КУЛЕР ДЛЯ КОРПУСУ
44
1 681
3 318
СИСТЕМИ ОХОЛОДЖЕННЯ
Кулери для корпусу ігрової та мультимедійної техніки
Користувачі комп'ютерної техніки помічали, що під час роботи від пристроїв починає йти тепле повітря. Причина в складових, деякі швидко та досить сильно нагріваються. Якщо тепло залишиться всередині, система може дати збій, вийти з ладу.
Щоб уникнути подібних неприємностей, рекомендується купити вентилятор для корпусу ПК. Перш ніж здійснювати подібну покупку, варто детально дізнатися, що є цей виріб, вивчити особливості.
Що повинен «вміти» кулер для корпусу
Кулери на корпус бувають різні. Їх класифікують відповідно до характеристик, ефективності роботи та вартості. Є кілька найважливіших особливостей, на які повинен звертати увагу користувач, який вирішив купити корпусний вентилятор:
- Розміри виробу. Цей момент важливий. Чим габаритніший кулер, тим більшу має потужність, отже, краще охолоджує корпус. Дрібний: 45 мм, середній: 45 – 120 мм та великогабаритний: 120 – 200 мм. Найкращий та ефективніший 120-міліметровий. Перш ніж купувати, обов'язково необхідно перевірити, чи поміститься він усередину системного блоку. Подібний кулер має додатково встановлені деталі, для нього банально може не вистачити простору. Великогабаритні вироби спочатку призначені для ігрових комп'ютерів чи потужних машин.
- Швидкість обертання лопат вентилятора. Чим швидше обертання, тим сильніший потік повітря, а ступінь охолодження корпусу в рази краще. Силу повітряного потоку заведено вимірювати у кубічних футах за хвилину (CFM). Чим більше ця цифра, тим кращі характеристики у конкретного предмета. Варто зважити на той факт, що велика швидкість може нести підвищений рівень шуму.
- Роз'єми, за допомогою яких кулер кріпиться до материнської плати. Розрізняють кілька типів: Molex, 4pin, 3pin. Найкомфортніший для використання простому користувачеві – 4pin. Надає можливість налаштувати роботу вентилятора так, щоб швидкість регулювалася автоматично відповідно до показників комп'ютера. 3pin не передбачає автоматичного регулювання або ж є умовна. Molex не підключаються до материнської плати. Він з'єднаний з блоком живлення і в ньому відсутнє будь-яке регулювання. Охолодження здійснюється за умовчанням.
- Тип підшипника, завдяки якому здійснюється робота вентилятора. Параметр впливає на якість роботи продукту та його довговічність. Типи: підшипник гойдання та ковзання. Останній – варіант бюджетний. Він простіший в управлінні, але має підвищений рівень шуму. Серед цього типу є вдосконалені варіанти – гідродинамічні (HDB). Підшипники кочення більш довговічні, але їх вартість істотно вища.
Який купити кулер для корпусу та з якими параметрами може визначити лише власник комп'ютера.
Корпусні вентилятори та їх види
Кулер для системного блоку – це обладнання, яке є обов'язковою частиною будь-якого персонального комп'ютера. Особливо важливою є деталь у техніці, призначеній для програмування, ігор, роботи з мультимедійними матеріалами. У конкретний системний блок встановлюються кулера лише з конкретними характеристиками, типом охолодження.
Детально про види систем охолодження
На сучасному ринку існує кілька різновидів систем згідно з типом охолодження:
- Повітряне. Найпоширеніший тип. З ним все тепло, що створюється деталями, поступово переходить до радіатора і розпорошується у зовнішнє довкілля. Ефективність дії повітряного охолодження безпосередньо залежить від матеріалів виготовлення, корисної площі радіатора та швидкості подачі повітряного потоку.
- Пасивне. Охолодження цього типу використовується у тих установках, де нагрівання відбувається досить повільно. Існують моделі з безшумним принципом роботи, що характеризуються дуже якісним усуненням теплого повітря за низької швидкості його переміщення.
- Рідинний. Область використання: серверні комп'ютери великої потужності. Не рекомендується для домашніх установок, невеликих ПК. Працює з замкнутим контуром. Система має спеціальну рідину (холодоагент), що швидко та ефективно охолоджує будь-яку техніку. Холодоагент переміщає тепло до радіатора де відбувається його розсіювання. Потоки повітря перекачуються помпою (стандартна система, що використовується у техніці). Найефективніший варіант охолодження.
- Термоінтерфейс — це складова частина виробу, що охолоджує. Вона встановлюється між безпосередньо пристроєм, що відводить тепло, і поверхнею, що охолоджується.
- Кронштейн – насадка як пропелера. Вона служить якимось щитом для системи охолодження. При вмиканні комп'ютера вона починає обертатися, що робить додатковий ефект охолодження.
Окрім пасивних кулерів, у комп'ютер монтуються й активні моделі. Їхня робота здійснюється за принципом конвекції. Вироби є радіатором з вентилятором. Вони охолоджують розпечені процесори, які найчастіше піддаються перегріву. Серед плюсів мають один недолік. Наявність вентилятора видає шум, що заважає повсякденному життю.
Які рекомендується вибирати кулери для корпусів
Замовити кулер для корпусу в Eldorado варто лише через виробників, яким довіряє весь світ:
- Noctua;
- ThermalTake;
- Gembird;
- Enermax;
- Titan та ін.
Останній у списку бренд популярний завдяки використанню масляних підшипників ковзання Z-bearing у своїй продукції. Бренд Noctua відомий кулерами для системних блоків, що функціонують на основі гідродинамічних самостабілізуючих підшипників SSO2-Bearing другого покоління. Гарантія окремої продукції сягає 6 років. Рівень шуму у таких виробах мінімальний. Вентилятори ThermalTake відносяться до найдовговічніших і найефективніших, які воліють купувати професійні геймери. Система охолодження – важлива частина комп'ютера.