ПЛАНШЕТИ (БЕЗДРОТОВІ ТЕХНОЛОГІЇ: GPS)
3 899
50 449
96 999
8
13
ПЛАНШЕТИ
Планшет-навігатор з GPS — короткий опис технічних характеристик
Відомі виробники постійно розширюють функціональні можливості планшетів і за рахунок цього збільшують привабливість своїх їх для покупців. Одне з останніх — встановлення моделей глобального позиціонування приладу в системі супутникової навігації GPS. Планшет-навігатор середньої вартості вловлює сигнали мінімум з трьох супутників, що дозволяє в будь-який момент часу отримувати точні географічні координати свого місця розташування.
Як влаштований планшет для навігації
В звичайне пристрій встановлюються спеціальні модулі прийому / передачі сигналів з супутників глобальної системи GPS для фіксації координат. На орбіті планети їх обертається велика кількість, для правильного позиціонування апарат повинен знаходитися в зоні прямої видимості не менше трьох з них. Точність визначення координат залежить від алгоритмів розрахунку (програмного забезпечення), технічних можливостей вбудованої антени, потужності передавача і чутливості приймача. Планшет з GPS навігатором купити в Україні можна за різними цінами і з наступними технічними характеристиками.
Тип навігатора
Залежно від місця установки і технічних параметрів навігатори можуть бути стаціонарними, переносними або вбудованими (модульними). Перші використовуються на літаках, автомобілях та інших засобах пересування, відрізняються великими розмірами, переносні призначаються для туристів і мандрівників, це окремі пристрої з власним джерелом живлення і дисплеєм. У планшетах монтується третій тип — GPS-модуль. Він не має власного джерела живлення і монітора, а користується планшетним залізом.
Вид
Залежно від конкретних умов експлуатації випускаються ручні, автомобільні, велосипедні та інші моделі. Планшет-навігатор з GPS відноситься до категорії універсальних, ним можна користуватися як в різних засобах пересування, так і при піших прогулянках або далеких туристичних походах.
Навігаційне програмне забезпечення
Залежно від технічних параметрів і виробника планшета підбирається і ПО модуля навігації. У нашій країні великою популярністю серед споживачів користується навігаційне забезпечення «Libelle MAP» і «Навітел». Для подорожі по країнах Європи краще користуватися ВО «iGO». З урахуванням конкретних моделей можуть змінюватися ПО і адаптуються налаштування, але всі головні елементи пристрою залишаються однаковими.
Як вибрати планшет з GPS модулем
При виборі планшета-навігатора потрібно брати до уваги кілька параметрів.
- Операційна система. Вона не робить критичного впливу, в планшетах найчастіше встановлені Windows CE або Android. Моделі на Windows CE дають більш точні координати, але Android істотно розширює його функціональні можливості. Саме з такою ОС працює більшість планшетів-навігаторів.
- Екран і роздільна здатність. Для планшетів краще вибирати розмір екрану 7 дюймів з роздільною здатністю не менше 800 × 480 точок.
- Тип антени. Для планшетів застосовуються моделі з вбудованою прихованою антеною, це робить пристрій компактним, але страждає якість і надійність зв'язку.
- Частота оновлюваних даних. Для планшетів досить одного разу в секунду, це пов'язано з малою ємністю батареї.
Перед прийняттям остаточного рішення недосвідченим покупцям можна ознайомитися з відгуками користувачів зі стажем на нашому сайті.
Практичні рекомендації
Не варто намагатися досягати великої економії фінансових коштів і замовляти планшет для навігації у невідомих виробників. Краще мати середній за розмірами планшет від такою, що заслуговує довіри компанії, ніж великий, але дешевий пристрій. Звертайте увагу на точність визначення координат, швидкість сигналу і можливість його утримання в несприятливих кліматичних або географічних умовах. Картами пам'яті не рекомендується користуватися для встановлення програмного забезпечення, вони чинять негативний вплив на швидкість роботи пристрою, на них можна зберігати лише особисті файли. Внутрішніх резервів повинно бути достатньо для нормального функціонування навігатора. Рекомендована мінімальна внутрішня пам'ять не менше 1 ГБ, вбудована не менше 8 ГБ.
Дуже корисна функція підключення зовнішньої антени. Вона значно підвищує якість сигналу, що збільшує надійність роботи в несприятливих кліматичних умовах або в районах із складним ландшафтним рельєфом. Рекомендується купити планшет-навігатор в Україні з ОС не нижче Android 5.1, iOS 7 або Windows 7/8. Чим більше частота процесора, тим краще швидкість функціонування планшета-навігатора. Хорошу репутацію мають чіпсети Apple, Intel Atom, Nvidia Tegra. Час автономної роботи пристрою не менше 10 годин. Один з найважливіших критеріїв — вибір виробника. Висока якість у Apple, Sony, SUS, Samsung, HP. Їх планшети з хорошим ПО, надійної складанням і апаратним забезпеченням. Не варто купувати продукцію Apache, Assistant, Bravis, Archos і інших маловідомих компаній. У них неякісні екрани, погана апаратна платформа і ПО. Як наслідок — повільна робота і часті поломки.
Планшет з GPS навігатором — переваги і недоліки
Наявність внутрішнього навігатора GPS має багато переваг: можливість визначення свого розташування, складання маршруту пересування, фіксація фактичного пройденого маршруту в пам'яті пристрою. Планшети-навігатори вважаються пристроями універсального призначення. До недоліків можна віднести два параметри: високу вартість і зменшення часу автономної роботи. Однією з головних проблем вважається недостатня ємність заводської батареї. Навігатор є досить потужним додатковим споживачем енергії, що створює суттєві незручності при необхідності тривалого безперервного користування.