ФРЕЗЕРИ
1 476
4 677
7 878
ФРЕЗЕРИ
Фрезер для обробки дерев'яних матеріалів
Електричний фрезер вибирають для фрезерних робіт з вибірки пазів, поздовжніх прямо- і криволінійних вирізів, замкнутих контурів, грубої та чистової обробки кромок. зняття фасок. Ручне обладнання цього широко застосовується до роботи з деревиною, плитними матеріалами (ДСП, ДВП, OSB). Використовувати фрезери по дереву можна для обробки на побутовому та професійному рівні з гарантією високої точності та чистоти фрезерування. Виробники пропонують купити фрезер з підключенням до електричної мережі 220 В. Базова комплектація такого обладнання забезпечує мінімальний рівень обробки в рамках заявлених характеристик моделі, а для розширення функціональних можливостей доступні додаткові опції.
Вертикальний та кромковий ручний фрезер
При складанні меблевих та столярних виробів, обробці поверхонь під час ремонту використовуються фрезери по дереву двох основних типів:
- моделі з вертикальною конструкцією занурювального типу для всіх видів фрезерних робіт в умовах домашніх майстерень та на виробництві;
- кромкова фрезерна машинка по дереву з вузькоспеціалізованою спрямованістю для зняття фасок та вибірки пазів у звичайних або багатошарових деревних матеріалах.
Конструктивно таке обладнання приблизно подібне, але при цьому кромкові моделі компактніші, призначені для роботи однією рукою і забезпечують неглибокі різи вздовж кромки. Ручний фрезер цього типу оснащується мотором меншої потужності та фрезою з постійним вильотом. Обладнання з вертикальним компонуванням масивне і забезпечує плавний поступальний рух ріжучого інструменту у вертикальній площині.
Конструктивне компонування ручного фрезера по дереву
У загальному випадку конструкція вертикального та кромкового фрезера по дереву включає аналогічні основні елементи:
- корпус з міцного пластику з пило- та вологозахисною конфігурацією до рівня IP20 або вище, повною ізоляцією струмопровідних елементів від зовнішньої частини, що дозволяє працювати без обов'язкового заземлення деяких моделей;
- пластикова або прогумована частина для утримання однією рукою кромкових моделей;
- дві окремі ручки ергономічної форми з антиковзним покриттям на фрезерах вертикальної конфігурації;
- електромотор з редуктором для регулювання швидкості обертання валу;
- цангове кріплення з затискним різьбленням під установку ріжучого інструменту;
- металева опорна плита та вертикальні напрямні з ходом від 30-70 мм на моделях вертикальної конструкції;
- паралельний упор з напрямними для плавного та енергійного руху ріжучої оснастки на прямолінійних ділянках;
- метрична шкала для орієнтування за заданими мітками та фрезерування на задану довжину;
- регулювання глибини різу для точної обробки до встановлених розмірів;
- плавний пуск для рівномірного та поступового старту без ударного включення або ривків;
- регулювання частоти обертання в межах від 1 до 7 швидкостей для перемикання інтенсивності обробки деревних матеріалів заданої твердості;
- підсвічування робочого простору ручного фрезера, яке покращує візуальний контроль лінії різу, спрощує розміщення ріжучої оснастки при фрезеруванні за окресленими контурами;
- прозорий кільцевий захист від попадання предметів у робочий простір;
- вихідний патрубок для підключення побутового/промислового пилососа та збору тирси;
- мережевий шнур довжиною не менше 2 м забезпечує вільне переміщення у межах робочого місця.
Рекомендується купити ручний фрезер у конфігурації для вирішення актуальних завдань з обробки деревини, оскільки максимально повна комплектація та всі доступні функції пропонуються лише у дорогих топових моделях.
Застосування фрезерної машини по дереву
Вертикальний або кромковий фрезер розрахований на інтенсивну експлуатацію протягом кількох років без глибокого технічного обслуговування чи серйозних ремонтів. При цьому заявлена продуктивність та точність обробки досягаються дотриманням правил роботи з таким обладнанням:
- переконатися у відсутності у деревних матеріалах твердих частинок або металевих предметів (цвяхи, шурупи, залишки дроту або скоб);
- перед початком роботи перевірити стан корпусу, платформи, стояків, цілісність шнура живлення;
- надійно зафіксувати частину що ріже в цанговому кріпленні;
- увімкнути фрезер і витримати паузу для розкручування фрези до максимальних заданих обертів;
- плавно без ударних дотиків підводити оснастку до оброблюваної кромки;
- використовувати пилозбірник або пилосос для видалення тирси;
- для заміни оснастки дочекатися повної зупинки електромотора, відключити електроживлення, дати робочому інструменту охолонути;
- при роботі на відкритих ділянках уникати влучення вологи, використовувати рекомендовані виробником подовжувачі.
Для особистої безпеки оператору ручного фрезера слід працювати в захисних окулярах та масці, що виключає попадання пилу та дрібної стружки або тирси в очі та дихальні шляхи. Рекомендується і зручний одяг без вільних країв, які можуть потрапити під фрезу. Перевезення та зберігання фрезерного обладнання краще виконувати зі знятою ріжучою оснасткою та акуратно згорнутим електрошнуром, щоб уникнути перегинів та потертостей ізоляційного покриття. При організації тривалого зберігання слід виключити вплив вологи, яка може спричинити корозію струмопровідних частин та металевих елементів конструкції.
Плюси купівлі вертикального фрезера по дереву
Вертикальний ручний фрезер по дереву залишається універсальним обладнанням, яке розраховане на практично весь спектр обробки деревних матеріалів у процесі виготовлення меблів, столярних виробів, підготовки додаткових елементів. Пропозиції купити фрезер або вибрати більш функціональні моделі відкривають цілий ряд можливостей для організації роботи домашньої майстерні або виробничих ділянок невеликих і великих підприємств. З таким обладнанням можна розраховувати на всі види фрезерної обробки:
- вибірка пазів на задану глибину;
- чорнова та фінішна обробка контурів стільниць та елементів меблевих конструкцій під поклейку кромок;
- прорізання посадочних місць під врізання замків, петель, дверних ручок;
- вирізування наскрізних та глухих отворів складних форм;
- обробка контурів за заздалегідь підготовленими шаблонами або лекалами.
Для роботи з ручною фрезою по дереву достатньо початкової підготовки та отримання твердих навичок у правильному позиціонуванні, плавному включенні та проходженні окреслених контурів. Обладнання цього знижує трудовитрати на обробку поверхонь, виготовлення столярних і декоративних конструкцій, розширює можливості обробки деревини в побутових умовах домашньої майстерні. Привід оснащення електромотора забезпечує можливість підключення до джерела живлення на будь-якій ділянці, де поблизу знайдеться розетка побутової електромережі 220 В.
Виробники пропонують купити фрезер з ергономічною конфігурацією, невеликою вагою в межах 2-3 кг та компактними розмірами, тому таким інструментом можна працювати без помітних зусиль. Опорна основа з гладкою нижньою поверхнею легко ковзає по дерев'яних та ламінованих поверхнях, не залишає слідів при чистовій обробці. Зміни з електромоторами забезпечують плавне обертання валу, майже миттєву зупинку ріжучого інструменту і безступінчасте збільшення обертів.
Сервісне обслуговування фрезерів
Для тривалої роботи обладнання без частих ремонтів рекомендується дотримуватись простих правил періодичного сервісного обслуговування:
- огляди та візуальні перевірки стану елементів конструкції;
- контроль плавності та чіткості спрацьовування кнопок, надійності фіксуючих елементів;
- своєчасне видалення пилу, тирси та забруднень з грат охолодження, робочого валу, опорної платформи та стійок (рекомендується періодичне очищення стисненим повітрям);
- видалення забруднень поверхонь нейтральними миючими речовинами;
- перевірка стану щіток після 30-40 годин напрацювання.
Жодних складних робіт з заміною деталей або змащуванням механізмів протягом усієї експлуатації не потрібно. Будь-які несправності чи поломки фрезерів по дереву краще усувати в сервісному центрі після діагностики та перевірки фахівцями.
Рекомендації щодо вибору фрезерів по дереву
Щоб купити фрезер без переплати за зайву функціональність, слід підбирати відповідні варіанти з урахуванням основних технічних характеристик:
- потужність електромотора від 500 до 1800 Вт з оптимальними для роботи середньої інтенсивності показниками в межах 1000-1200 Вт;
- швидкість обертання робочої оснастки в межах 8-30 тис. об/хв з середніми значеннями в діапазоні 10-12 тис. об/хв;
- рівень пило-/вологозахисту не нижче IP20 для безпечної роботи на відкритих ділянках та в приміщеннях з високою вологістю;
- висота вертикального ходу фрези від 30 до 70 мм з оптимальними значеннями близько 60 мм, що цілком вистачає для обробки більшості видів пиломатеріалів;
- максимальний розмір цанги для вибраної моделі;
- допустимий діаметр ріжучої оснастки за значенням діаметра отвору в опорній плиті та можливості встановлення на ручний фрезер у вибраному компонуванні.
За рівних умов рекомендується зупинити вибір на моделях з функцією плавного пуску, фіксацією висоти ходу оснастки, регулятором обертів, довшим кабелем електроживлення. Мінімальна комплектація повинна включати паралельний упор, підсвічування, кромкову фрезу та комплект цанг під оснащення актуальних діаметрів.
ELDORADO: можливість придбати фрезери онлайн з доставкою
У магазинах мережі можна придбати фрезер оригінального виробництва з базовою комплектацією та додатковими опціями для розширення функціональних можливостей. Великий вибір моделей дозволяє підібрати варіанти для домашнього та виробничого застосування, замовити відповідне оснащення, отримати докладні консультації з експлуатації та сервісного обслуговування пристроїв для обробки деревини та деревних матеріалів. Пропонуються набори з повним комплектом пристроїв, різальних інструментів, зручними та надійними кейсами.
Інтернет-магазин ELDORADO пропонує купити фрезер з оформленням покупки онлайн на сайті:
- вибір моделі за технічними характеристиками, описами, оцінка зовнішнього вигляду та конфігурації фото, відгуки реальних користувачів по комплектації та функціональності;
- порівняння обраних варіантів за основними параметрами та цінами;
- мінімум часу на оформлення покупки з зазначенням точної адреси локації доставки у Києві або по регіонах України;
- внесення оплати одразу або після отримання покупки (готівка, банківська картка, сервіс Google Pay);
- зниження ціни на фрезер за акціями та в рамках розпродажів;
- програма лояльності з системою нарахування бонусів;
- оформлення купівлі на виплат або за кредитними пропозиціями;
- уточнення деталей замовлення на телефонний дзвінок менеджера;
- консультації з доставки, сервісного обслуговування, комплектацій моделей.
Організується відправка покупок у вказану при оформленні замовлення локацію транспортними операторами (Justine, Нова Пошта, Пошта України), а також адресна доставка кур'єрською службою. Безкоштовно отримати товари пропонується у найближчому магазині мережі з попередньою перевіркою комплектації, працездатності, заповненням гарантійних документів. У разі вибору доставки перевізниками знадобиться додаткова оплата відповідно до прийнятих тарифів.
Ціни на фрезери (вартість грудень 2024)
Товар | Ціна |
Вертикальна фрезерна машина BOSCH POF 1400 ACE (060326C820) | 7169 грн. |
Вертикально-фрезерна машина BOSCH POF 1200 AE (0.603.26A.100) | 4642 грн. |
Фрезер BOSCH GKF 550 (0.601.6A0.020) | 4398 грн. |
Фрезер BOSCH POF 1400 (0.603.26C.801) | 7878 грн. |
Фрезер електричний Einhell TC-RO 1155 E (4350470) | 2538 грн. |