ЕЛЕКТРИЧНІ ВАРИЛЬНІ ПОВЕРХНІ
3 699
9 449
15 199
26
57
49
52
ВАРИЛЬНІ ПОВЕРХНІ
Електричні варильні поверхні: різновиди та особливості вибору
Сучасна електрична поверхня — техніка, без якої не обходиться практично жодна кухня. Корпус моделей виготовляється з металічних матеріалів, та тих, у складі яких є скло. Основну функцію виконують нагрівальні елементи, різна система управління та кількість режимів приготування їжі.
Щоб варильна поверхня електрична була зручною для господині, фахівці рекомендують заздалегідь звернути увагу на деякі нюанси вибору:
- тип встановлення: вбудовані або залежні плити;
- особливості керування: кількість функцій та режимів;
- з яких матеріалів виготовлена робоча поверхня;
- розмір і дизайн.
Електрична варильна панель пропонується різними виробниками, кращими у цьому сегменті вважаються європейські бренди: Hansa, Samsung, Bosch, Gorenje та деякі інші.
Технічні особливості електричних плит
Технічно електричні поверхні можуть бути декількох видів. Важливий критерій — вибрати на кухню традиційну або склокерамічну модель (загартоване скло).
- Традиційні плити. Електричні варильні поверхні з класичними конфорками у вигляді "млинців" з чавуну. Вони мають металевий корпус — сплав з нержавіючої або емальованої сталі, доступні за ціною.
- Склокераміка, загартоване скло. Важливі плюси — висока продуктивність, компактність. Вони економні, тому, що більшість моделей належать до класу енергоспоживання А+ та А++. Конфорки можуть бути галогеновими, рапідними та стрічковими (Hi-Lite). Електричні варильні панелі з галогеновими й стрічковими конфорками нагріваються швидше — за 2-7 секунд, залежно від конкретного вибору. Повільні у розігріві рапідні моделі — 10-12 секунд, але це самий довговічний варіант.
Види електричних поверхонь
Варильні поверхні електричні відрізняються кількістю конфорок і набором різних функцій. На останній момент слід звертати пильну увагу, оскільки наявність допоміжних можливостей дозволяє істотно полегшити процес готування. Ось кілька найпоширеніших функцій:
- Тип клавіш управління. Бувають сенсорними або з поворотними ручками. Найчастіше господині зупиняють вибір на першому варіанті, оскільки сенсорні панелі зручніше мити.
- Наявність таймера. Зручна функція, яка дозволяє забути про приготування страви — виставте час варіння та займайтесь своїми справами. По закінченню заданого часу панель вимкнеться самостійно.
- Блокування. Практично весь сучасний асортимент містить цю функцію. Вона не дозволить дітям самостійно увімкнути плиту.
- Датчик безпеки. Якщо рідина пролилась на корпус поверхні, вона автоматично відімкнеться, сповістивши характерним звуком.
- Пам'ять рецептів. Найдорожчі електричні панелі оснащені можливістю вибору рецепта приготування поширених страв, наприклад: "Плов", "Тушкування", "Каша" та ін. Пристрої автоматично виставляють температуру та тривалість приготування.
Кількість нагрівальних елементів може бути різною. Бюджетний варіант — варильна поверхня електрична на 2 конфорки. Також поширені три, чотири, рідше зустрічаються п'ять конфорок. Вони можуть бути різних розмірів і форм (частіше круглі або овальні). Склокераміка зазвичай доповнюється однієї багатофункціональною конфоркою — з можливістю розігріву різних областей.
Матеріали конструкцій електричних варильних поверхонь
При виробництві вбудованих електроварильних поверхонь використовуються такі матеріали:
- Склокераміка. Матеріал вважається найдорожчим варіантом серед представлених. Поверхня може моментально нагріватись, витримуючи при цьому температуру до 750 градусів і підвищуючи ККД варильної панелі до 90%.
- Нержавіюча сталь. Покриття здатне добре протистояти фізичним впливам та механічному зносу. Поверхня має високу ударостійкість і відмінно витримує підвищені температури.
- Емаль. Матеріал характеризується естетичним зовнішнім виглядом, тривалим експлуатаційним терміном та різноманітністю колірних оформлень. Емаль виявляє стійкість до стирання, впливу кислот та жирів.
- Загартоване скло. У процесі загартування матеріал отримує підвищені характеристики міцності. Покриття кухонної варильної панелі здатне без проблем витримувати нагрів до 450 градусів.
Вартість
Купити варильну поверхню електричну можна за ціною від 2 900 грн і дорожче. Вартість залежить від кількості функцій та виконання. Наприклад, варіант із класичними конфорками з чавуну на 10-15% дешевший. Водночас поверхня з корпусом із загартованого скла настільки ж дорожча за склокераміку. Також ціна залежить від:
- габаритів пристрою;
- виробника;
- функціональності;
Чим краща у бренда репутація і багатший досвід, тим вища вартість та довша гарантія. Наприклад, якщо ви хочете купити електропанель європейського бренду, термін сервісного обслуговування складе близько 3 років.
Особливості догляду
Тривалість роботи панелей багато в чому залежить від правильного догляду та експлуатації.
- Електрична варильна поверхня не очищується абразивними засобами. Чистка повинна проводитися спеціальними губками та серветками, які не здатні подряпати корпус.
- Посуд. Поверхні з корпусом, у складі якого міститься скло, вимагають застосування спеціального посуду.
- Розмір каструлі або сковорідки для склокераміки чи загартованого скла може бути більшим або відповідати розміру конфорки. Використання меншою посуду спричинить перегрів скла та його розтріскування. Від цього варильна поверхня електрична може вийти з ладу.
Електрична панель на будь-який бюджет в інтернет-магазині Eldorado
Щоб швидко вибрати та купити варильну поверхню електричну, виберіть параметри пристрою у фільтрі каталогу, розташованого зліва. Система автоматично запропонує вам доступні моделі та різні варіанти доставки. Таким чином наш магазин дозволить вам істотно скоротити час вибору та оформлення техніки.
При необхідності заощаджуйте на доставці, оскільки купити електричну варильну поверхню у Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі, Львові та інших містах України можна особисто в одному з магазинів нашої торговельної мережі. Якщо виникли питання, задайте їх в онлайн-формі або особисто, звернувшись у колл-центр.