ПЛАНШЕТИ (ТИП МАТРИЦІ: TFT)
8 999
12 499
15 999
10
13
ПЛАНШЕТИ
Для читання, споживання контенту, ігор та роботи з документами користувачі вибирають планшети TFT. Пристрої з природним перенесенням кольорів, широкими кутами огляду і гарною контрастністю підходять для безлічі повсякденних сценаріїв. Але головна перевага гаджетів – їхня доступність у порівнянні з моделями OLED при подібних характеристиках.
Технологія виготовлення екранів із матрицею TFT
TFT - абревіатура, яка розшифровується як Thin Film Transistor (тонкоплівковий транзистор). Це рідкокристалічний тип екрану, але з активною матрицею.
Управління молекулами рідких кристалів відбувається за допомогою тонкоплівкових транзисторів. Коли матрицю подається напруга, кристали повертаються друг до друга, щоб утворити чорний колір.
Вимкнення електрики призводить до протилежного результату: кристали відображають білий колір. Подача різної напруги дозволяє формувати конкретний колір окремих пікселів.
Екрани відрізняються низькою ціною виробництва, відмінною яскравістю та невеликим часом відгуку. Зараз планшети TFT можуть оснащувати одним із таких типів матриць:
- TN+Film - базова TN-матриця з додатковим шаром для збільшення кута огляду (від 90 до 150 градусів), відрізняється слабкою контрастністю;
- IPS - конфігурація з повною глибиною кольору RGB, кутами огляду 178 ° і відображенням чорного, близьким до ідеалу, але нижчим часом відгуку (1 мс проти 5 мс);
- MVA – компроміс між TN+Film та MVA, кути огляду від 160 до 178 градусів, а час відгуку вищий, ніж у IPS.
Зараз більшу частину ринку займають пристрої з матрицями IPS та MVA, TN+Film зустрічається рідко.
Планшети з матрицею TFT (TN, MVA)
Планшети TFT поєднує технологія виготовлення матриці, але сценарії використання пристроїв різні. TN, MVA та IPS підходять для таких завдань:
- TN+Film. Встановлюють бюджетні пристрої з продуктивністю базового рівня. Враховуючи невеликі кути огляду, користувачі використовують гаджет з такою матрицею для читання, як хаб управління розумним будинком або монітор для відеоспостереження.
- MVA. Використовується в конфігураціях середнього рівня з потужнішою «начинкою». Це збалансований варіант, планшет коштує дешевше за варіанти з IPS і надає відмінний візуальний досвід. Гаджет із матрицею MVA підходить для перегляду фільмів, а завдяки невеликому часу відгуку дає перевагу в іграх.
- IPS. Максимальні кути огляду, природна перенесення кольорів і контрастність високого рівня роблять модель з матрицею IPS відповідним варіантом для споживання контенту. Такий гаджет можна використовувати як референсний екран або головний пристрій для малювання, дизайну, моделювання.
Матриці IPS зустрічаються в планшетах середнього рівня, передтопового та флагманського сегментів.
Вибір планшета із матрицею TFT
Перш ніж купити планшет TFT, вивчіть його характеристики. Щоб визначити оптимальний варіант, варто розглянути п'ять параметрів.
Діагональ та роздільна здатність дисплея
Умовно гаджети можна розділити на три категорії: компактні (до 8 дюймів), середні (9-11 дюймів) та великі (від 11 дюймів). Діагональ визначає сценарії використання. Компактні конфігурації підходять для серфінгу, читання, проходження ігор та перегляду відео "на ходу". Такий пристрій підійде користувачам, які часто знаходяться поза межами дому.
Моделі середнього розміру вибирають ті, хто шукає заміну ноутбуку. Планшет TFT на 10–11 дюймів легкий та дозволяє редагувати документи, працювати в режимі багатозадачності з комфортом.
Основна аудиторія гаджетів із максимальною діагоналлю — професіонали та споживачі контенту. Моделі часто використовують для роботи з графікою, монтажу відео, це чудовий графічний планшет. Такий пристрій не так просто носити з собою кожен день, але він підходить як портативна мультимедійна станція вдома або в тривалій поїздці.
Розглянемо доступні варіанти дозволу:
- 2560x1600;
- 2000x1200;
- 1920x1200;
- 1280x800.
Кількість точок впливає на деталізацію: чим більше діагональ, тим вища роздільна здатність.
Продуктивність
Два фактори, що визначають потужність планшета TFT: процесор та ОЗУ. Щоб підібрати процесор, важливо ознайомитись із максимальною тактовою частотою. У бюджетних моделях вона на рівні 1,5-1,8 ГГц, гаджети середнього рівня мають до 2,3 ГГц, флагманськими моделями можна вважати конфігурації з чіпами на 2,5-2,8 ГГц, найкращі рішення на ринку оснащені процесорами з тактовою частотою понад 3 ГГц.
Об'єм оперативної пам'яті впливає на швидкодію системи та кількість одночасно відкритих програм. Для комфортного використання планшета в режимі багатозадачності достатньо 4-6 Гб. Якщо планується запускати вимогливі ігри та програми, вибирайте пристрої з 8 Гб та вище. Для базових завдань достатньо 2-3 Гб оперативної пам'яті.
Об'єм вбудованого накопичувача
Для зберігання даних, включаючи мультимедіа, фото, зроблені на камеру, документи, ігри, пристрій повинен мати великий об'єм дискового простору. Активні користувачі хмарних сховищ та ті, хто споживає контент онлайн, віддають перевагу моделям з 32–64 Гб пам'яті. Щоб вмістити більше даних і менше замислюватися про вільний простір, підійде модель зі 128-256 Гб вбудованого накопичувача. Для професійних завдань передбачено конфігурації від 512 Гб від 2 ТБ.
Варіанти підключення
Кожен планшет оснащений модулями Wi-Fi та Bluetooth. Чим вища їхня версія, тим більш стабільним та енергоефективним буде підключення. Додатково планшети оснащуються GPS-модулем для навігації або модемом, щоб можна було встановити SIM-карту та підключаться до мережі будь-якої точки.
Ємність аккумулятору
Автономність пристрою залежить від об'єму батареї. Чим більше мАг, тим довше планшет пропрацює від одного заряду. Якщо важливий гаджет із хорошим показником автономності, розгляньте моделі з батареєю на 7000 мАг і вище.
На сайті Eldorado.ua можна купити планшет TFT за вигідною ціною. Доступна оплата готівкою при отриманні, карткою після оформлення замовлення та за допомогою платіжного сервісу Google Pay.