ЧАЙНИКИ
699
844
989
ЧАЙНИКИ
Чайник: те, без чого неможливо уявити кухню
Важко переоцінити користь, яку приносить звичайний чайник. Швидко закип'ятити воду для чаю, готування чи прання можна завдяки моделям різного об'єму. Залежно від типу приладу можна судити про його економічність: різні матеріали та технології виготовлення впливають на те, наскільки багато електрики або газу потрібно для закипання води.
Перш ніж замовити чайник, потрібно уважно ознайомитися з доступними варіантами, вибравши найбільш відповідний для конкретного користувача. За наявності в будинку газової плити можна заощадити, купивши старий добрий газовий чайник. Він розташований на конфорці та швидко нагрівається, витрачаючи мінімум енергії.
Схожі моделі можуть використовуватися зі склокерамічними, електричними та індукційними плитами. Кожен покупець зможе знайти відповідний для себе варіант.
Купити чайник можна в інтернет-магазині Eldorado. Ми маємо великий вибір моделей на будь-який смак: від бюджетних варіантів до преміальних. У разі виникнення будь-яких питань на етапі вибору ви можете звернутися за консультацією до наших співробітників.
Різновиди чайників
Існує кілька популярних різновидів чайників:
- Чайники для плити. Це простий та економічний спосіб кип'ятіння води, який найчастіше вибирають власники газових плит.
- Електричні. Доступні та недорогі прилади, що працюють від електрики. Легкі в обслуговуванні, але витрачають досить багато енергії, якщо часто доводиться кип'ятити воду.
- Заварювальні. Невеликі (зазвичай місткістю менше ніж 1 літра) і гарні помічники на кухні, які використовуються для заварювання чаю. Найчастіше виготовляються зі скла, фарфору чи кераміки.
- Похідні. Схожі на чайники для плити, але відрізняються довшою ручкою, за яку його підвішують над багаттям.
- Термопот. Зручний, місткий, але дорогий прилад, що поєднує переваги чайника і термоса. Після першого нагрівання протягом кількох годин до нього можна підходити для того, щоб наповнити кухоль окропом.
Багато хто воліє купити чайник на плиту, адже це досить економічний спосіб підігріву води, особливо, якщо йдеться про використання газу як джерело енергії. Це попередник електрочайників, який не втрачає своєї актуальності.
Сучасні моделі досить компактні та ергономічні. Їх плюс у тому, що корисна місткість не марнується завдяки відсутності спеціальних нагрівальних елементів. Весь внутрішній простір такого чайника заповнюється водою.
Правильний догляд за чайником
Доглядати за чайником, особливо, зробленим з нержавіючої сталі, не так вже й складно. Але якщо дотримуватись ряду простих правил, догляд стане ще простіше, а прилад прослужить набагато довше.
- Одну й ту саму воду не можна кип'ятити кілька разів. Це значно збільшує кількість мінеральних та сольових відкладень на стінках посуду. Якщо користувач не зміг розрахувати потрібну кількість окропу, то стару воду краще використовувати для інших потреб або вилити, але не підігрівати повторно.
- Якщо після спустошення чайника протирати стінки губкою, то чистота та привабливий зовнішній вигляд збережеться набагато довше. Ця швидка і проста процедура допоможе видалити найтонший шар накипу, який збільшується з кожним кип'ятінням.
- У момент приготування інших страв чайник обов'язково треба забирати з плити. Це захистить корпус від попадання на нього жиру та масляних бризок. Деякі господині намагаються відтерти жирний наліт грубими терками. При цьому знімають верхній шар (якщо він пофарбований), дряпають поверхню та псують, тим самим, привабливий зовнішній вигляд.
- Не можна мити чайник холодною водою до того, як він повністю охолоне. Різкий перепад температур здатний пошкодити навіть найміцніший металевий чайник. Такі експерименти призводять до мікро пошкоджень та деформації посуду, що значно скорочує термін її служби.
- Не варто застосовувати для миття залізних і тим більше емальованих чайників грубі абразиви, такі як металеві мочалки. Навіть найякісніші вироби покриються мікроскопічними подряпинами, які поступово перетворять гарний виріб на мотлох. Краще використовувати м'яку губку зі спеціальним миючим засобом або підкисленими розчинами для видалення накипу: розведений оцет або лимонну кислоту.
Простіше постійно підтримувати посуд у чистоті, ніж потім радикальними методами боротися з великим шаром накипу та жиру.
Від чого залежить вартість чайника?
Слід зазначити, що не низька ціна говорить про невисоку якість моделі, якщо йдеться про те, щоб купити звичайний чайник. Подібні за характеристиками варіанти можуть відрізнятися вартістю залежно від виробника.
Ні обсяг, ні наявність термокапсульного дна та інших доповнень значною мірою впливають на ціноутворення. Імениті виробники використовують високоякісні сплави металу з вмістом хрому та нікелю, а посуд виготовляють із цільного листа металу, заявляючи, що їхні вироби є безпечними для здоров'я, попри вплив на матеріал високих температур. У якісних чайниках не змінюється смак води.
Проте бюджетні моделі також проходять усі необхідні перевірки на безпеку та відповідність стандартам якості. Тому кожен може купити якісний чайник недорого, і насолоджуватися ним довгі роки.
Як вибрати та купити?
Вибір відповідного приладу залежить від багатьох моментів, серед яких матеріали, технології виготовлення та інші параметри. Варто докладніше розглянути всі критерії, які можуть вплинути на вибір чайника.
Сумісність з плитою
В першу чергу, необхідно переконатися в тому, що чайник сумісний з типом плити, що знаходиться вдома у споживача. Як правило, це може бути:
- склокерамічна;
- електрична;
- газова;
- індукційна плита.
Складнощі виникають лише з останньою, працюючою завдяки електромагнітному імпульсу. Посуд, сумісний з такими плитами, повинен мати спеціальну позначку. При цьому варто знати, що будь-який матеріал, який має магнітні властивості, потенційно може експлуатуватися на індукційній плиті. Тому залізний чайник можна купувати без побоювань.
Матеріал корпусу
Чайники із нержавіючої сталі є оптимальним вибором для будь-якого типу плит. Вони легко доглядати, вони не бояться впливу високих температур і падінь навіть з великої висоти. Крім цих якостей варто врахувати, що такі моделі виглядають стильно завдяки хромованому покриттю.
Щоб вода не віддавала металічним присмаком, виробники використовують високоякісні сплави, які впливають на смакові якості рідини. При цьому існує думка, що вода в них додатково насичується іонами металу і стає кориснішою для здоров'я.
Рідше можна знайти у продажу чавунні та емальовані чайники на плиту. Перші добре акумулюють тепло, але коштують дорого, тому не виробляються масового споживання. Швидше це елітні товари для поціновувачів.
Емальовані чайники схильні до утворення сколів та тріщин, а їх дизайн далекий від сучасних уявлень про стильний посуд. Їхня перевага в невеликій вазі та легкості миття, проте сучасні чайники з нержавіючої сталі також відрізняються невисокою вагою та простотою в обслуговуванні.
Ручка
У продажу зустрічаються моделі з бічним розташуванням ручки, що особливо незручно, якщо споживач вирішив купити чайник на плиту. Справа в тому, що таке розташування може призвести до нагрівання цієї частини посуду, що впливає не тільки на зручність використання, але і на безпеку. Найкраще вибирати чайник з вертикально розташованою ручкою – тоді ймовірність обпектися через нагрівання від сусідньої конфорки зводиться до мінімуму.
Залежно від ізоляційного матеріалу розрізняють чайники з бакелітовою, дерев'яною або нейлоновою ручкою. Бакеліт — найпоширеніший матеріал, що є особливою термостійкою пластмасою. Він же використовується при виробництві каструль і сковорідок, тому добре знайомий майже кожному споживачеві.
Це безпечний матеріал, мало схильний до нагрівання, завдяки чому ймовірність опіку при дотику голою долонею до ручки чайника мінімальна. До того ж технологія виготовлення посуду з використанням бакеліту не є дорогою і не впливає на ціну побутового приладу.
Об'єм
Питання з обсягом чайника вирішується в залежності від цілей його експлуатації та кількості членів сім'ї. Іноді прилад купується для кип'ятіння води у разі періодичного відключення гарячого водопостачання або, наприклад, для використання на селі, де немає водопроводу. У такому разі є сенс купити чайник для газової плити об'ємом не менше ніж 3 літри.
Більшість сімей буває досить чайника об'ємом 2,5-2,7 літра. Для тих, хто нечасто користується таким приладом і бажає заощадити простір на кухні, підійдуть моделі, що вміщують 2-2,4 літри рідини.
.
Наявність свистка – важлива перевага деяких моделей чайників. Так відбувається зручне повідомлення про те, що вода дійшла до потрібної температури. Чим голосніше сповіщення – тим краще. Однак рівень гучності свистка важко об'єктивно оцінити, тому в цьому питанні доводиться покладатися на суб'єктивні відгуки інших покупців щодо кожної конкретної моделі.
Краще купити чайник для плити зі знімним свистком. Це дозволить беззвучно закип'ятити воду, якщо хтось із сім'янин зараз спить.
Термокапсульне дно
Електричний або газовий чайник може мати два варіанти дна: багатошарове або термокапсульне. Другий варіант є пріоритетним, тому що такі прилади швидше нагріваються, витрачають менше електроенергії, рівномірно розподіляють тепло, довговічні та підходять для всіх типів плит.
Зовнішній вигляд
Дизайн чайника для кип'ятіння води — ще один важливий критерій вибору. Якщо купити хороший чайник, то при правильній експлуатації він прослужить своєму власнику довгі роки. Буде прикро, якщо незабаром він почне дратувати око.
Виробники використовують різні кольори та декоративні елементи для того, щоб створювати моделі, здатні вписатися в будь-який інтер'єр. Крім посуду різноманітних кольорів можна вибрати та купити металевий чайник з матовим або сатиновим поліруванням, а також хромованим покриттям.
Розташування та форма ручки – питання не лише естетики, а й зручності. Раніше були популярні моделі з бічним розташуванням ручки, проте братися за такі не дуже зручно. До того ж це небезпечно – великий ризик зіткнення пальців із корпусом розпеченого чайника. Тому перевагу варто віддати моделям із високо розташованою ручкою.
Також важливо звернути увагу на розташування носика. Чим він вищий – тим менший шанс того, що окріп «утече» і розплещеться по плиті. На щастя, виробники враховують цю можливість, тому чайники з низьким розташуванням носика в цей час майже не зустрічаються.
Чому варто вибрати Eldorado
Ви зможете найближчим часом насолодитися улюбленими домашніми напоями, якщо вирішите купити чайник в інтернет-магазині Eldorado. Купуючи у нас, ви оціните й такі наші переваги, як:
- часті знижки та акції;
- приємні умови покупки за програмою лояльності;
- вигідні умови кредитування та купівлі товару на виплат;
- можливість оплати товару частинами;
- швидка та зручна доставка у Києві та по Україні;
- вибір із кількох способів оплати;
- Зручне оформлення замовлення на сайті.
Завдяки швидкій доставці ви зможете купити чайник для плити в Києві або іншому місті України та отримати його у найкоротші терміни. Під багатьма товарами є відгуки реальних покупців, які допоможуть визначитися із вибором тієї чи іншої позиції. У разі виникнення будь-яких питань на етапі вибору, оформлення замовлення або отримання товару ви можете звернутися до нашої цілодобової служби підтримки клієнтів.
Ціни на чайники (вартість грудень 2024)
Товар | Ціна |
Чайник зі свистком ARDESTO Black Mars 2.5л (AR0747KS) | 805 грн. |
Чайник зі свистком ARDESTO Gemini 2.5л (AR1947KS) | 699 грн. |
Чайник зі свистком ARDESTO Gemini 3л (AR1950KS) | 749 грн. |
Чайник зі свистком ARDESTO Gemini 2.5л (AR1947KB) | 839 грн. |
Чайник зі свистком ARDESTO Black Mars 3л (AR0748KS) | 909 грн. |