ПРОЦЕСОРИ
2 091
2 091
ПРОЦЕСОРИ
Процесор для ПК: головні характеристики, різновиди та критерії вибору
Процесор комп'ютера – це електронний пристрій у вигляді інтегральної схеми, призначений для обробки інформації та обчислювальних кодів, а також для виконання логічних операцій конкретної ОС персонального комп'ютера. Пристрій не рідко називають «мозком» ПК, що говорить про його роль в оперативному функціонуванні всіх електронних систем.
Продуктивність будь-якого процесора характеризується набором основних технічних параметрів, які впливають на правильний вибір елемента для конкретного ПК і операційної системи. У зв'язку з цим свій вибір слід грунтувати на розумінні характеристик.
В нас можна купити процесор для ПК під вибрані параметри. Комплектуючі поставляються у заводській упаковці з гарантією якості від виробника. Ціни на процесори залежать від модифікації.
Основні характеристики процесорів
Кожен процесор має набір обов'язкових параметрів, які дозволяють розрізняти електронні пристрої.
Кількість ядер
Показник вважається одним з найголовніших. Він відображає можливість послідовної або паралельної обробки команд, що надходять. Пристрої, що мають більше одного ядра, здатні розділяти закодований потік команд та обробляти їх одночасно. Це значно підвищує загальну продуктивність комп'ютера, роблячи процес більш комфортним.
Однак для паралельного функціонування кількох ядер кожна використовувана програма повинна мати багатопотоковість і автоматично спрямовуватися на вільне ядро процесора. У разі відсутності даних можливостей буде задіяно одне основне ядро, і різниці в загальній продуктивності не буде. Кількісний діапазон ядер сучасних моделей варіюється від 2 до 64.
Число потоків
Ця технічна характеристика процесора для комп'ютера відображає кількість потоків, які здатні пропускати та обробляти кожне ядро. Пристрої, які мають два ядра, але при цьому по два командні потоки, вважаються своєрідними аналогами процесора з чотирма ядрами. Правильний підбір оптимізованого програмного забезпечення, що має багато поточність, дозволяє досягти від двоядерного процесора максимальної продуктивності.
Об'єм кеш-пам'яті
Це своєрідне сховище відпрацьованої, використовуваної або потенційної інформації, до якої центральний процесор звертається до поточної одиниці часу. У процесі користування певною програмою паралельно виконуються кілька команд, які потребують необхідної інформації. Її тимчасово зберігає кеш-пам'ять, дозволяючи звертатися до неї миттєво без звернення до сполучної шини.
Пам'ять має три ступені, яких процесор звертається послідовно: L1, L2, L3. Кожен ступінь має свій розмір пам'яті та оперативність її надання (чим менший розмір, тим швидше подача). Ступінь L1 має найменший розмір пам'яті, але найбільшою швидкістю, відповідно, ступінь L3 — навпаки. Таким чином, більший обсяг кеш-пам'яті позитивно впливає на продуктивність усієї операційної системи ПК.
Тактова частота
Цей показник відображає оперативність функціонування, тобто загальна кількість операцій, що виконуються в одиницю часу. Тактова частота вимірюється в ГГц і поділяється на зовнішню та внутрішню.
- зовнішня – відбиває швидкість звернення процесора до оперативної пам'яті;
- внутрішня — відображає частоту і швидкість обробки команд, що надходять всередині системи.
Socket
Цей показник характеризує тип роз'єму для встановлення центрального процесора на материнську плату. Усі різновиди, що існують роз'ємів припускають гніздовий або щілинний тип з'єднання. До основних видів Socket відносяться: LGA1200, LGA1700, LGA2066, LGA1151v2, LGA1150, sTRX4, sWRX8, AM4. Важливо пам'ятати, що сокет необхідного процесора має повністю відповідати наявній материнській платі. Інакше встановлення елемента буде просто неможливим.
Техпроцес
Під даною характеристикою розуміється технологія, що використовується при виготовленні напівпровідників процесора. Найменший показник техпроцесу відповідає малому розміру транзисторів, що у ЦПУ.
Тепловиділення (TDP)
Процес функціонування супроводжується обов'язковим виділенням тепла, розмір якого залежить від моделі пристрою, а також загального навантаження на нього. Поняття «тепловиділення» застосовується виробниками для розрахунку відповідної системи охолодження, яка сприятиме безперебійній роботі процесора. TPD обчислюється у ватах потужності тепла, що виробляється електронним елементом при граничному навантаженні.
Напруга, що використовується
Кожен елемент комп'ютера вимагає певної напруги для стабільного функціонування. Винятком не став центральний процесор. Цей параметр вимірюється у Вольтах (В), відображає необхідне енергоспоживання і є одним з ключових при виборі пристрою для ПК.
Інтеграція графічного ядра в процесори для ПК
Більшість комп'ютерів припускають наявність відеокарти та процесора як окремих елементів. Розмір та функціонал самостійної відеокарти визначає її роботу та продуктивність. Для багатьох споживачів установка ізольованих друг від друга елементів внутрішньої системи ПК стає ключовим чинником. Це може бути обумовлено бажанням бачити на моніторі зображення підвищеної якості, використання комп'ютера для ігор з покращеною графікою, оперативною роботою всіх елементів.
Однак виробники процесорів випускають інтегровані моделі, які включають у свій пристрій графічне ядро – спрощений аналог відеокарти. Незважаючи на обмежені можливості, такі відеокарти чудово справляються зі стандартним набором офісних програм, оптимальною роботою інтернету, безперебійним переглядом відеороликів формату Full HD.
Більш того, інтегроване ядро здатне передавати графічну картинку деяких комп'ютерних ігор, наприклад Dota 2. Сьогодні покупка процесора для ПК з графічним ядром є відмінним рішенням у складання комп'ютера бюджетного сегмента.
Різновиди комп'ютерних процесорів
В цей час продуктивність визначається складністю і швидкістю виконання кодованих команд, що подаються. На основі цього бувають такі типи процесорів:
- буферний — призначений для приймання та обробки проміжної інформації, яка надходить з пристроїв введення-виводу до центрального процесора. Відрізняється він підвищеною частотою функціонування і точністю числових значень, що видаються для ЦП;
- препроцесор – виконує аналогічні функції, як і буферний. Головне призначення – реалізація та часткова обробка даних для подальшої їх передачі центральному процесору;
- CISC – вид електронного елемента, що відрізняється здатністю акумулювати та оперативно обробляти набір команд підвищеної складності;
- RISC – мікропроцесор, який обмежується малою кількістю цифрових команд. Основна відмінність полягає в обробці найпростішої інформації, що надходить з паралельним акумулюванням і передачею на ЦП більш важких команд;
- клон — аналог процесорів відомих виробників, що виконує ті ж самі функції. Розробка клонів проводиться сторонніми компаніями, які часто не мають ліцензії. Однак продуктивність таких пристроїв відповідає вимогам більшості споживачів і може стати серйозним конкурентом продукції іменитих брендів.
Критерії вибору процесорів для ПК
Щоб купити процесор на комп'ютер, який буде відповідати всім вимогам споживача, необхідно брати до уваги деякі критерії вибору.
Виробник. Ринок комп'ютерного обладнання рясніє моделями процесорів, кожен з яких відрізняється своїми характеристиками. Залежно від призначення використовуваного ПК (побутове застосування, офісне, ігри, графічне редагування та інше) потрібно підбирати відповідний потужний процесор або простіше модель.
Одні виробники випускають продукцію з низьким енергоспоживанням за середньої продуктивності та оптимальних характеристик. Інші – спеціалізуються на випуску потужних моделей з кількома ядрами, підвищеною частотою функціонування та вбудованою графічною картою, наприклад процесор для ігор.
Тип роз'єму (сокет). Вибір оптимальної моделі залежить від типу вхідного гнізда. Саме сокет визначає, з якою материнською платою може бути сумісний пристрій. Нерідко застарілі моделі МП не дозволяють встановити сучасніші комплектуючі через різний вхід. Саме тому перед тим, як купити процесор на ПК, потрібно згадати модель наявної материнської плати та тип гнізда для ЦП.
Кількість ядер та кеш-пам'ять. Для забезпечення підвищеної продуктивності комп'ютера рекомендується підбирати варіант з кількістю ядер не менше 4. Такі пристрої передбачають достатній обсяг пам'яті. ПК, які мають побутове або офісне призначення, не потребують багатозадачності. Отже, у яких можна встановлювати процесори спрощеного функціоналу.
Найвибагливішими вважаються комп'ютери, розраховані на встановлення тривимірних відеоігор. Вони передбачають процесори з 4-32 ядрами та кількома паралельними потоками обробки даних. Також не слід вибирати пристрої з вбудованим графічним ядром, оскільки вони не зможуть якісно передавати тривимірне зображення. Для цього буде потрібна стороння відеокарта.
Здатність процесора до розгону. Тактова частота пристрою забезпечує належний рівень продуктивності завдяки певній швидкості обробки інформації. Процесори, які мають кілька ядер, функціонують з великим ефектом. Проте, запуску певних програм може бути залучена одна чи кілька пар ядер, тоді як інші не діють.
Вбудована функція збільшення тактової величини (Turbo Boost) дозволяє залучені ядра працювати швидше шляхом потенціалу невикористовуваних. Важливо пам'ятати, що штучний розгін процесора може бути виконаний лише у разі достатнього ступеня охолодження системи.
Сумісність з оновленнями, що випускаються. Багато споживачів купують комп'ютери для багаторічного користування. Для збереження їхньої продуктивності рекомендується підбирати комплектуючі, які підтримують планові оновлення системи. Насамперед це стосується материнської плати, в яку монтується процесор. Її вхідний роз'єм повинен бути розрахований на покоління чіпів, що з'являються.
Купівля процесорів в інтернет-магазині Eldorado
Якщо у вас виникла потреба купити процесор для комп'ютера, то рекомендуємо негайно звернутися до нашої мережі магазинів. У каталозі товарів можна знайти необхідне обладнання, яке відповідатиме необхідним параметрам. Також наші фахівці нададуть детальну консультацію та допоможуть оперативно вибрати потрібний варіант. Звернувшись до нас, кожен клієнт зможе:
- отримати унікальну індивідуальну пропозицію для оформлення замовлення онлайн;
- користуватися акційним зниженням ціни більшість асортименту;
- оформити покупку на виплат на необхідний тимчасовий період;
- переконатися в офіційній гарантії не менше 12 місяців на товар;
- отримати бонуси за кожну покупку та розрахуватися ними за наступні покупки;
- купити процесор для комп'ютера в Україні або замовити з доставкою по Києву.
Зауважте, що наш каталог створений максимально зручно для пошуку потрібної моделі. Фільтри дозволять підібрати варіант під задані параметри та ціну. Відгуки покупців розкажуть про особливості вибраного товару.
Ціни на процесори (вартість грудень 2024)
Товар | Ціна |
Процесор Intel Pentium G4620 CM8067703015524 (s1151, 3.7GHz) tray | 2091 грн. |
Процесор INTEL Xeon E5-2420 CM8062001183000 (s1356 1.9-2.4GHz) | 0 грн. |