НАБОРИ ПОСУДУ
1 249
2 474
3 699
НАБОРИ ПОСУДУ
Набір кухонного посуду: головні особливості та характеристики
Набір посуду для кухні – це незамінні предмети, призначені для приготування та їди. З їх допомогою процес готування стає набагато комфортнішим та потребує менше часу. Зараз купити кухонний набір посуду можна виходячи з власних уподобань, а також фінансових можливостей. Цьому сприяє широкий асортимент кухонного начиння різних виробників.
Залежно від розміру сім'ї, обсягів приготування, типу плити та інших факторів вибирається склад наборів та їх матеріал. Існують набори посуду для приготування їжі як економ-, так і преміум-класу.
Вибираючи, який купити набір посуду, зверніть увагу на варіанти з ручкою, що знімається. Їх зручно зберігати та використовувати у духовці. У нашому каталозі представлені моделі з колекції знаменитих брендів та гарна продукція китайських фабрик на будь-який смак та гаманець.
Основні характеристики кухонних наборів
Для правильного підбору якісного кухонного посуду важливо знати його основні характеристики.
- типи – каструлі, сковороди, змішаний тип;
- матеріал виготовлення – нержавіюча сталь, алюміній, емальована сталь;
- сумісність з типом нагрівального елемента — газові плити, індукційні, склокерамічні варильні панелі, електричні, галогенні плити;
- набір кухонного посуду за кількістю предметів у складі – від 2 до 17 прим.;
- об'єм – від 0,7 л до 6,5 л;
- діаметр – від 12 см до 36 см;
- тип внутрішнього покриття – антипригарне, емалеве, керамічне, мармурове, гранітне;
- сумісність з посудомийною машиною;
- сумісність з духовими шафами та печами;
- колірне виконання — сталевий, графітовий, білий, чорний, сірий, коричневий, червоний, з орнаментом або малюнком та інші;
- наявність кришки у комплекті – так;
- наявність знімної ручки – ні/так залежно від набору.
На зовнішній стороні дна виробники наносять деякі ключові характеристики посуду, які необхідні при виборі. Як правило, це обсяг місткості, діаметр, символи сумісності з певними типами плит.
Більшість виробників випускають набори трьох видів, що відрізняються своїм складом та призначенням:
- каструлі – призначені для тривалого варіння, кип'ятіння, тушкування. Сучасні набори припускають каструлі різних обсягів, що використовуються у певних випадках;
- сковороди – використовуються для смаження, тушкування, запікання. До складу наборів входять сковороди різних діаметрів, а також конфігурацій. Залежно від типу страви, що готується, підбирається конкретний предмет;
- змішані набори – до них можуть входити каструлі, казани, сотейники, ковші. Різноманітність змішаних наборів дозволяє зберігати єдність та стиль одного виду посуду на кухні.
Набори каструль
Багато хто віддає перевагу купити набір кухонного посуду, що складається тільки з каструль, а сковороди та сотейники докуповують окремо. Класичні комплекти каструль мають склад, куди входять від 2 до 5 предметів. Головна відмітна ознака — обсяг місткості. Уніфікована градація літражу передбачає елементи об'ємом 1 л, 1,5 л, 2 л, 3 л, 4/4,5 л. Існують і більш розширені набори, що включають 6-8 каструль, найбільші з яких мають місткістю до 6,5 л.
Більшість виробників випускають комплекти з трьох матеріалів: емаль, алюміній та нержавіюча сталь. Кожен з них має свої позитивні властивості.
Емальований посуд має більш різноманітне зовнішнє виконання. Каструлі можуть бути виконані практично в будь-якому кольорі та мати малюнок або орнамент на зовнішній стороні. Такі комплекти зручно поєднувати з загальним інтер'єром кухні, підбирати їх під решту посуду, а також елементи декору.
Емаль має гарну теплопровідність, що сприяє швидкому нагріванню води всередині. Сучасні моделі емальованих каструль підходять для всіх типів плит, стійкі до температурних навантажень та магнітних хвиль індукційних плит.
Комплекти з алюмінію вирізняються стильним зовнішнім виглядом. Вони мають уніфікований сталевий колір з гравіюванням або логотипом виробника. Такий посуд простий у використанні, не вимагає особливого догляду та має тривалий експлуатаційний термін. Алюмінієві каструлі сумісні з будь-яким типом їжі, в них можна залишати страви, не турбуючись про втрату їх корисних властивостей. Набір посуду для приготування їжі з даного матеріалу вважається найпридатнішим для приготування дитячих страв.
Сталеві каструлі мають важку вагу шляхом товстих стінок та дна, товщина яких може варіюватися від 0,5 мм до 1,5 мм. Такі предмети досить довго нагріваються та остигають. Головною перевагою сталі є можливість використання у духових шафах та печах. Також сталеві набори гармонійно вписуються практично в будь-який інтер'єр, додаючи йому суворості та стилю.
Кожна каструля, незалежно від матеріалу виготовлення, має дві ручки на однаково віддаленій відстані один від одного і кришкою.
Матеріал ручок, як правило, використовується той же, що і для самого посуду, проте кришки можуть бути виконані зі скла. Скло дозволяє контролювати процес приготування, бачити стадію кипіння води.
Також багато моделей наділяються спеціальним антипригарним покриттям дна, що дозволяє готувати страви без пригорання. Такі шари мають каструлі, призначені для тушкування або запікання в печі.
Набори сковорідок
Без сковороди складно обійтися в будь-якому господарстві. Однак, для приготування різних страв рекомендується використовувати вироби різного діаметру та типу. Купити набір посуду тільки зі сковорідок, значить придбати 2-5 предметів, кожен з яких має свій розмір та призначення.
Сучасні комплекти включають сковороди діаметром від 18 до 36 см. Універсальними для повсякденного використання вважаються предметами, що володіють діаметром 22, 24, 26, 28 см. Також багато наборів включають сковороди нестандартних форм: квадратні, прямокутні, овальні. Вони використовуються для приготування риби, м'яса та інших страв.
Основними матеріалами виготовлення сковорідок є алюміній, сталь, чавун, мармур. Алюмінієві та сталеві набори посуду для кухні вважаються менш вибагливими у догляді. Вони мають стандартну висоту стінок (від 2 до 5,5 см), а також рівним сталевим дном, товщина якого може досягати 2,5 см. Ідеально рівна поверхня дна дозволяє щільно прилягати до нагріваючого елемента та забезпечувати однаковий ступінь приготування в різних місцях. Також набори сковорідок з алюмінію та сталі сумісні з усіма видами плит.
Чавунні та мармурові набори вимагають підвищеної уваги в експлуатації та догляді. Готування з їх допомогою має низку особливостей, оскільки дані матеріали мають низький рівень теплопровідності. Найчастіше такий посуд застосовується для тривалого тушкування м'яса, овочів, для приготування печей та на відкритому вогні. Набори сковорід з чавуну та мармуру не терплять зайвої вологи та вимагають ретельного витирання після використання.
Головною особливістю таких наборів є певне призначення кожного предмета. Так, купити кухонний набір посуду в рамках одного комплекту можна у таких варіаціях: квадратні сковороди гриль для м'яса, овальні для риби, сковороди з високими бортами для тривалого тушкування у великих обсягах. Для предметів з цих матеріалів передбачаються особливі литі кришки, які не можна замінювати, наприклад, скляними.
Багато комплектів сковорідок, виконані з будь-якого матеріалу, мають ручку — литу, сталеву або пластикову з силіконовим покриттям. Деякі з них дозволяють використовувати посуд без спеціальних прихватів, оскільки вони не розжарюються в процесі приготування. Однак литі ручки не мають цієї властивості, їх не можна зняти для більш компактного зберігання посуду.
Змішані набори
Даний вид наборів посуду для кухні може включати як основні предмети — каструлі, сковороди, так і додаткові — ковші, сотейники, казани, черпаки, лопатки, підставки для гарячого та ін. Як правило, це великі комплекти, в які входить понад 5 предметів. Кожен з них виконується з одного й того самого матеріалу.
Змішані набори відрізняються розширеним функціоналом, що дозволяє готувати будь-які види страв.
Покупка кухонних наборів посуду цього типу дає можливість зберігати однаковість всіх предметів комплекту, а також інших елементів кухні. Крім того, у покупця з'являється можливість готувати їжу різними способами, експериментувати, куштувати різні рецепти.
Критерії вибору наборів
Для того, щоб обрати оптимальний комплект посуду, який відповідатиме всім вимогам, важливо брати до уваги певні критерії підбору.
Матеріал виготовлення. Нерідко набори з конкретного матеріалу не сумісні з типом плити або просто незручні в експлуатації. Матеріал посуду впливає на її вагу, теплопровідність та зовнішній вигляд. Тому цей критерій є одним з ключових при виборі.
Склад. Залежно від призначення набору підбирається його склад. Часто деякі предмети не актуальні та не використовуються в побуті. У разі краще заздалегідь продумати область застосування кожного елемента, ніж переплачувати за непотрібне. Також у разі потреби великої кількості посуду рекомендується придбати єдиний набір для збереження загального стилю.
Ціна. Цей критерій має особливе значення для придбання кухонних наборів. Такі матеріали як чавун, мармур, нержавіюча сталь вважаються недешевими. Вартість одного універсального набору може виявитися вищою за середню. До бюджетного сегмента відносяться комплекти посуду з алюмінію та емальованої сталі. Однак їх експлуатаційний період та термін збереження вихідного зовнішнього вигляду може бути значно меншим, ніж у посуду з дорогих матеріалів.
Покупка наборів кухонного посуду в магазині Eldorado
Комерційна політика нашого інтернет-магазину спрямована на задоволення всіх потреб клієнта. Купувати в Eldorado – це означає отримувати якісний товар за доступними цінами. Для кожного покупця ми надаємо:
- гарантію якості – не менше ніж 12 місяців з моменту здійснення покупки;
- унікальні умови для оформлення покупки онлайн;
- ексклюзивні цінові пропозиції всім покупців;
- доставку товару до будь-якої точки Києва, а також по території всієї України;
- можливість оформлення замовлення на виплат на кілька місяців;
- консультації продавців з відповідями на всі питання.
Звертаючись до нашого магазину, у вас з'являється можливість придбати якісний товар за низькими цінами, а також заощадити час при оформленні замовлення онлайн.
Ціни на набори посуду (вартість січень 2025)
Товар | Ціна |
Набір посуду TEFAL Duetto+ 6пр (G719S674) 1,5+2,9+5 | 2599 грн. |
Набір посуду MAXMARK Pro Flat 6 предметів (MK-FL3306H) | 1999 грн. |
Набір посуду MAXMARK MK-4108 8 пр | 3699 грн. |
Набір посуду ARDESTO 6пр. (AR1906GS) | 2729 грн. |
Набір посуду ARDESTO Gemini Bari 8 пр (AR1908GSS) | 2175 грн. |