СМАРТ-ГОДИННИКИ З ТОНОМЕТРОМ
999
12 399
23 799
Деякі помилково вважають, що наручний годинник з функцією вимірювання артеріального тиску купити слід тільки тим, хто має захворювання серцево-судинної системи, або літнім людям. Але насправді розумні годинник з тонометром необхідні практично кожному, незалежно від віку чи професії.
Smart Watch з функцією вимірювання артеріального тиску: особливості та переваги
Смарт-годинники, що вимірюють тиск, будуть потрібні й спортсмену, й офісному працівнику: пристрій підкаже про наявність небезпечних змін стану організму. Причинами таких погіршень можуть стати фізична активність, стресова ситуація і навіть радість. Життя сучасної людини насичене різними подіями, що впливають на стан здоров'я, і смарт-вотч вимірюють тиск не гірше автоматичного тонометра.
Наручний Smart Watch — необхідний гаджет для літніх людей. Найсучасніші фітнес-годинники з тонометром не просто фіксують небезпечні показники тиску, а й можуть передавати отримані результати за зазначеними номерами, інформувати власника звуковим сигналом і навіть викликати швидку допомогу.
Такий наручний гаджет являє собою складну електроніку, що складається з фітнес-браслета, тонометра і пульсометра. Пристрій створений спеціально для того, щоб контролювати здоров'я. Система датчиків отримує інформацію про артеріальний тиск, пульс і передає її на смартфон або екран годинника. Для виводу даних на дисплей смартфона буде потрібна синхронізація гаджетів.
Вимірювання тиску здійснюється за допомогою акселерометра, який в таких моделях відрізняється підвищеною чутливістю. Щоб показники були максимально коректними, ремінець пристрою повинен щільно облягати зап'ястя.
Крім синхронізації зі смартфоном, власнику годинника з тонометром доведеться ввести особисті дані: вік, вагу і зріст. Смарт-вотч може запросити й деяку іншу інформацію. Чим правильніше введені необхідні параметри, тим меншою буде похибка при вимірюваннях.
Щоб отримати дані про тиск з мінімальною похибкою, слід:
- одягати годинник на ліву руку;
- забезпечити максимальне прилягання корпусу до руки;
- враховувати, що точність залежить від ритмічності рухів (важливо для спортсменів);
- звернути увагу, що можливі похибки при наявності татуювань на зап'ясті.
Використання гаджета забезпечує постійний контроль власного здоров'я.
Переваги та недоліки розумних годинників з тонометром
Будь-яка електроніка має переваги та недоліки. Серед головних переваг смарт-вотч з функцією вимірювання тиску варто відзначити:
- відстеження стану здоров'я в режимі реального часу;
- універсальність використання (для спортсменів, людей похилого віку і т. д.);
- масу корисних додаткових функцій;
- нагадування про фізичну активність;
- можливість автоматичного виклику швидкої допомоги в екстреній ситуації.
Що стосується недоліків, їх зовсім небагато. Перш за все, моделі з тонометром коштують дорожче пристроїв без такої функції. Але за подібний контроль здоров'я варто доплатити, адже він може в буквальному сенсі врятувати життя. Другий недолік — зменшення автономності. Постійна робота акселерометра та інших датчиків вимагає більшої витрати енергії, у зв'язку з чим годинник з вимірником тиску доводиться заряджати частіше.
У недорогих пристроях датчики не дуже чутливі, тому вимірювання тиску проводяться в нерухомому стані. Більш досконалі годинники з тонометром не вимагають такого спокою.
Що стосується точності вимірювання тиску, навіть самі бюджетні пристрої мають похибку в межах 20% і не поступаються звичайним автоматичним тонометрам. Годинники з середнього і вищого цінового сегмента мають похибку не більше 10%.
Крім функції вимірювання тиску, розумні годинники з тонометром мають безліч інших додаткових функцій. Вони нагадують про фізичну активність, допоможуть обчислити кількість спалених калорій і відстежити якість сну.
Дизайн та оформлення
Виробники пропонують розумний годинник з тонометром у багатьох варіаціях. Розрізняється як набір функцій, а й оформлення. Для жінок, чоловіків та дітей пропонують окремі моделі. Як основний матеріал для дитячих моделей часто вибирають пластик або гуму. Можлива швидка доставка запасних ремінців, тому не варто боятись пошкодження.
Дорослі моделі оформляють більш серйозно, але вони теж можуть бути елегантно-стриманими або яскравими. Для дорослих годинників часто застосовують такі матеріали:
- Алюмінієві метали. Зазвичай зустрічаються у недорогих моделях, забезпечуючи легкість та комфорт. Вони не відрізняються міцністю.
- Титанові метали. Найбільш дорогий і міцний матеріал, який не викликає подразнення та вважається удароміцним. Відмінно проводить тепло та стильно виглядає.
- Пластик. Недовговічний матеріал зустрічається тільки в бюджетних версіях і довго не служить. Легко дряпається та тріскається.
- Шкіра. Частий матеріал для створення ремінців у преміальних варіантах. Дорого, солідно та якісно.
- Силікон або поліуретану. Теж застосовується для ремінців, частіше у спортивних моделях.
Жіночий годинник робить легше і менше діаметром, ніж чоловічий. Вони не використовують важкі матеріали, такі як нержавіюча сталь.
Підключення розумного годинника
Годинник з вимірюванням тиску за способом підключення поділяється на три типи: звичайні, з сім-картою та гібридні. Перші підключаються через Wi-Fi або Bluetooth до смартфона. До них потрібно завантажити спеціальний додаток, на який передаватимуться основні дані. Така програма використовується з усіма моделями, не тільки зі стандартними.
Моделі з сім-картою відносяться до преміальних: вони дорожчі й мають розширений список можливостей. Сім-карту потрібно поповнювати щомісяця, як у звичайному телефоні. Такий аксесуар може самостійно виходити в Інтернет, приймати дзвінки та надсилати повідомлення, а не тільки повідомлення про них.
До гібридних найчастіше відносяться дитячі моделі. Подібний товар купують для підвищення безпеки та контролю за людиною. Вони також мають сім-карту, але дають можливість лише дзвонити за обмеженим списком номерів та передавати дані. Для самого користувача пропонують мало функцій, але підключення йде до іншої програми на смартфоні батька. Там відображаються розташування, маршрут дитини, рівень заряду в годинах та інша інформація. Підключення у кожному випадку відбувається приблизно однаково:
- вставити в години батарейку, сім-карту та при необхідності картку пам'яті;
- увімкнути смарт-годинник і дочекатися повного завантаження;
- смартфоном рахувати з коробки або інструкції QR-код і перейти за посиланням;
- завантажити за посиланням додаток та увійти до нього;
- зареєструвати смарт-годинник у системі та провести первинне налаштування.
Для правильного підключення достатньо дотримуватись рекомендацій в інструкції. Головне, підібрати якісну техніку з документами українською мовою, оскільки багато китайських моделей підключити надзвичайно важко. Смарт-годинник з тонометром має бути сумісним з моделлю смартфона.
Купівля розумних годинників з тонометром в Україні
Купити смарт-вотч з функцією вимірювання тиску в Україні найзручніше в інтернет-магазині Eldorado. Тут представлена електроніка найвідоміших виробників за доступною ціною.