БЛОКИ ЖИВЛЕННЯ З ФОРМ ФАКТОРОМ ATX
489
2 594
4 699
350
675
1 000
БЛОКИ ЖИВЛЕННЯ
Блок живлення ATX: загальна інформація
Вперше користувачі ПК змогли купити atx блок живлення у 2000 році. Пізніше на ринку персональних комп'ютерів з'явилася модифікація ATX12V (2005 року). Виробники протягом року допрацьовували технічні параметри, щоб пустити удосконалений пристрій у продаж. В історії налічується 7 модифікацій, а варіант 1.0 виник ще взимку 2000 року.
Доповнення до специфіки форм фактора
Крім появи роз'єму SATA та живлення ядра процесу, було додано ще кілька специфічних аспектів:
- збільшення вихідної потужності каналу +12 В. Це з тим, що кількість елементів, які живляться з допомогою напруги, поступово збільшується. Тому довелося запровадити додатковий канал. Сумарно пристрій здатний забезпечити значення струму +12 В та понад 18 А;
- визначення покращених мінімальних показників ККД. Тепер розробники мають витримувати мінімальну планку ККД 77, 80 та 75%;
- є можливість зробити заміну вихідного роз'єму на 24-х контактний;
- включений додатковий датчик для відстеження споживання кількості струму.
ATX блок живлення для ПК: вхідні параметри
Вибираючи модифікацію блоку живлення ATX12V, покупцю рекомендується звернути увагу, що пристрій має працювати на 2-х діапазонах напруги: 100-127В, 200-240В. Щоб вибрати діапазон, достатньо використовувати кнопку перемикання або перемикаючи номінал мережі.
Перш ніж купити БЖ АТХ, важливо перевірити, чи передбачили виробники наступний захист (цю інформацію можна уточнити у консультанта або подивитись на коробці продукції):
- від збільшення розміру вхідного струму, що допускається;
- ліміт пускового струму;
- від зниження розміру вхідної напруги;
- якщо виникає аварійна ситуація чи технічна несправність.
Сучасні моделі перед надходженням у продаж, обов'язково проходять усі необхідні заходи щодо перевірки.
Захист від аварійного становища
До кожного БЖ прикладається опис, як поводиться джерело живлення, для виявлення несправності. Не повинно з'являтися таких побічних ефектів: -
- Запалення;
- задимлення;
- обвуглювання плати;
- вигоряють доріжки плати;
- виникнення серйозних неполадок;
- розплавились технічні елементи;
- коротке замикання.
Крім того, у виробництві форм факторів враховуються обов'язкові міжнародні регламенти та стандарти, що дозволяє експлуатувати пристрій у безпечних умовах.
Механічні параметри ATX
Вхідна потужність сучасних пристроїв варіюється в діапазоні 250-450 Вт. Головне, що блок живлення мав витримувати максимальний струм зі збереженням працездатності всіх елементів. Пристрій повинен працювати за таких параметрів:
- пристрій працює при температурному діапазоні +10+50 градусів;
- допустима температура зберігання –40 до +70 градусів;
- допустимий рівень вологості під час роботи 85%, а при зберіганні 95%. Головне, щоб не утворювався конденсат.
Де знайти блок живлення ATX 12v
В інтернет-магазині Eldorado представлений широкий асортимент блоків живлення ATX та ATX12V. Ціна блоку живлення для комп'ютера зі стандартом ATX залежить від бренду, технічних параметрів. Оформити замовлення можна онлайн на офіційному сайті з доставкою за вказаною адресою, або звернутися до одного з офлайн-магазинів, де консультанти з задоволенням допоможуть у вирішенні поставленого завдання та підберуть пристрій під особисті уподобання та бюджет.
Якщо не вистачає власні кошти на придбання БЖ, можна оформити розстрочку або кредит. Достатньо пред'явити лише паспорт та почекати рішення протягом кількох хвилин.