БЕЗДРОТОВІ НАВУШНИКИ
499
8 349
16 199
НАВУШНИКИ
Бездротові навушники стали невід'ємним аксесуаром для повсякденного життя. Завдяки розвитку технологій Bluetooth та Wi-Fi перед людством відкрилися нові можливості. Щоб слухати улюблену музику, грати в ігри та вести переговори, тепер не потрібно розмотувати дроти. Спробуємо розібратися, як правильно підібрати гарнітуру та на що звернути увагу, перш ніж купити Bluetooth-навушники.
Переваги Bluetooth-навушників
Крім відсутності довгих проводів, бездротові навушники мають низку інших переваг:
- термін експлуатації блютуз-гарнітури набагато довше, ніж у провідних навушників, які виходять з ладу через перетирання дротів;
- під час заряджання футляра з акумулятором навушники можна використовувати;
- не обов'язково скрізь носити із собою кейс — завдяки якісній передачі сигналу відстань між ним та гарнітурою може бути досить великою;
- є зручне регулювання гучності та керування іншими функціями;
- більш сучасні моделі оснащені своєю пам'яттю, що дозволяє завантажувати особисті плейлисти, заощаджувати пам'ять та заряд акумулятора у смартфоні;
- акуратний, стильний та елегантний зовнішній вигляд притягує погляди оточуючих.
Незважаючи на такий список переваг, цей тип пристроїв має і кілька недоліків, серед яких більш висока ціна і необхідність постійної підзарядки вбудованого у футляр акумулятора. Однак недоліків набагато менше ніж переваг, тому можете сміливо замовити бездротові навушники.
Типи та технології бездротового підключення навушників
Підключення бездротової гарнітури до смартфону здійснюється за однією з п'яти можливих технологій.
Bluetooth
Найпоширеніша технологія сполучення, яка використовується у більшості TWS-навушників. Такий тип підключення дозволяє гарнітурі взаємодіяти з будь-яким іншим пристроєм, який підтримує функцію блютуз. Зразковий радіус дії - 10 метрів, унікальне кодування виключає перехоплення звукового сигналу. Чим новіша версія, тим менше гарнітура споживає енергії та якісніше передає звук.
Перш ніж купити навушники, меломанам варто звернути увагу на наявність AptX HD кодека, який значно впливає на звуковий потік. Без нього якість мелодії, що програється, в рази гірша. Також не варто забувати, що цей кодек повинен підтримувати та смартфон, через який здійснюватиметься прослуховування аудіофайлів.
Простий механізм сполучення дозволяє швидко підключити навушники. Достатньо включити блютуз на девайсі, до якого підключаєтеся, виконати пошук пристрою та підтвердити з'єднання.
Wi-Fi
Пристрій коннектиться через Wi-Fi через роутер, а якщо гарнітура оснащена режимом модему, то безпосередньо до смартфону. Любителі Hi-Fi-аудіо оцінять якість звучання, адже девайс передає звук без стиску та спотворення. Головна особливість такого типу підключення полягає в тому, що одночасно можна використовувати дві пари гарнітури.
NFC
Ця технологія ще недостатньо поширена. Для поєднання двох пристроїв потрібно активувати функцію NFC і покласти гарнітуру на гаджет. Істотний недолік такого підключення в тому, що обидва девайси повинні знаходитися дуже близько один до одного, буквально в парі сантиметрів.
Радіохвилі
У навушники вбудований стаціонарний передавач, який передає аналоговий сигнал через FM-хвилю. Через можливі труднощі та перешкод страждає якість звуку. Такий тип бездротового підключення навряд чи підійде справжнім поціновувачам музики.
Інфрачервоний порт
Гарнітура оснащена приймачем. Вона вловлює пульсуючий високочастотний сигнал від джерела звуку, здійснює розкодування та відтворення. Радіус дії роботи навушників дуже маленький, а якщо на шляху є перешкоди та перешкоди, стає ще менше. Приймач і передавач сигналу повинні завжди бути близько один до одного, щоб зв'язок не переривався. Через сильне спотворення звуку такий девайс підійде більше для переговорів, ніж для прослуховування музики.
Як вибрати бездротові навушники?
Крім відмінності у типі та технології бездротового з'єднання, Bluetooth-гарнітура має інші відмінності, які також є важливими.
Спосіб кріплення та форма
За конструкцією та формою бездротові навушники бувають декількох видів:
- Внутрішньоканальні - вставляються безпосередньо у вушну раковину, силіконові амбушюри забезпечують надійне кріплення. Для додаткової фіксації можуть бути оснащені завушними дугами або пелюстками-розпірками. Форма таких навушників найуніверсальніша і забезпечує якісну шумоізоляцію. Вони зручно переміщатися містом і займатися спортом.
- Вкладиші - навушники, які вкладаються у вухо. Через особливу напіввідкриту форму вкладки гірше забезпечують звукоізоляцію. Такий варіант віддають перевагу тим, кому незручні внутрішньоканальні навушники.
- Повнорозмірні - гарнітури з великим оголов'ям, у яких амбушюри повністю охоплюють вушну раковину. Зручна посадка робить девайс зручним у використанні поза домом та під час поїздок. Звукоізоляція краща, ніж у вкладишів, але трохи гірша, ніж у внутрішньоканальної гарнітури.
- Накладні - амбушюри накладаються на вуха і притискають їх до голови, забезпечуючи зручну посадку та гарну шумоізоляцію. Однак за рахунок сили притискання вуха швидко втомлюються від носіння таких навушників.
Вибираючи навушники, обов'язково протестуйте її перед придбанням. Підберіть зручний спосіб кріплення та форму, які забезпечать гарну посадку, якісне звучання та унеможливлять незручність під час застосування навушників.
Тип випромінювача
Динамічний випромінювач є у більшості навушників із традиційною акустичною системою. Він є котушкою з безліччю витків дроту, яка поміщена в отвір кільцевого магніту. На магнітне поле котушки зі змінним струмом впливає змінна сила, яка коливає саму котушку та дифузор випромінювача. Електрополе, що виникає, впливає на мембрану, до якої прикріплена котушка, і забезпечує звучання.
За рахунок простоти конструкції динамічний випромінювач набув великого поширення. Технологія невпинно допрацьовується та вдосконалюється, забезпечуючи якісніше відтворення.
Арматурні випромінювачі завдяки детальності звучання та компактності набирають все більшої популярності. Технологія дозволяє вмонтувати в один навушник кілька елементів, кожен із яких відповідає за різні частоти. Один забезпечує відтворення низьких басів, інший — середніх нот, третій — верхніх.
Високоякісні оригінали дорогих моделей найчастіше оснащені електростатичним випромінювачем. Дуже тонка мембрана, яка коливається в магнітному полі між двома ґратами-статорами, гарантує висококласне відтворення звуку. Технологія дуже дорога і потребує додаткового оснащення спеціальним потужним підсилювачем.
Ізодинамічні навушники - це спроба виробників здешевити цю технологію і виключити використання дорогих спеціалізованих підсилювачів. Принцип роботи дуже схожий, проте сигнал передається не так на решітки, але в саму мембрану. Ця технологія програє електростатичною деталізацією звучання.
Активне шумозаглушення
Щоб сторонні звуки не заважали й відволікали від прослуховування музики, варто купувати гарнітуру з функцією активного шумоподавлення. Маленький датчик, вбудований у гарнітуру, вловлює сторонні звуки, передає їх на схему-аналізатор та генерує рівний електросигнал, який усуває зайвий шум. В результаті користувач отримує більш якісне звучання та максимальну ізоляцію від шуму навколишнього світу.
Автономність
Одна з головних характеристик, яку варто звернути увагу, перш ніж купити оригінальні бездротові навушники, - час автономної роботи без підзарядки акумулятора. Що цей показник, то довше ви зможете насолоджуватися звучанням улюблених треків.
Технології та додаткові функції
Для зручності бездротову гарнітуру оснащують функцією сенсорного керування, яка дозволяє здійснювати дії торканням пальця. Функція Surround створює об'ємне багатоканальне звучання, а вбудоване підсвічування привертає увагу та доповнює стильний дизайн. Частина модельного ряду оснащена можливістю регулювання гучності. Ця функція значно збільшує ціну девайса, але водночас погіршує якість звучання. Тому професійна гарнітура позбавлена цієї можливості.
Наявність картридера дозволяє зчитувати карти пам'яті, а вбудований аудіоплеєр слухати треки без смартфона. Для прослуховування радіохвиль, які ведуть мовлення в FM-діапазоні, деякі моделі оснащені FM-тюнером. Не менш корисною є функція вібрації, що повідомляє про отримання вхідного дзвінка або повідомлення. В ігрових девайсах ця можливість підвищує реалістичність того, що відбувається у віртуальному світі.
Цей далеко не весь перелік додаткових технологій. Кожен виробник бездротової гарнітури, випускаючи на ринок нову модель, намагається покращити навушники та забезпечити їх новими корисними функціями.
На сайті інтернет-магазину Eldorado у продажу представлений широкий асортимент бездротової гарнітури, яку можна придбати дешево. Кваліфіковані менеджери проконсультують та допоможуть обрати девайс. Швидка доставка в Україні по Києву, Харкову, Одесі, Дніпру та до будь-якого іншого населеного пункту робить інтернет-магазин Ельдорадо ідеальним місцем для покупок гаджетів.