НОУТБУКИ (ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА: БЕЗ OС)
15 999
44 999
73 999
13
18
На комп'ютерному ринку ноутбуки без попередньої ОС користуються не меншим попитом, ніж варіанти «все включено». Причин багато: економія на покупці, можливість вибрати софт до смаку, широкий модельний ряд і не тільки. Популярні лептопи без операційної системи HP, Lenovo, Dell, Acer, Asus та інших відомих брендів представлені в каталозі інтернет-магазину Eldorado.ua.
Переваги та недоліки покупки ноутбука без ОС
Купити ноутбук без операційної системи вигідно з кількох міркувань:
- Низька ціна. Техніка з повним комплектом ліцензійного софту обійдеться мінімум на 20% дорожче за аналогічну «порожню» модель. Це важливо, якщо бюджет на покупку обмежений, а хочеться вибрати гідний ноутбук та згодом доукомплектувати його самостійно.
- Відсутність націнок на ОС. У магазинну вартість лептопа закладена не тільки ціна операційної системи, а й послуги з її встановлення, вторинний софт (наприклад, антивірусні програми), плюс — додатковий відсоток загальної накрутки. На кожному з пунктів можна непогано заощадити, особливо якщо покупець може самостійно розібратися з ОС, не вдаючись до допомоги майстра.
- Ліцензійна ОС не завжди потрібна. Покупець може мати на руках або орендувати у знайомих вже куплений диск з операційною системою. Деякі системи (наприклад, Linux) можна завантажити безкоштовно в офіційній версії. У таких випадках покупка ноутбука з встановленою ОС втрачає сенс.
- Чистота ноутбука. Багато людей вважають за краще купувати комп'ютерну техніку, запечатану в заводській коробці та випущену із заводу без найменших втручань у внутрішню систему. Відсутність ОС — гарантія, що лептоп не був демонстраційним зразком на стенді, а параметри софту не піддавалися змінам. Ноутбук без ОС — хороший варіант подарунка людині, переваги якої щодо софту невідомі.
- Можливість краще розібратися у комп'ютерній техніці. Досвід установки ОС — відмінна навичка, яка обов'язково стане в нагоді надалі, адже софт вимагає періодичного оновлення та заміни (якщо це не відбувається автоматично).
- Можливість вибрати потрібну ОС. Існують різні редакції операційних систем, наприклад, домашня, корпоративна, професійна. Рядові користувачі можуть не помітити різницю, але для геймерів або робітників корпорацій певний софт має колосальне значення.
- Варіативність вибору. Ноутбуки без ОС представлені десятками моделей найкращих світових брендів, що дозволяє знайти ідеальний лептоп за своїм бюджетом та потребами.
Купівля ноутбука без попередньо встановленої операційної системи пов'язана з декількома недоліками:
- Не можна користуватися технікою одразу. Без ОС ноутбук не працює, що не всім підходить.
- Додаткові витрати часу. Самостійне встановлення або звернення до майстра — будь-який варіант вимагає уваги.
- Необхідність установки софту, від самої ОС до драйверів та розширень. Завдання не з простих, якщо раніше не було досвіду. При помилковому встановленні система не працюватиме або буде, але некоректно.
- Ризик переплат. Буває, що окрема послуга встановлення операційної системи та додаткових програм обходиться дорожче, ніж купівля готового комплекту.
Ноутбуки без попередньої ОС зацікавлять тих, хто добре розбирається або хоче розібратися з софтом, потребує вузькоспеціалізованих програм або хоче заощадити на покупці. Техніка без операційної системи може завдати клопоту людям, які ніколи не тримали в руках настановний диск і не хочуть витрачатися на послуги майстра.
Як вибрати ноутбук без операційної системи
Якщо ви хочете купити ноутбук без ОС, зверніть увагу на такі параметри:
- тип ноутбука;
- характеристики екрана;
- модель та версія процесора;
- кількість ГБ оперативної пам'яті та внутрішньої;
- додаткові особливості.
Ноутбуки класифікуються за призначенням. Для любителів ігрових битв створені дорогі геймерські моделі з високою продуктивністю, накопичувачем SSD та потужною системою охолодження. Техніка для ділових завдань відрізняється ергономічністю, класичним дизайном та базовими функціями. Для перегляду мультимедіа ідеальні лептопи з великими, яскравими екранами та хорошими характеристиками звуку.
Діагональ екрана в ноутбуках варіюється в середньому від 13 до 17". Найпоширеніші варіанти на IPS-матрицях, а в моделях дорожче встановлений сучасний OLED. Рекомендована роздільна здатність — від 1920х1080 ppi, щоб картинка залишалася чіткою і барвистою.
Процесори для ноутбуків постачають два головні виробники — Intel Core та AMD Ryzen. Характеристики в них схожі, головне — вибрати версію згідно зі своїми завданнями, з відповідною кількістю обчислювальних ядер та потоків. Об'єм (ГБ) ОЗП у сучасних лептопах досягає 4-16 гігабайт, але краще брати варіант з не менше 6-8 ГБ. Оперативна пам'ять також вибирається за принципом «чим більше, тим краще».
На увагу заслуговує якість складання ноутбука. Перевага — моделям з щільним, надійним корпусом з удароміцних матеріалів, без зазорів, еластичних деталей, з великою кількістю інтерфейсів. Для роботи без підключення до мережі важлива ємність акумулятора: що вище, то довше техніка протягне на одному заряді.
Чому варто купити ноутбук без ОС в Eldorado.ua
В асортименті інтернет-магазину Eldorado.ua можна знайти десятки популярних ноутбуків без попередньої ОС з офіційними документами за доступними цінами. Діє доставка комп'ютерної техніки та інших товарів до будь-якої точки України поштовими та кур'єрськими компаніями. Ви можете забрати замовлення з однієї з точок видачі у вашому місті, з адреси наведено у відповідному розділі сайту. Можна сплатити покупку готівковим та безготівковим способом. Консультанти Eldorado.ua допоможуть вибрати найкращий ноутбук відповідно до запитів та бюджету.