ПИЛОСОСИ
1 099
39 870
9
4 000
15
2 100
0
20
40
ПИЛОСОСИ
Як вибрати пилосос
Більшість сучасних пилососів призначені для збирання житлових приміщень. Однак існує вузькоспеціалізована клінінгова техніка: будівельні моделі, автомобільні і т.д.
Вартість пристрою залежить від його головних комплектуючих, характеристик та особливостей функціоналу:
- видача лісу;
- кількості фільтрів;
- компонування;
- конструкції та типу пилозбірника;
- потужності всмоктування.
Якщо ви вирішили купити пилосос, то виробники з усього світу готові запропонувати широкий асортимент техніки. В інтернет-магазині Eldorado.ua представлені пристрої від надійних виробників із великою репутацією на ринку: Bosch, Dyson, Electrolux, Gorenje, Karcher, Philips, Rowenta, Samsung, Thomas, Zelmer.
Вибір пилососу за потужністю
Потужність пилососа — найважливіша технічна характеристика, від якої залежить швидкість та якість збирання. Розрізняють потужність приладу з урахуванням споживаної електроенергії, а також залежно від сили та швидкості всмоктування повітря. Зазвичай, цей показник варіюється в межах 1500-2500 Вт. Потужність не є вирішальним критерієм, коли мова йде про вибір надійного помічника, який підтримуватиме чистоту в будинку. Потужність всмоктування повітря зазвичай становить 300-500 Вт. Цей показник визначає, з якою силою та швидкістю всмоктуються частинки пилу.
Для звичайного прибирання будинку можна купити пилосос із потужністю всмоктування 350-400 Вт. Якщо хтось із домочадців страждає на алергію, краще вибирати модель з показником 500 Вт. Такий пристрій легко впорається з очищенням вовняних килимів та килимових покриттів із довгим ворсом. Якщо передбачена можливість регулювання потужності всмоктування, можна значно скоротити витрати електроенергії, вибираючи менші значення для чищення паркету, лінолеуму, ковроліну, килимових доріжок та інших схожих поверхонь.
Типи фільтрів та пилозбірників
Якість збирання багато в чому залежить від типу фільтрів. Працюючи пилосос втягує повітря, разом із ним пил і частинки бруду. Всередині пристрою пил затримується фільтрами — завдяки їм, зокрема, повітря на виході стає чистим. Вони досить швидко забруднюються, тому їх потрібно після 5-6 прибирань знімати та чистити, а також раз на рік міняти, адже це розхідник.
Сучасні пилососи оснащуються фільтрами трьох типів:
- Основний. Затримує пил та частинки сміття.
- Моторний. Захищає двигун від забруднення.
- Тонке очищення. Очищає повітря, яке виходить із приладу.
В ідеалі з пилососу має виходити абсолютно чисте повітря. Фільтри виготовляються з різних матеріалів, що постійно вдосконалюються, щоб підвищити ефективність системи фільтрації. Вартість пилососу може залежати від якості фільтрів. Основні види:
- Паперовий. Одноразовий витратний матеріал, який викидають у міру забруднення. Йдеться тут не про разове прибирання, а про те, що через 2-3 місяці, коли фільтр засмітиться, його не потрібно чистити — натомість викидаєте і ставите новий. Коштують такі недорого.
- HEPA. Використовуються у сучасних моделях. Ефективно утримують дрібні частинки. Розрізняють HEPA-фільтри різного ступеня ефективності. Маркування H-10 означає, що фільтр затримує до 85% пилу, H-14 затримує до 99% механічних забруднень. Фільтри HEPA бувають багаторазові та одноразові. У першому випадку можна промити матеріал водою та використовувати багаторазово. У другому — потрібна заміна.
- Циклонний. Очищає повітря за рахунок відцентрової сили — частки пилу осідають у пилозбірник.
- Водяний. Аквафільтр — ємність з водою, в якій осідають намоклі частки пилу.
Пилозбірники виготовляють у вигляді мішків, які бувають одноразовими та багаторазовими, а також пластикових контейнерів. Аквафільтр є одночасно пилозбірником і системою, що фільтрує.
Методи збирання
Всі пилососи для будинку поділяються на три категорії за способом збирання:
- Сухий. Вентилятор, що швидко обертається, створює розрядження, за рахунок чого в пилозбірник всмоктується повітря з пилом і дрібним сміттям.
- Волога. Зі спеціального резервуару розпорошується вода, яка зволожує поверхню підлоги під щіткою. Далі принцип збирання пилу ідентичний сухому чищенню: вода засмоктується у фільтр, де й залишаються забруднення.
- Комбінована. Мають як резервуари для води, так і систему очищення забрудненого повітря.
Типи пилососів
Класичним варіантом пилососа є щітка, яка приєднується до корпусу за допомогою трубки і гнучкого шланга. Це забезпечує рухливість насадки та можливість здійснювати прибирання в важкодоступних місцях.
Ручний пилосос
Такі пристрої мають невелику потужність, але чудово справляються з дрібним прибиранням: чищенням оббивки дивана, салону автомобіля і так далі. Важать вони небагато, за розмірами значно менше інших агрегатів, що дозволяє легко утримувати їх у руках у процесі збирання.
Автомобільний пилосос
Є різновидом портативних пилососів: невеликі в розмірах, легкі, зручні при прибиранні, але не такі потужні, як аналогічні пристрої. Легко дістають важкодоступних місць. Розрізняються за типом живлення та можуть працювати підключені до прикурювача.
Акумуляторні пилососи
Такі моделі не потребують розбирання, мають велику маневреність, а при використанні не вимагають від власника особливих знань або умінь. Завдяки особливостям вертикальної будови можуть без проблем очищати від пилу і бруду навіть найбільш важкодоступні місця. Підключати такий бездротовий пилосос до електромережі не обов'язково: він може працювати від акумулятора.
Вертикальний пилосос
Щітка, двигун та пилозбірник розміщуються у вертикальному положенні на одній конструкції. Зручні для зберігання або прибирання великих відкритих просторів. Ефективність знижується в обмежених умовах з великою кількістю важкодоступних місць.
Пилосос-швабра — різновид вертикальних пристроїв. Можуть мати провід для підключення до електромережі, бути бездротовими та розбиратися на складові. Останнє дозволяє використовувати знімні частини у вигляді портативних агрегатів, якими легко забираються забруднення в салоні автомобіля та подібних місцях.
Миючий пилосос
Підходить не тільки для сухого, але і вологого збирання, що актуально для алергіків та хворих на астму. У резервуар пилососа заливається вода, змішана з миючими засобами. У процесі збирання рідина розпорошується під насадкою і засмоктується назад. Натиск можна регулювати, якщо вологи мало або занадто багато.
Рекомендується використовувати миючий пилосос лише для штучних матеріалів. Якщо волога потрапить на килим з натуральної вовни, то дуже довго висихатиме, викликаючи при цьому не найприємніші запахи.
Віконний пилосос
Дані пристрої розраховані на очищення скла від 15 до 28 мм завтовшки, для прибирання дзеркал, плитки, що відображає, та інших дзеркальних поверхонь. Працюють від акумулятора чи батареї.
Робот пилосос
Повністю автоматизований пилосос, який самостійно здійснює прибирання: об'їжджає перешкоди, пересувається власними датчиками та інше. Найчастіше використовується як спосіб прибирання, а підтримки чистоти у відносно незабрудненому приміщенні.
Відрізняються невеликою потужністю та проблемами з доступом до важкодоступних місць: прохідність корпусу робота-пилососа нижча, ніж у щітки класичної моделі.
Електровіник
Електровіник — це легкий та компактний пристрій для здійснення дрібного прибирання. Складається з рукояті та нижньої частини, усередині якої знаходяться щітки, невеликий двигун та ємність для сміття. У порівнянні зі звичайним віником, електровіник не створює пил і прибирає значно краще. Може використовуватися для прибирання на будь-якому з матеріалів, яким покрита підлога. Килими також можна чистити за допомогою електровіника.
Особливості різних моделей пилососів
Якщо ви купуєте пристрій для сухого прибирання, то такі агрегати представлені в трьох видах, залежно від виду пилозбірника:
- Пилосос із мішком. Спочатку моделі оснащуються багаторазовим матер'яним мішком з порівняно великою місткістю. Навіть якщо у вас маленький пилосос, згодом міцність мішка знижується, а при витрушуванні пилозбірника утворюється густа хмара пилу.
- Пилосос із контейнером. Простий в очищенні після закінчення експлуатації, такому агрегату властива довговічність. Його габарити більше, ніж в аналогічних фільтрів, а при вологому прибиранні контейнер потрібно очищати щоразу.
- Пилосос без мішка. Працює на особливій вихровій течії повітря, а як пилозбірник виступає спеціальний пластиковий контейнер. Називається такий пилосос — "циклонний", відповідно до системи всмоктування пилу, що використовується.
- Пилосос з аквафільтром. Як контейнер для збору бруду виступає ємність із водою. На відміну від аналогів, аквафільтри затримують навіть непомітні частки.
Будь-який пилосос для вологого прибирання потребує чищення пилозбірника, незалежно від виду останнього. Це стосується кожного пристрою, який під час збирання здійснює збирання рідини, а не тільки бруду, як, наприклад, паровий пилосос.
За якою ціною можна пилососи купити
Ціна пилососу залежить від багатьох параметрів, характеристик та можливостей конкретної моделі. На ціноутворення впливає не тільки той факт, чи потужний пилосос ви купили чи ні, але і його технічні особливості, а також наявність будь-якої з наступних функцій:
- індикатор пилозбірника;
- плавний запуск двигуна;
- багатоступінчасте регулювання потужності;
- режим роботи з видуванням;
- телескопічна трубка;
- тонке очищення: HEPA фільтр.
При виборі пристрою звертайте увагу на аксесуари для пилососів і на насадки: пилосос із турбощіткою може коштувати дорожче, ніж аналоги без неї. Якщо вас не влаштовує стандартний діапазон шуму від агрегату, то на безшумний пилосос ціна теж буде вищою.
Класичні пилососи: який потрібен догляд
Побутові пилососи потребують особливої уваги до наповненості мішка для збирання пилу. Витряхувати його слід при заповненні на 1/3 від половини загального обсягу. Якщо мішок буде заповнений ще більше, сила всмоктування починає відчутно знижуватися. Це правило поширюється і на невеликий портативний пилосос для дому.
Пилосос для вологого та сухого прибирання очищається в індивідуальному порядку, згідно з інструкцією з експлуатації. Також слід видаляти скупчення пилу та сміття з корпусу щітки та повітроводу. Робити це потрібно з будь-яким видом пилососа, незалежно від моделі.
Як придбати пилосос в інтернет-магазині Eldorado
Здійснюючи замовлення на даному сайті, у вас вийде купити пилосос у Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі, Запоріжжі, Миколаєві, Маріуполі, Херсоні, Кривому Розі, Львові та інших містах України.
Виберіть товар, що сподобався, використовуючи систему фільтрів пошуку, і оформить замовлення, заповнивши невелику анкету. Також зверніть увагу на існуючі акції, які пропонують пільгові умови для придбання моделі.
Популярні характеристики пилососів
🔷 Тип полососа | вертикальний миючий віконний робот автомобільний ручний господарський |
🔷 Випускний фільтрр | HEPA аквафільтр |
🔷 Вид прибирання | суха волога збирання рідини |
🔷 Пилозбірник | без мішка контейнер мішок |
🔷 Живлення | мережа акумулятор |
Ціни на пилососи (вартість грудень 2024)
Товар | Ціна |
Пилосос ручний KARCHER VC 4 CORDLESS PREMIUM MYHOME | 11999 грн. |
Пилосос KARCHER T 15/1 | 15299 грн. |
Пилосос ручний SHARK ICZ260EUT | 15999 грн. |
Станція для очищення пилососа SAMSUNG VCA-SAE90B/EV | 6599 грн. |
Пилосос THOMAS Bravo 20S Aquafilter | 9999 грн. |