НОУТБУКИ (ПОПУЛЯРНІ ФІЛЬТРИ: МАЛЕНЬКІ НОУТБУКИ)
35 000
172 499
13
14
15
НОУТБУКИ
Важко уявити сучасне життя без ноутбука. Для одних користувачів – це основний пристрій для навчання та розваг, для інших – робоча станція, а треті використовують гаджет для всіх згаданих сценаріїв. Багато хто вибирає маленький ноутбук, щоб залишатися мобільним, споживати контент, серфити в мережі та редагувати документи «на ходу».
Чому користувачі купують компактні ноутбуки
Основна перевага невеликого портативного ПК - компактність та невелика вага. Пристрій міститься в сумці або рюкзаку, його легко носити весь день. Відзначимо інші переваги гаджета:
- Продуктивність та автономність. Минув час, коли 13-дюймовий пристрій встановлювали малопотужний процесор, щоб продовжити час роботи. Сучасні чіпи добре показують себе у вимогливих завданнях і споживають мало енергії. Деякі міні ноутбуки можуть працювати 18 годин від одного заряду.
- Варіанти підключення. Завдяки роз'єму USB Type-C можливості ноутбуків не поступаються 15-дюймовим моделям з повним набором роз'ємів. Через Type-C можна підключити хаб з усіма необхідними інтерфейсами або використовувати гніздо, щоб вивести зображення на великий екран.
- Універсальність. Якщо пристрій підтримує Thunderbolt 4, можна підключити зовнішню відеокарту та монітор, щоб використовувати ноутбук як продуктивний ПК.
Маленький ноутбук - відмінний варіант для студентів та користувачів, які часто перебувають у відрядженнях, працюють поза офісом і не хочуть носити з собою громіздкі пристрої.
Особливості вибору міні-ноутбуків
Аналогічно портативним ПК з великою діагоналлю, дисплей міні ноутбука – головний робочий простір. Щоб отримати приємний візуальний досвід, працювати з комфортом важливо вивчити характеристики дисплея.
Перший критерій – дозвіл. Він відповідає за деталізацію та чіткість зображення. Розглянемо доступні формати:
- HD. Мінімальний показник, що використовується в моделях початкового рівня. Дозвіл підходить для перегляду фільмів та серіалів, але тривала робота з документами та читання буде менш комфортною.
- Full HD. Поширений формат, використовується переважно невеликих ноутбуків. Зберігає баланс між невеликою ціною та гарною деталізацією.
- Quad HD. Дозвіл, що набирає популярності, стає новим стандартом для 13-дюймових моделей. Рівень деталізації у 4 рази вищий ніж у HD.
- 4K. Забезпечує найкращий візуальний досвід, використовується у флагманських конфігураціях. Дозвіл у 4 рази вищий за Full HD.
У виборі роздільної здатності варто зупинитися на FHD або QHD. 4K-роздільна здатність буде надмірною для невеликої діагоналі (високе енергоспоживання), а HD - недостатнє для комфортної роботи на пристроях з дисплеєм більше 12 дюймів.
Другий важливий критерій – тип матриці. Він впливає на перенесення кольорів, контрастність, яскравість екрана і насиченість. У сегменті маленьких ноутбуків популярні три технології:
- TN+Film. LCD-екран з активною матрицею та кутами огляду до 150 градусів. Характеризується обмеженим колірним охопленням, слабкою контрастністю. Зустрічається у бюджетних моделях.
- IPS. Модифікація TFT з максимальними кутами огляду (178-180 градусів), природною передачею кольору і наближеним до еталонного відображенням чорних відтінків.
- OLED. Матриця на основі органічних світлодіодів, з найкращою контрастністю, ідеальним чорним, збільшеною піковою яскравістю та насиченою кольоропередачею.
Останній параметр, що потребує уваги – покриття екрана. Глянцеве зберігає високу яскравість та контрастність дисплея, але відображає кожен відблиск. Антивідблиск знижує рівень відображення, і зберігає якість передачі зображення. Матове покриття виключає блікування, але робить картинку більш тьмяною та насиченою.
Технічні характеристики
Щоб маленький ноутбук відповідав конкретним вимогам та виконував необхідні завдання, варто вивчити можливості «заліза»:
- Процесор. Багато в чому чіп впливає на продуктивність. Визначити потужність процесора дозволить кількість ядер: 2-4 для базових завдань, 6-8 для вимогливих ігор та додатків.
- Відеокарти. Інтегрований графічний прискорювач підійде для роботи з офісними програмами, дискретний GPU дозволить працювати з фото та відео. У сучасних MacBook використовується вбудована графіка, у цьому випадку важливо дивитися на кількість ядер.
- Об'єм оперативної пам'яті. Мінімальний показник — 8 Гб, для повноцінного використання необхідно не менше 16 Гб, у складних завданнях (корекція кольорів, монтаж, рендеринг, 3D-моделювання) може знадобитися 32 Гб або більше.
- Дисковий простір. Для зберігання файлів офлайн потрібно не менше 256 Гб. Для професійних завдань – 512 Гб або 1 ТБ.
Додатково можна розглянути такі можливості, як підтримка сенсорного екрана та роздільна здатність веб-камери.
Переваги придбання ноутбука в Eldorado.ua
У інтернет магазині Eldorado.ua можна купити міні ноутбук за вигідною ціною. Можна сплатити товар готівкою при отриманні, карткою або за допомогою платіжного сервісу Google Pay. Доступна покупка в кредит та розстрочку. Ми надсилаємо замовлення по всій Україні.