантією не менше ніж 12 місяців з дня здійснення покупки;
- професійні консультації співробітників з відповідями на всі питання;
- низькі ціни на продукцію без шкоди якості;
- регулярне проведення акцій із падінням цін на значний відсоток;
- можливість придбання товару на виплат на кілька місяців;
- доставку товару територією Києва та всієї України.
Купуючи у нас, ви отримуєте якісний товар за доступною ціною.
Ціни на будівельні фени (вартість грудень 2024)
Товар | Ціна |
Термоповiтродувка BOSCH GHG 20-60 (0.601.2A6.400) | 6690 грн. |
Термоповiтродувка BOSCH UniversalHeat (0.603.2A6.120) | 2256 грн. |
Фен будівельний BOSCH GHG 23-66 +АС (0.601.2A6.301) | 7074 грн. |
Фен будівельний BOSCH EasyHeat 500 (0.603.2A6.020) | 1482 грн. |
Фен будівельний BOSCH GHG 18V-50 Professonal (0.601.2A6.500) | 6000 грн. |