ОПЕРАТИВНА ПАМ'ЯТЬ
119
1 884
3 649
ОПЕРАТИВНА ПАМ'ЯТЬ
Оперативна пам'ять: чому вірний вибір такий важливий
Оперативний пристрій (ОЗУ) – одна з найважливіших складових комп'ютера, адже саме вона відповідає за швидкодію та продуктивність системи. Цей компонент відкриває процесору та відеокарті доступ до всієї важливої інформації та тимчасових даних.
Інша назва оперативної пам'яті – RAM (Random Access Memory – «пам'ять з довільним доступом»), і вона зберігає у собі код програм, виконуваних системою. Якщо вона має малу місткість або слабкі технічні характеристики, навіть самий високопродуктивний процесор не зможе продемонструвати всі свої можливості. Ось чому так важливо не помилитися на етапі вибору відповідного пристрою для комп'ютера або сервера.
Співробітники інтернет-магазину Eldorado допоможуть зробити правильний вибір будь-яких комп'ютерних компонентів. У нас можна купити оперативну пам'ять у Києві та інших містах України, яка відповідає всім вимогам користувача.
Чим відрізняється пам'ять ОЗУ для серверів та ПК
Принцип роботи оперативної пам'яті настільних персональних комп'ютерів, ноутбуків та серверів ідентичний. Різниця полягає насамперед у їх конструкції. При подібних габаритах оперативна пам'ять для ПК і серверів, як правило, не може бути взаємозамінною, адже вони мають значні конструктивні особливості.
Також дещо відрізняються завдання, які ставлять перед пристроями для звичайних домашніх комп'ютерів і серверів. Останні не повинні мати високу швидкість роботи, адже їх головне завдання — підтримання стабільності та безвідмовне виконання вказівок. Тому вона може мати нижчу частоту, але мати у своєму арсеналі ряд функцій, що запобігають виникненню різних проблем.
Однією з таких є підтримка корекції помилок ECC. Існує думка, що ця опція здатна уповільнювати роботу системи, але насправді користі від неї в рази більше. Однак для ПК це не має великого значення, і купити ОЗУ для серверів для установки в машину для домашнього користування – не найкраще рішення.
Скільки коштує оперативна пам'ять
Вартість оперативної пам'яті залежить не тільки від її характеристик, а й від виробника. Важливі багато параметрів: обсяг, покоління, частота, наявність додаткових функцій.
Перед покупкою користувачеві обов'язково потрібно вирішити, які характеристики мають для нього першорядне значення, а від чого можна відмовитися з метою економії.
Стандарт
Цей показник не лише говорить про те, наскільки сучасним є пристрій. Саме від цього параметра залежить сумісність пам'яті RAM і материнської плати ПК. У продажу можна знайти планки оперативної пам'яті з такими стандартами:
- DDR;
- DDR2;
- DDR3/3L ("L" означає "low", тобто знижене енергоспоживання);
- DDR4.
Найпоширенішими є моделі останнього покоління – DDR4. Користувачам, які самостійно збирають свій персональний комп'ютер з нуля, краще звернути увагу саме на пам'ять DDR четвертого покоління. Всі нові компоненти для ПК створюються в повній сумісності з DDR4, тому брати застарілі моделі не має сенсу.
Купити пам'ять DDR третього покоління можуть користувачі, які хочуть збільшити місткість RAM свого старого комп'ютера. Цей тип ОЗУ побачив світ ще у 2010 році, тому більшість ПК, створених за останнє десятиліття, сумісні з планками оперативної пам'яті DDR3 і DDR3L.
Стандарти DDR та DDR2 – дуже бюджетні варіанти для старих ПК. І хоча у продажу вони й досі зустрічаються, вибір їх невеликий. Однак відомо, що енергоефективна DDR3L здатна працювати з багатьма материнськими платами старого формату, що робить її винятком із правил.
Обсяг
Наступним важливим моментом є обсяг плати RAM. Саме від цього числа залежить кількість даних, які процесор швидко отримуватиме від ОЗУ, а значить, місткість пам'яті безпосередньо впливає на швидкодію і продуктивність усієї системи.
Материнська плата здатна підтримувати 1, 2 або 4 слоти для планок оперативної пам'яті. Обсяг ОЗУ вважається сумарним числом всіх планок, що використовуються. Таким чином, користувач може придбати дві планки по 8 гігабайтів або 4 модулі по 4 гігабайти – і в тому, і в іншому випадку загальний обсяг оперативної пам'яті становитиме 16 гігабайтів. Однак покупка одного модуля завжди буде вигідніше, ніж придбання кількох, нехай і тих, що мають меншу місткість.
Геймери сходяться на думці, що мінімальним бажаним обсягом усієї оперативної пам'яті комп'ютера можна вважати 16 гігабайтів. Тільки так ПК зможе працювати з більшістю сучасних ігор та програм. Оптимальна величина – 32 гігабайти, адже в такому разі навіть вимогливі відеоігри працюватимуть із мінімальними затримками. Якщо обсяг додаткової пам'яті для комп'ютера ще більший, це лише вітається. Адже сучасні розробки не стоять на місці, і щодня виходять нові програми та ігри з підвищеними системними вимогами, що рекомендуються.
Тим, хто не збирається використовувати свій комп'ютер для вирішення особливо вимогливих до продуктивності завдань, можна придбати оперативну пам'ять сумарним обсягом близько 8 гігабайтів. При цьому пристрій цілком можна буде використовувати для робочих цілей, поводження з документами, електронною поштою та переглядом фільмів. В цьому випадку немає сенсу переплачувати за обсяг, що залишається незатребуваним.
Виробник
Є кілька фірм зі світовим ім'ям, чия продукція гарантовано має найвищу якість, а відгуки користувачів говорять про довговічність та надійність їх обладнання.
Однак це не означає, що менш відома фірма випускає комп'ютерні складові нижчої якості. Іноді покупець може пристойно заощадити, обравши оперативну пам'ять для ПК від маловідомого виробника.
Найбільш поширена у магазинах продукція таких брендів, як:
- AMD;
- eXceleram;
- G.Skill;
- GoodRAM;
- HP;
- Kingston;
- Patriot;
- Samsung;
- Team та ін.
Вся техніка виробляється у різних країнах, і на виробництві вони використовують різні технології. При цьому покупець може знайти в їх асортименті те обладнання, яке буде мати бажані параметри.
Найбільш продуктивні девайси випускають eXceleram, G. Skill і Kingston, але й ціна оперативної пам'яті від цих фірм дещо вища, ніж у конкурентів.
Частота
Частота, яка вказує на швидкість обробки даних ОЗП.
При цьому споживачеві обов'язково потрібно врахувати максимально допустиму частоту контролера, зазначену в технічному паспорті процесора, що використовується. Деякі пристрої не здатні стабільно працювати на частоті, що перевищує певну кількість. Виходить, що покупець переплачує за оперативну пам'ять для ПК, при цьому не отримуючи від неї користі, за яку заплатив.
Кожне покоління цього компонента здатне підтримувати різний рівень частоти. Так пристрої зі стандартом DDR3 мають частоту близько 800-2400 мегагерц, а серед DDR4 найбільш ходові варіанти мають 2133-4400 мегагерц.
Однак багато користувачів вважають за краще купити оперативну пам'ять для комп'ютера з відносно невисокою величиною частоти та самостійно «розігнати» її вдома. Найпростіше це зробити з моделями стандарту DDR4. Як правило, немає сенсу переплачувати за ОЗУ з фантастичним показником частоти — девайсів з параметрами 2666 або 3200 мегагерців цілком достатньо для роботи з більшістю сучасних програм та відеоігор.
Таймінги
Нарівні з показником частоти таймінги – один із головних параметрів, що говорять про швидкість роботи пристрою. По суті — це час затримки між посиланням команди контролером та її виконанням. Тільки вимірюється цей час не в секундах, а в тактах шини пам'яті. Чим нижче цей параметр – тим менше часу проходить між подачею команди та відгуком на неї.
Якщо вибір стоїть між двома пристроями з однаковими показниками частоти, логічно буде купити оперативну пам'ять, яка має нижчий показник таймінгів. При цьому при «розгоні» пристрою та збільшенні його частоти, таймінги також доводиться підвищувати, адже інакше система працюватиме нестабільно.
Видів таймінгів досить багато, але в технічних характеристиках виробники найчастіше вказують на CAS Latency (CL). Це час, що проходить між подачею команди контролером до сигналу CAS.
Для планок оперативної пам'яті з частотою 3200 мегагерців показник таймінгів CL20 чи CL22 є нормальним. Водночас для приладів 2400 мегагерців схоже число буде невибагливо більшим – для них оптимальні показники близько CL15 – CL17. Так що порівнювати між собою за цим параметром можна лише пристрої з приблизно однаковою тактовою частотою.
Напруга живлення
Цей параметр корисний для тих, хто хоче купити оперативну пам'ять для комп'ютера та заощадити на рахунках за електроенергію. Корисно знати, що чим сучасніше девайс, тим більше в нього здатність до енергозбереження.
Більшість моделей стандарту DDR4 мають енергоспоживання 1.2-1.35 Ватт. Для DDR3 стандартним є показник 1.5 Ватт, а версія DDR3L зі зниженою витратою електрики витрачає 1.35 Ватт. Лише старі прилади мають показники напруги живлення від 1.8 Ватт та вище.
Чи потрібен радіатор охолодження
Пасивна система охолодження оперативної пам'яті має велике значення для користувачів, які хочуть самостійно підвищити її швидкість і планують «розгонити» її в майбутньому. Це дуже енерговитратний процес, під час якого пристрій легко може перегрітися, і додаткове охолодження буде дуже доречним. У такому разі купити RAM із вбудованим радіатором – чудова ідея.
Якщо ж користувач заздалегідь потурбувався про безпеку комп'ютера і встановив достатню кількість кулерів «із запасом» і, можливо, систему водяного охолодження, то додатковий радіатор може йому не знадобитися зовсім.
Треба враховувати, що моделі з додатковим охолодженням не тільки коштують дорожче за аналогічні прилади без цієї опції, але й мають дещо більші габарити. Це може створити проблеми щодо їх сумісності з материнською платою.
Наявність підсвічування
Наявність або відсутність підсвічування є питанням переваг кожного окремого користувача. Ця опція ніяк не впливає на продуктивність і має значення лише з естетичного погляду. Найчастіше компоненти з підсвічуванням використовують в ігрових комп'ютерах, тому шукати цю опцію потрібно у моделей з підвищеною продуктивністю і великим показником частоти.
Якщо девайс підходить за всіма параметрами, але користувач категорично проти такого декоративного елемента це не проблема. Підсвічування завжди можна вимкнути. Тому споживач завжди може купити оперативну пам'ять для ПК, що влаштовує його за технічними характеристиками.
Чому варто вибрати Eldorado
Наш інтернет-магазин — найкращий спосіб придбати оперативну пам’ять в Україні, не виходячи з дому. Ви можете вибрати зручний пункт самовивезення серед доступних фірмових магазинів або кур'єрську доставку до дверей. Відгуки клієнтів говорять і про такі наші переваги, як:
- вигідні умови купівлі товару на виплат і в кредит;
- можливість внесення оплати частинами;
- клієнтська підтримка 24/7;
- різноманітні способи оплати та доставки;
- лише оригінальна продукція з гарантією від виробника;
- можливість оформлення додаткової гарантії від магазину;
- зручний та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс сайту;
- бонусну програму для постійних покупців. Після кожної покупки на віртуальний рахунок клієнта нараховується сума у балах, якими наступного разу можна частково розплатитися за товар.
Завдяки численним акціям та знижкам, а також привілеям за програмою лояльності ціна ОЗУ для наших клієнтів виявиться максимально вигідною.
Ціни на оперативна пам'ять (вартість листопад 2024)
Товар | Ціна |
Пам'ять KINGSTON Fury 16GB (2x8GB) DDR4 4000MHz Renegade Black (KF440C19RBK2/16) | 3649 грн. |
Пам'ять SoDimm KINGSTON 4GB DDR3 1600MHz (KVR16S11S8/4G) | 599 грн. |
Пам'ять KINGSTON ValueRam 16Gb DDR3 1600Mhz ECC Reg 2R X4 (KVR16R11D4/16) | 1599 грн. |
Пам'ять Kingston 1x2Gb DDR3 1600Mhz (KVR16N11S6/2) | 350 грн. |
Пам'ять KINGSTON 8GB DDR3 1600MHz ECC REG w/TS (KVR16R11S4/8HB) | 799 грн. |