ПЛАНШЕТИ
3 399
50 199
96 999
8
13
ПЛАНШЕТИ
Покупка планшета: вибір пристрою
Щоб купити планшет в Україні, слід визначитися з характеристиками та відповідним брендом. Наш інтернет-магазин планшетів пропонує широкий асортимент девайсів. Щоб вибрати потрібну модель, подумайте, з якою метою вам необхідно купити планшет: від цього залежить його функціонал та характеристики.
Вибираємо відповідну ОС
Починайте вибирати планшет після того, як визначитеся з ОС. Зараз на ринку представлені девайси із трьома операційними системами:
- Android. Серед пристроїв із цією системою можна знайти бюджетні варіанти із цією ОС. Для Android доступно безліч сервісів, програм та ігор, але оновлення та виправлення помилок можуть приходити з деякою затримкою.
- Windows. На операційній системі Microsoft доступно менше програм, ніж на інших системах. З усім тим, на потужному планшеті можна встановлювати повноцінні комп'ютерні програми та ігри, а також повний пакет Microsoft Office, що буває корисно при роботі.
- iPadOS. Система встановлюється на багатофункціональні пристрої преміум-класу Apple. Програмна підтримка девайсів здійснюється протягом 3 років після виходу пристрою ринку. Виробник постійно оновлює систему, виправляє помилки, оптимізує її роботу.
Існують моделі, на яких одночасно передбачено дві ОС: Windows+Android. Такі гаджети поєднують переваги обох систем, а перемикатися між ними можна будь-якої миті.
Модель планшета: на що звертати увагу
Підбирайте планшет, виходячи з основних вимог та поставлених завдань.
- Діагональ екрану. Буває від 7 до 11 дюймів.
- Роздільна здатність дисплея. Залежить від діагоналі та потужності пристрою: мінімальний показник – 800480 пікселів, а максимальний може досягати 25601600 пікс.
- Потужність процесора. Швидкість роботи планшета здебільшого залежить від архітектури та частоти процесора. Потужний мобільний процесор – Intel Core m5 чи i5, i7. У бюджетніших варіантах зустрічається Intel Atom X3, X5 або аналоги від Mediatek, Qualcomm.
- Оперативна пам'ять. При високому показнику 32 ГБ операційна система працюватиме швидше (як і весь планшет в цілому). Мінімальне значення – 2-4 ГБ.
- Батарея. Місткість акумулятора визначає годинник роботи планшета без підзарядки. Вибирайте пристрої, орієнтуючись на заявлений час автономної роботи: середній показник – 6-8 годин (при не найвибагливіших операціях).
- Камера. У планшетах буває одна чи дві камери. У передньої камери показник варіюється від 0.3 до 2 мегапікселів. Тилова, як правило, потужніша: від 2 до 13 Мп.
Вибираючи планшет зверніть увагу на роз'єми: їх багато, але можуть бути ключові за типом HDMI та навіть звичайний USB порт. Інструкція до девайсу містить не тільки докладну інформацію про наявність або відсутність роз'ємів, але також повний технічний опис пристрою.
Тип матриці
Тип матриці відіграє важливу роль при виборі, тому, перш ніж замовити планшет, вивчіть особливості та переваги кожного типу:
- IPS. Поширений тип матриці з природним кольором, широкими кутами огляду (картинка залишається бездоганною навіть під нахилом або збоку) і непоганою контрастністю. Відсутність ефекту ШІМ робить цей тип екранів кращим для людей із чутливими очима.
- PLS. Унікальна технологія від Samsung, яка за технічними характеристиками близька до IPS, але при цьому відрізняється зниженим енергоспоживанням та доступною ціною.
- OLED. В основі цієї матриці – органічні світлодіоди, що дозволило відмовитися від підсвічування та зменшити товщину дисплея. Планшети з технологією Organic Light Emitting Diode відрізняє природну передачу чорних тонів та нескінченну контрастність.
- AMOLED. Ще одна розробка від Samsung – по суті є вдосконаленою технологією OLED з ідентичними показниками контрастності та кутів огляду. Перевага AMOLED – знижене енергоспоживання та покращена кольоропередача.
- Super AMOLED. Головна відмінність цього типу матриць – мінімальна відстань між плівками з органічними діодами, шляхом чого зображення стало в середньому яскравішим на 20%, а товщина матриці при цьому знизилася. Це дозволило зробити смартфони ще більш тонкими та витонченими.
- LTPS TFT. Цей тип матриць розроблений спеціально для ігрових планшетів — крім хорошого кольору та високої контрастності, відрізняється практично моментальним відгуком.
- Liquid Retina XDR. Дисплей Apple з інноваційним підсвічуванням mini-LED – 10 тисяч світлодіодів для максимальної яскравості та природної передачі тонів.
IPS – це універсальний варіант, якщо планшет підбирається для повсякденного використання. Для ігор та VR краще придбати модель LTPS TFT або Super AMOLED, для тривалої та тривалої роботи з графікою підійде OLED та AMOLED, а Liquid Retina XDR – чудовий вибір для малювання, перегляду відеоконтенту та монтажу.
Бездротові типи зв'язку
Сучасні планшети оснащені модулем Wi-Fi для підключення до інтернету та Bluetooth для передачі даних. Передбачені інші бездротові типи зв'язку:
- 3G і 4G/LTE – наявність слота для SIM-карти дозволяє залишатися в мережі навіть за відсутності Wi-Fi поблизу;
- GPS – модуль приймання та передачі сигналів із супутників, що дає можливість використовувати планшет як навігатор;
- NFC – технологія бездротової передачі даних між пристроями, розташованими на мінімальному видаленні (найчастіше використовується для безконтактних платежів);
- ГЛОНАСС – альтернатива GPS, яка не менш точна та зручна у використанні.
Тим, хто активно подорожує, будуть корисні та Google-карти – набір безкоштовних програм на планшетах Android, доступних в онлайн та офлайн режимі.
Види планшетів
Стандартні аксесуари мають вигляд монолітних пристроїв без рухомих елементів. Вони поділяються на три великі категорії:
- Компактні. Маленькі планшети з діагоналлю 7-8 дюймів. Вони мають не найвищі параметри продуктивності, але легкі та мобільні. Основне призначення – зручність, продуманий інтерфейс. Розмір дозволяє завжди бути під рукою та справлятися з невибагливими до внутрішнього обладнання завданнями.
- Середні. Більш потужні, але все ще мобільні пристрої із діагоналлю екрану 9-10 дюймів. Купити планшет стоїть за розширені можливості, за потреби на ньому можна працювати, запускати ігри, замінивши, наприклад, нетбук.
- Великі. Виготовляються з діагоналлю 11-12 дюймів: це найдорожчі, але водночас найпотужніші пристрої. Такі аксесуари складно назвати мобільними, зате вони пристосовані для виконання широкого спектра бізнес-завдань. Для пристроїв великого розміру виготовляють максимум аксесуарів, наприклад, чохол-клавіатура (для iPad Pro на iOS) та інші.
Найпопулярніші виробники планшетів
Lenovo – безумовний лідер у виробництві планшетів середнього та початкового рівня. Цей бренд випускає і преміальні моделі, але у цьому ціновому сегменті безумовне лідерство належить бренду з Купертіно – Apple. Їхня лінійка iPad ідеально підходить для будь-яких завдань, починаючи з читання книг і закінчуючи створенням графічних начерків.
Для професійного використання варто вибрати техніку Microsoft, Samsung чи Apple. Якщо потрібен недорогий планшет, варто розглянути бюджетні бренди: Huawei, Alcatel, Prestigio – вартість такої техніки лояльна і доступна.
Ціни на планшети
На планшет ціна коливається в залежності від технічних характеристик та інших факторів: додатковий функціонал, розміри, дизайн та ін.
За бажання заощадити, виділіть для себе непотрібні функції або незначні параметри. Таким чином, ви не переплатите, але зможете купити планшет, який впорається з майбутніми завданнями.
Як доглядати за девайсом
Щоб планшет прослужив вам довго, не забувайте про основні правила експлуатації. Підвищити довговічність пристрою допоможе:
- періодичне чищення екрана;
- наявність захисного чохла;
- Оптимізація операційної системи
Також намагайтеся не класти планшет поруч із речами, здатними його подряпати (у сумці, рюкзаку).
Магазин планшетів Eldorado
В інтернет-магазині Eldorado доступна не тільки додаткова гарантія на планшет, але й можливість придбати його на виплат. Завдяки можливостям служби доставки ви зможете купити планшет у Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі, Львові та інших містах України.
Популярні характеристики планшетів
🔷 Діагональ |
10.1 '' 10.4 '' 11 '' 8 '' |
🔷 Роздільна здатність екрана |
2000 x 1200 Пікс 1920 x 1200 Пікс 1280 x 800 Пікс |
🔷 ОСновна камера |
8 Мп 13 Мп 5 Мп 2 Мп |
🔷 Фронтальна камера |
5 Мп 8 Мп 2 Мп |
🔷 Операційна система |
Android Windows |
🔷 Процесор |
MediaTek Qualcomm Unisoc |
🔷 Оперативна пам'ять |
4 ГБ 3 ГБ 8 ГБ 2 ГБ |
🔷 Вбудована пам'ять |
64 ГБ 32 ГБ 128 ГБ |
🔷 Бездротові технології |
Bluetooth Wi-Fi GPS ГЛОНАСС 4G/LTE 3G Google-карти |
🔷 Тип матриці |
IPS TFT LCD |
🔷 Популярні фільтри |
на Android з підтримкою 3G/4G планшет-телефон ігровий планшет |
Ціни на планшети (вартість листопад 2024)
Товар | Ціна |
Планшет LENOVO Tab P11 (2nd Gen) 6/128Gb WiFi Storm Grey + Pen (ZABF0400UA) | 12999 грн. |
Планшет TCL 10 TabMax (9295G) 4/64GB LTE Space Gray (9295G-2DLCUA11) | 5999 грн. |
Планшет SAMSUNG Galaxy Tab S7 FE 4/64Gb LTE Mystic Black (SM-T735NZKASEK) (DEMO) | 15999 грн. |
Планшет TCL Tab 10 (9460G1) 4/64GB Wi-Fi Dark Grey (9460G1-2CLCUA11) | 4889 грн. |
Планшет TECLAST M40 Pro 6/128GB LTE Gray | 6999 грн. |