УЛЬТРАБУКИ
15 999
94 249
172 499
13
16
Сучасну людину важко уявити без нових технологій. Сьогодні у кожного є персональний комп'ютер, адже світ техніки не стоїть на місці, будь-який бажаючий може знайти потрібний девайс, виходячи з його вартості та виробничих параметрів.
Ультрабук: головні особливості та відмінності від звичайних ноутбуків
Ультрабук – новий різновид звичних переносних персональних комп'ютерів, більш зручний у використанні, у порівнянні зі звичайними ноутбуками. Їх популяризацією займається підприємство Intel. Ідея полягає у створенні ультрапортативного та стильного переносного ПК. Найпершим представником цього класу є дорогий ноутбук MacBook Air, створений компанією Apple. Його презентація відбулася у далекому 2008 році. Трохи пізніше ідею перейняла компанія Intel, яка створила нову концепцію ультратонких ПК. Від кожного виробника були представлені власні варіанти, які за правом можуть бути конкурентами свого попередника MacBook Air.
Ось деякі головні відмінності ультрабуку від звичних переносних ПК:
- Товщина корпусу. Головною фішкою ультрабуку є його товщина (складає декілька міліметрів). У попередніх портативних ПК вона може складати один та більше сантиметрів.
- Вагова категорія. Їхня вага суттєво нижча, ніж у попереднього покоління ПК.
- Автономність. Нові агрегати можуть похвалитися максимальним часом автономної роботи.
- Зовнішній вигляд. Під час виготовлення було використане стильне дизайнерське рішення, лаконічне, солідне, що цілком відповідає заявленій вартості.
- Ціна. Сьогодні головною метою виробників є зниження ціни пристроїв. Але вартість багатьох агрегатів все ще залишається значно вищою тисячі доларів США.
Варто зазначити швидкість роботи. Попри те, що пристрій має компактні розміри та низьку вагу, він забезпечує високу швидкість процесів, у порівнянні зі стандартним ноутбуком.
Ультрабуки: основні переваги та недоліки
Ультрабуки, як усі технологічні пристрої, мають ряд позитивних та негативних сторін. Вивчивши усі за/проти комп'ютерів, ви зможете зробити вірний вибір під час покупки.
Позитивні сторони
До основних достоїнств відносяться:
- вагова категорія, мінімальна товщина, що достатньо зручно у випадку подорожей, відряджень;
- висока ефективність, швидка робота;
- невеликі габарити;
- унікальне дизайнерське рішення;
- наявність моделей із сенсорним екраном (вартість такої техніки зростає).
Завдяки маленькому розміру, ультрабук можуть використовувати мандрівники, фрілансери, підприємці, студенти – усі ті люди, яким потрібно часто переносити ПК з місця на місце.
Негативні сторони
В ультрабуків також є ряд недоліків.
- Висока цінова категорія. Такий тип сучасної техніки коштує у 3–5 разів дорожче, ніж його попередники з подібними технічними параметрами. Звісно ж, є можливість придбати бюджетний варіант, але його характеристики будуть відповідними.
- Неможливість замінити деталь, яка вийшла з ладу, тому що виробниками були задумані вбудовані комплектуючі.
Купуємо ультрабук: чи варто витрачати гроші, як зробити вірний вибір
Перш ніж прийняти рішення купити ультрабук, необхідно ретельно розібратися у критеріях його вибору. Щоб придбати потужне обладнання, яке чудово задовольнить ваші вимоги з вартості та продуктивності, потрібно врахувати наступні моменти:
- матеріал, з якого виготовлений агрегат – ідеальний корпус має бути зроблений з якісного алюмінію або вуглеводневого волокна;
- висока якість ігрового графічного зображення може забезпечуватися процесором Intel Core п'ятого, шостого, сьомого, восьмого покоління, а також відеокартою Intel HD Graphic 3000;
- наявність чи відсутність підсвітки клавіатури, її наявність забезпечує відмінну видимість літер, цифр;
- захисне загартоване скло Gorilla Glass, антиблікове покриття.
В продажі можна зустріти багато вузьких, витончених моделей, однак враховуйте, що в них невелика кількість USB роз'ємів, різних важливих портів. Щоб детальніше дізнатися про всі нюанси вибору, підібрати потрібний варіант, звертайтеся за консультацією до колл-центру Eldorado.
Детальна характеристика ПК ultrabook
Сучасні ПК ultrabook, які можна придбати в Харкові, та інших містах України, де є магазини Eldorado, відрізняються різними параметрами:
- розмір дисплею (13-15,5 дюймів);
- стиль матриці;
- розширення екрану;
- ступінь глянцю, матовості;
- наявність захисного, антиблікового покриття вищої якості.
Часто бажаючі придбати комп'ютер зупиняють свій вибір на тринадцяти дюймових класичних екранах – вони достатньо зручні у використанні. Що стосується розширення екрану, варто відзначити найбільш популярні варіанти:
- 1366Х768;
- 1600Х900;
- 1440Х900.
Приблизно 90% обладнання має глянцеві екрани типу TN, можна зустріти модель з матовим дисплеєм. Зазначимо, що ціна глянцевого аналога суттєво нижча матового покриття.
Продуктивність та графіка ультрабуків
У каталозі Eldorado представлений великий модельний ряд ультрабуків за ексклюзивними цінами. При виборі моделі в першу чергу важливі характеристики продуктивності пристрою: від цього залежить швидкість та якість роботи.
- Процесор: найпростіші чипсети Intel Pentium і Celeron, на щабель вище Intel Core i3 та процесори лінійки Apple M1. Для сучасних вимог найбільш продуктивними вважаються чіпи Intel Core i5 та i7, при цьому Core i5 показує стандартну продуктивність, якої достатньо для навчання, роботи в офісних та інших програмах, що не особливо навантажують систему. Найкращий відгук і швидкодія дасть потужніший Intel Core i7. Конкурують з ними процесори AMD Ryzen серії 3, 5 та 7.
- Кількість ядер процесора: 2, 4, 6 та 8 Гб. Оптимальним для споживчої системи вважається стандарт 4 Гб.
- Об'єм ОЗУ: оптимальний показник оперативної пам'яті 8 Гб, його цілком достатньо для вирішення повсякденних завдань, пам'яті в 16 Гб вистачить на роботу з графічними редакторами, RAM в 32 і 64 Гб робить ультрабук повноцінним робочим пристроєм для професіоналів.
- Графічний прискорювач: найпоширеніший варіант – це вбудована відеокарта NVIDIA, Intel або AMD + тандем вбудованого та дискретного прискорювача моделей Quadro та GeForce.
- Тип накопичувача: в ультрабуках встановлюється жорсткий диск SSD з різними параметрами. Мінімум, який практично зник із ринку, це 128 Гб. Найбільш популярні моделі з обсягом накопичувача 256 і 512 Гб, 1 Тб, для більших можливостей є SSD з 2 Тб.
Перш ніж купити ультрабук, зверніть увагу і на такі параметри, як: покриття дисплея (матове, антибликове або глянсове), тип екрану (OLED, IPS, WVA), зручність використання (наявність підсвічування клавіатури, сенсорний екран, сканер відбитка пальця). У сукупності характеристик це дозволить отримати максимум продуктивності та комфортності користування ультрабуком.
Де можна купити ультрабук?
Сьогодні існують онлайн-маркети та стаціонарні магазини, де можна купити ультрабук від різних брендів. Ознайомитися з широким асортиментом обладнання можна на офіційному сайті маркету Eldorado. Там представлена детальна інформація про технічні характеристики техніки, відомості про вартість, акції, виплати за кредитами.
До основних переваг магазину відносяться:
- широкий асортимент товару;
- доступні, завжди актуальні ціни виробника;
- детальна інформація про товарні одиниці;
- покупці, які мають сумніви, можуть подивитися відео огляди, прочитати відгуки реальних користувачів;
- можливість забрати покупку декількома способами на вибір.
Визначившись із пристроєм, ви можете оформити замовлення. Забрати його можливо декількома способами: самовивіз, кур'єрська доставка, поштове відправлення (на зручне відділення пошти). Що стосується стаціонарних магазинів, купити ультрабук в Україні можна у багатьох містах: Київ, Дніпродзержинськ, Лисичанськ, Львів, Одеса.