НОУТБУКИ (ТИП НАКОПИЧУВАЧІВ: SSD )
13 499
92 999
172 499
13
18
На ринку комп'ютерної техніки все більшої популярності набувають ноутбуки з SSD — твердотільний накопичувач без рухомих елементів. Такі лептопи відрізняються безшумною роботою, рідкісними поломками, швидкодією системи, малою вагою та низкою інших переваг. Великий вибір популярних моделей ноутбуків із SSD від Lenovo, HP, Dell, Asus, Acer та інших перевірених брендів представлений у каталозі інтернет-магазину Eldorado.ua.
Особливості твердотільних накопичувачів
SSD — Накопичувач, що складається з напівпровідникових чіпів. Формування інформаційного потоку у ньому залежить від електросигналів. Для підключення накопичувальної плити не потрібний провід. За принципом конструкції SSD нагадує флеш-карту великого формату — в середньому до 2,5”.
Твердотільні накопичувачі виграють перед жорсткими дисками за такими параметрами:
- більший обсяг пам'яті cache, яка зберігає копії даних, що часто використовуються з основної пам'яті;
- сучасні інтерфейси підключення до материнської плати SATA III та SATA II зі швидкістю читання до 550–600 Мб/с, проти 100–110 Мб/с у HDD;
- немає зчитувальних головок, що збільшують витрату електроенергії;
- надійна та легка конструкція за рахунок відсутності рухомих елементів.
Ноутбук з SSD-накопичувачем поступово витісняє варіанти з HDD з комп'ютерного ринку, оскільки твердотільний накопичувач краще за ключовими характеристиками.
Плюси та мінуси ноутбуків з твердотілим накопичувачем
Ноутбуки з SSD відрізняються цілим списком переваг:
- Максимальна швидкодія. Висока швидкість роботи — головний плюс лептопів з твердотільних накопичувачів, що особливо важливий для професійних геймерів, творців фото- та відеоконтенту, людей, які працюють у великовагових додатках. Читання та запис даних у ноутбуках з SSD відбуваються практично наполовину швидше, ніж з HDD.
- Енергоефективність. Ресурсу акумулятора моделей із твердотільних накопичувачів вистачає в середньому на 10–15% довше, ніж із жорстким диском. Також батарея повільніше виходить з ладу навіть за регулярної роботи без підключення до мережі.
- Мінімальне технічне обслуговування. Ноутбук з ССД не потребує періодичної дефрагментації як варіант з HDD.
- Простота конструкції. Цілісний твердотільний накопичувач забезпечує рідкісні поломки лептопа, а в разі ремонту не доведеться розлучатися з круглою сумою. Навіть при падінні або механічному впливі записані дані зберігаються на ноутбуці.
- Комфорт експлуатації. Ноутбуки з твердотілим накопичувачем працюють практично безшумно, трохи важать, займають мінімум місця навіть за солідного запасу пам'яті — оперативної та внутрішньої. З ними зручно працювати в домашніх умовах чи брати із собою.
Вагомий мінус ноутбуків із SSD — дорожнеча. При аналогічних параметрах лептоп з твердотілим накопичувачем обійдеться у кілька разів дорожче, ніж із традиційним вінчестером. Проте відзначається тенденція до зниження цінової політики ССД-ноутбуків та поступового збільшення попиту на них. Ще одна вада — обмежений ліміт за кількістю записів інформації. Працездатність недорогих твердотільних накопичувачів може дати збій вже через 5-6 років активної експлуатації, якщо не зберігати дані на «хмарі» та подібних ресурсах.
Ноутбуки із SSD: вибираємо правильно
Якщо ви хочете купити ноутбук SSD, насамперед варто звернути увагу на характеристики твердотільного накопичувача. Головний параметр — обсяг, від якого залежить ресурс лептопа та можливість зберігати у комп'ютері необхідні дані. Базові показники коливаються від 128 ГБ для невибагливих користувачів до 1 ТБ для тих, хто проводить багато часу за ноутбуком. Рекомендований мінімум — від 256-512 ГБ, якщо у пристрої є лише один SSD. При обмеженому бюджеті варто розглянути модель з невеликим за обсягом твердотілим накопичувачем та додатковим містким HDD, який забезпечує більшу ємність ноутбука за розумної вартості.
Визначившись із параметрами SSD, необхідно уточнити такі параметри:
- Тип та версія процесора. Лідери ринку — Intel Core та AMD Ryzen. Серії, що рекомендуються, — від 3 для базових завдань, від 5–7 — для професійного використання.
- Характеристики екрана. Вибір залежить від завдань. Наприклад, для роботи з документами у поїздках можна взяти компактну модель з дисплеєм 13". Для перегляду мультимедіа або геймерських захоплень ідеальні великі екрани на 16-17". Важливі також тип матриці (перевага OLED або бюджетний IPS), частота оновлення картинки (від 60 Гц і вище), роздільна здатність (не менше Full HD).
- Операційна система. Можна вибрати модель з попередньо встановленої ОС (обійдеться дорожче) або самостійно завантажити необхідну версію системи, що сподобалася після покупки.
- Тип ноутбука. Крім універсальних варіантів, можна купити ноутбуки із SSD-накопичувачем для роботи, навчання, ігор, поїздок.
- Об'єм оперативної пам'яті. Чим місткіше ОЗП, тим довше комп'ютерна техніка зберігає працездатність і не гальмує. Рекомендований мінімум — від 8 ГБ.
- Характеристики графічного прискорювача Він може бути вбудованим, дискретним чи комбінованим. Топові бренди — NVIDIA, Intel, AMD.
- Виробник. Варто віддати перевагу перевіреним компаніям, які отримали хорошу репутацію на ринку комп'ютерної техніки: Lenovo, Asus, Acer, HP, Dell, Apple.
Чому варто купувати ноутбуки з SSD в Eldorado.ua
Інтернет-магазин Eldorado.ua пропонує асортимент комп'ютерної техніки, що регулярно оновлюється, з гарантійним обслуговуванням за вигідними цінами. Передбачено доставку ноутбуків з SSD-накопичувачем та іншими товарами по всій території України кур'єром, поштою, транспортними службами. Сплатити покупку можна готівкою, на картку банку або розрахунковий рахунок. На будь-які запитання можуть відповісти професійні консультанти по телефону, онлайн або під час особистої зустрічі в офлайн-магазині. Також доступний самовивіз із точок видачі, список адрес дивіться у відповідному розділі сайту.