НОУТБУКИ (ПОПУЛЯРНІ ФІЛЬТРИ: ПОТУЖНІ НОУТБУКИ)
18 999
95 749
172 499
13
18
Завдяки технічному прогресу продуктивність у портативних ПК багаторазово зросла. Нема потреби купувати настільний комп'ютер, з геймінгом та роботою у вимогливих додатках легко справляються потужні ноутбуки. Деякі рішення можуть позмагатися у продуктивності зі стаціонарними пристроями, і навіть вони будуть зручнішими у транспортуванні, ніж звичайний комп'ютер.
Чому користувачі віддають перевагу продуктивним ноутбукам.
Сучасний темп життя не терпить статичності. Навчання, робота, розваги — більшість повсякденних сценаріїв виконуються на ходу. Щоб залишатися мобільним і не йти заради цього на компроміси, користувачі вважають за краще купити потужний ноутбук. Розглянемо інші переваги такого пристрою:
- Універсальність. Завдяки сучасним інтерфейсам можна вивести зображення на монітор, щоб використовувати пристрій як ПК. У користувача завжди буде можливість відключити провід та взяти ноутбук із собою.
- Тиха робота. Мобільні чіпи менше гріються та забезпечують достатній рівень продуктивності, завдяки цьому портативний ПК менше шумить у важких завданнях.
- Автономність. Будь-який ноутбук поставляється із вбудованим акумулятором. Користувач матиме можливість працювати за ноутбуком, коли немає джерела живлення.
- Підключення до бездротової мережі. За замовчуванням ноутбуки підтримують Wi-Fi, Bluetooth, окремі моделі можуть працювати з LTE. Для стаціонарного ПК потрібно купувати периферію, а конфігурацій із вбудованими модулями не так багато.
Час, коли ноутбук використовували лише для серфінгу та редагування документів, минув. Зараз потужний ноутбук забезпечує користувальницький досвід нарівні зі звичайним комп'ютером, але має незаперечні переваги.
Якими технічними характеристиками повинен мати потужний ноутбук?
Три основні критерії, що визначають продуктивність – процесор, відеокарта, оперативна пам'ять. Розглянемо ці параметри детально.
Процесор
У виборі відповідного чіпа варто виходити з кількості ядер/потоків та максимальної тактової частоти. Мінімальний показник для продуктивної конфігурації – 4 ядра та 8 потоків, оптимальний – 6 ядер та 12 потоків.
Якщо пристрій буде використовуватися як робоча станція (монтаж, рендеринг, корекція кольору та 3D-моделювання), для прискорення процесу можна розглянути конфігурації вище 12 ядер. Щодо тактової частоти, варто вибирати рішення від 3,2 ГГц і вище.
Відео Карта
Якщо це Windows-ноутбук, головна умова – відеокарта має бути дискретною. Інтегровані рішення що неспроможні забезпечити високу продуктивність. Щоб не заглиблюватися у характеристики графічного прискорювача, достатньо вибрати пристрій з однієї з цих моделей відеокарт:
- GeForce RTX 30 (3060, 3070, 3080);
- GeForce RTX 20 (2060, 2070, 2080);
- GeForce GTX 1660 Ti;
- Radeon RX (від Radeon RX 5600M до 6850M XT).
У сучасних MacBook використовуються інтегровані багатоядерні чіпи, в цьому випадку достатньо вибрати пристрій лінійки Pro для важких завдань або Air на M1/M2 для повсякденного використання, роботи з графікою та легкого монтажу.
Об'єм оперативної пам'яті
Для потужних ноутбуків існує "золотий стандарт" обсягу ОЗП - 16 Гб. Це збалансований варіант для ігор та комфортної роботи з додатками. 32 Гб або вище слід вибирати для професійних завдань.
На що ще звернути увагу
Параметри екрана визначають візуальний досвід. Розглянемо характеристики, куди варто звернути увагу:
- Діагональ. Компактні 13-дюймові моделі мають максимальну мобільність - їх легко носити з собою весь день. 15 дюймів - чудовий варіант для роботи в режимі багатозадачності. 17-дюймові версії використовують для кращого досвіду споживання контенту.
- Дозвіл. Чим більше пікселів – тим більш деталізованим буде зображення. Стандартний формат – Full HD. Для більш приємного перегляду підійдуть конфігурації із 2К або 4К дисплеєм.
- Тип матриці. IPS - відмінні кути огляду, природна передача кольору, доступна ціна. OLED – найкраща яскравість, контрастність та насиченість.
- Частота розгортки. Для геймінгу та перегляду відео краще підібрати модель зі 120-герцевим екраном. Більш доступні пристрої оснащують матрицею на 60 Гц.
Якщо пристрій використовується для дизайну, важливо вибрати екран із максимальним колірним охопленням.
Популярні моделі
У сегменті потужних ноутбуків конкурує безліч пристроїв. Розглянемо найпопулярніші:
- ACER Nitro 5 – геймерське рішення з SSD та HDD, екраном із частотою розгортки 144 Гц.
- LENOVO Legion 5 – доступний продуктивний ноутбук з однією з найкращих систем охолодження у класі;
- MacBook Pro 14 на Apple Sillicon - найкраща продуктивність при максимальній автономності, пристрій відмінно показує себе у важких додатках і може пропрацювати більше 18 годин.
Завдяки різноманітності моделей кожен користувач може підібрати варіант під конкретні завдання.
Переваги покупки потужного ноутбука в Eldorado.ua
У інтернет магазині Eldorado.ua можна купити потужний ноутбук за вигідною ціною. Доступна оплата готівкою при отриманні та карткою на сайті, можна придбати товар у кредит та розстрочку. Ми надсилаємо замовлення по всій Україні.