ОПЕРАТИВНА ПАМ'ЯТЬ DDR3
159
879
1 599
ОПЕРАТИВНА ПАМ'ЯТЬ
DDR3 Оперативка та причини її популярності
Оперативна пам'ять DDR3 – належить до третього покоління ОЗУ. Це вдосконалена версія DDR2. Цілісна назва – DDR3 SDRAM. Використання таких модулів є раціональним у відеопам'яті, ноутбуках, домашніх ПК. Є кілька причин, чому варто придбати оперативну пам'ять DDR3.
Одна з основних – нове завжди краще за попередників, і ті, хто купив ДДР3 переконалися в цьому особисто. Додатково відзначають відмінну високу швидкість реагування. Дані передаються зі швидкістю до 19200 МБ/с, що може радувати. Робоча напруга становить 1,5 В, що на порядок краще, ніж 1,8 В у попередніх аналогів. В результаті вдається мінімізувати електроспоживання орієнтовно на 15%, також набагато менше стає тепловиділення.
Чим оперативність DDR3 відрізняється ДДР2
Ці два типи не сумісних між собою пристроїв. При цьому у них однакова кількість контактів – по 240, але в усьому іншому, як зовні, так і за параметрами електроніки, різниця колосальна.
Оперативка DDR3 не може бути використана у попередніх платах системи, оскільки електричні характеристики кардинально відрізняються. Порівняємо за напругою. Пам'ять DDR3 працює на 1,5 В, ДДР2 – 1,8 В, ДДР – 2,5 В. Ще одне нововведення – ключі для монтажу відрізняються розташуванням, що унеможливлює ризик згоряння. Технічні параметри DDR3 DIMM відрізняються за частотою пам'яті та шини, часом циклу, пікової швидкості даних та ефективною частотою.
Всі ці параметри доводять популярність і пояснюють, чому люди сьогодні роблять вибір на користь того, щоб купити оперативну пам'ять ДДР3, хоча вже є більш сучасний аналог – ДДР4. Насправді який завжди потрібно переплачувати. Оперативна пам'ять ДДР3 – гідний варіант і її швидкісних параметрів цілком вистачає для застосування в домашніх ПК. Найближчим часом виходу з ладу точно не планується.
Відмінності від DDR4
Багато хто вирішує придбати DDR3, хоча DDR4 вже з'явився — ще у 2011 році. Масове використання останнього розпочалося у 2015 році. Відмінна риса — подвоєна кількість внутрішніх банків, надійність механізмів контролю, збільшена пропускна спроможність. За сумісністю ситуація аналогічна. Оперативка ДДР3 та DDR4 несумісні, і встановлювати їх в один роз'єм, періодично змінюючи, не вдасться.
За технічними параметрами різниці для рядового користувача при використанні на звичайному домашньому ПК практично немає. Під час інтернет-серфінгу або перегляду відео швидкодія буде мінімально помітною. А ось для застосування при вирішенні спеціалізованих завдань, до яких можуть належати моделювання, компіляція, рендеринг-відео, ігри, краще вибрати ДДР4 для максимальної краси показників.
Рекомендації щодо вибору
Збираючись на оперативність DDR3, слід розуміти, на що потрібно звертати увагу, щоб вибір був правильним. Звичайно, можна придбати першу планку, що трапилася, але тоді немає гарантії оптимізованої, якісної та стабільної роботи. Необхідно звертати увагу, як мінімум, на чотири фактори – частота, кількість каналів, обсяг та таймінг.
Вибираємо частоту
Цей параметр показує кількість даних, яка може проходити через канал за озвучену тимчасову одиницю. Відповідно, якщо купити пам'ять DDR3 з максимально високим показником частоти, то дані між платою та процесором обмінюватимуться на найбільшій швидкості, що позитивно позначиться на роботі загалом.
Частота має низку особливостей. По-перше, у момент покупки слід перевірити, а чи працює показник на максимальній, чи пам'ять ДДР3 функціонує на середніх значеннях. По-друге, під час встановлення двох планок вибирайте лише ідентичні. Якщо буде інакше, буде ризик зниження частотних показників за допомогою материнської плати в автоматичному режимі.
Найбільш популярний показник частоти – 1600 МГц. Також додатково бувають 1333 та 1866 MHz відповідно до потреб.
Вибір обсягу пам'яті
Найкраще купувати DDR3 з найбільшими значеннями. Але слід враховувати й тип операційної системи. Якщо встановлено 64-бітну, то обмежень практично немає.
А ось за наявності 32-бітної ОС допустимо модуль пам'яті DDR3 на 4 Гб і не більше. Навіть при установці 8 або 16 Гб така ОС подужає лише 3, тому немає сенсу переплачувати. Загалом пропонується велика різноманітність варіантів, у тому числі 2, 4, 8, 8 (2х4) та 16 (2х8) гігабайт.
Визначаємось з таймінгами
Друга назва – латентність. Показник визначає затримку сигналу за часом на конкретній ділянці між процесором і ОЗУ.
Його показують чотирма числами. Цифра – конкретний тип затримки, що виникає при зверненні до пам'яті. Немає потреби в тому, щоб детально розбирати всі варіанти. Достатньо дотримуватись правил, якщо в планах купити ОЗУ DDR3 – чим менші цифри вказані, тим краще відповідно буде мінімальна затримка.
Загальні поради
Обов'язково зверніть увагу на виробника. Є багато виробників, але довіряти краще надійним і перевіреним. Наприклад, до відомих відносять Kingston, Hynix, GoodRAM, GelLm, eXceleram, Crucial, AMD, Apacer та деякі інші. За вартістю розбіг може бути значним. Є як бюджетні варіанти буквально за 200-300 гривень, так і потужні, надійні аналоги за 4-5 тисяч гривень. Все залежить від цілей придбання, поставлених завдань тощо.
Плануючи DDR3 купити в Києві, пам'ятайте, що найбільш поширена робоча напруга живлення — 1,5 В. Рідше в асортименті виробників можна відшукати 1,7 і 1,35 В. Зверніть увагу і на додатковий функціонал. По-перше, це радіатор охолодження. Якщо він є, то модуль працюватиме більш ефективно і його перегрів точно буде виключено. Але навіть за відсутності радіатора охолодження працездатність буде на рівні. Жодних проблем у функціонуванні особливо на рядових персональних комп'ютерах виникнути не повинно.
По-друге, вирішіть, чи потрібне вам підсвічування. Прямої необхідності в її наявності немає, але з нею зручніше користуватиметься обладнання, контролюватиме працездатність.
Деяким покупцям важливим є зовнішній вигляд устаткування. В наявності можна знайти багато різних варіантів за формою конструкції, особливостями дизайну і навіть кольором. Насправді цей пункт не важливий, оскільки елемент все одно буде прихований у корпусі ПК.
Загалом DDR3 купити в Україні найзручніше, користуючись пошуком на сайті. Є можливість відсортувати всі товари за назвою, ціною, популярністю, рейтингом та кількістю відгуків для загальної зручності.
Рекомендації щодо встановлення та налаштування
Плануючи купити оперативну пам'ять ДДР3, варто пам'ятати про те, що потрібно буде встановити та налаштувати обладнання. Завдяки особливому розташуванню кріплень під монтаж, установка не може бути неправильною. Тут упорається і дитина, модуль завжди стане коректно. Але до установки необхідно з себе зняти напругу статичного типу.
Досить акуратно доторкнутися системного блоку. Проста дія допоможе запобігти модульним пошкодженням та поломкам складових материнки при використанні. Звичайно, це малоймовірно, але такий мінімальний ризик є. Якщо ви вирішили купити пам'ять ДДР3, зверніть увагу на наявність прорізів – це спеціальні ключі, які відповідають за коректність установки.
Проріз повинен повністю збігатися з перегородкою у слоті. Для установки знадобиться невелике зусилля – прикладіть пам'ять, злегка притисніть, доки не почуєте характерне клацання. Це гарантує коректне встановлення у правильне положення та надійну фіксацію модуля.
Як тільки ви вирішили купити оперативну пам'ять DDR3 для ПК та встановили її, можна буде розпочинати використання. Але робота виконуватиметься на заводських, за замовчуванням не найефективніших налаштувань. Для вибору відповідної частоти та інших параметрів потрібно відвідати BIOS. Іноді є підтримка профілів XMP, і тоді настройка гранично проста — просто вибирайте готовий профіль. Якщо такої підтримки немає, то введення значень має бути зроблено вручну.
Як розігнати оперативку
Для коректного налаштування продуктивності краще змінити налаштування параметрів таймінгів або частоти. Є два варіанти — задіяти БІОС або застосувати спеціальну програму.
Використання BIOS
Після того як ви вирішили купити планку оперативної пам'яті DDR3, її можна виконати, наприклад, за допомогою інтерфейсу БІОС. Є багато різновидів такої системи, відповідно назви пунктів можуть відрізнятися. Щоб встановити частоту, виберіть CPU Clock Ratio або Memory Frequency. Можуть бути й аналогічні за змістом. Загалом підбір коректного методу розгону виконується відповідно до конкретного типу материнки. Достатньо заглянути в керівництво, де розказано, як виконувати налаштування. Корисно ознайомитись зі специфікацією, доступною на порталі виробника.
Сьогодні BIOS – UEFI гранично легкі у використанні. У тому, щоб встановити таймінг, жодних складнощів не буде. Необхідно в БІОС знайти DRAM Configuration або може бути DRAM Timing Selectable. Переважно пункти встановлені як Auto. Натомість увімкнути режим Manual, щоб таймінги стали доступними для внесення змін. На продуктивність впливають чотири головні. Переважно вони відокремлені до спеціального блоку, тому зручно внести зміни. Підбір коректних налаштувань проводиться вручну, і з кожним перезавантаженням можна коригувати параметри, перевіряючи систему стабільності.
Використання спеціальної програми
Як тільки ви вирішили купити DDR3 DIMM, можна завантажити спеціальну програму, що дозволяє виконати розгін оперативної пам'яті. Переважно це утиліти, які потрібні для розгону частоти шини. А ось продуктів, які б повністю розігнали ОЗУ не так багато.
Один з варіантів – MemSet, завдяки якій вдається змінювати таймінги на льоту з урахуванням конкретної операційної системи. Але враховуйте, що ця програма, як і будь-яка лаянка, функціонує далеко не з кожною системою. У властивостях легко вивчити перелік.
Важливо! Дуже часто разом з материнкою пропонується і програмне забезпечення, завдяки чому взаємодія користувачів з конкретним продуктом буде гранично простою. В результаті виконати оптимізацію під певне складання комп'ютера буде досить просто. Програмне забезпечення автоматично завантажить всю потрібну інформацію.
Чому краще придбати оперативну пам'ять DDR3 у нашому інтернет-магазині
В Eldorado в Україні ви знайдете будь-які варіанти та зможете вигідно DDR3 SDRAM купити залежно від потреб. Для нас це пріоритетний напрям роботи, і ми є офіційним постачальником оригінальних деталей від провідних світових виробників. Ви можете звернутися до нас, якщо вам потрібна оперативна пам'ять DDR3 для ПК з будь-якими параметрами.
Ключові плюси співпраці:
- лояльна ціна на ДДР3;
- постачання безпосередньо від заводів-виробників;
- зручний пошук на сайті, де можна вказати необхідні параметри чи виробника, а також на DDR3 ціна може стати ключовою характеристикою підбору;
- широкий асортимент будь-яких моделей;
- наявність консультантів, які надають допомогу у підборі та купівлі, допомагають з оформленням замовлення;
- наявність відгуків від інших покупців на товари в каталозі, що дозволяє виявити плюси та мінуси для зручнішої покупки;
- є доставка у Києві та Україні зручними транспортними компаніями;
- наявність акцій та знижок, що робить вартість більш вигідною для кожного;
- доступність покупки на виплат, що допомагає взяти саме той товар, який хочеться.
Немає потрібного товару у наявності? Зв'яжіться з нашим консультантом. Він підкаже, чи можна купити ДДР3, коли ми зможемо доставити потрібну вам планку на замовлення. Пропонуємо вигідно купити модуль пам'яті DDR3 за лояльними цінами та зі швидкою доставкою по Україні від інтернет-магазину Eldorado.