ОПЕРАТИВНА ПАМ'ЯТЬ ДЛЯ НОУТБУКА SODIMM
159
859
1 559
ОПЕРАТИВНА ПАМ'ЯТЬ
Оперативна пам'ять для ноутбуків: чому правильний вибір такий важливий?
Оперативний пристрій (ОЗУ) – один з головних компонентів будь-якого комп'ютера, адже він виконує ряд найважливіших функцій. Саме оперативка відкриває процесору та відеокарті доступ до тимчасових даних та важливої інформації. Від її технічних характеристик залежить швидкодія та продуктивність усієї системи.
RAM (Random Access Memory) – ще одна назва оперативної пам'яті – набувають у трьох випадках:
- при складанні нового комп'ютера;
- якщо старий пристрій вийшов з ладу;
- якщо користувач вирішив розширити обсяг ОЗП.
Перший випадок є актуальним для настільних персональних комп'ютерів, адже ноутбуки в переважній більшості випадків купують виключно в готовому вигляді. Тому пам'ять до ноутбука переважно підбирають збільшення можливостей вбудованого ОЗУ чи заміни зламаного.
До покупки оперативної пам'яті для стаціонарного комп'ютера необхідно підходити з розумом. Але ще складніше справи з вибором оперативної пам'яті на ноутбук. По-перше, вимоги до неї пред'являються дещо інші. Величезне значення має напруга живлення. По-друге, особливості будови ноутбуків не дозволяють часто змінювати їхню начинку, тому бажано відразу зробити правильний вибір.
Широкий асортимент таких пристроїв представлений в інтернет-магазині Eldorado. Тут можна купити оперативну пам'ять для ноутбука гарантовано високої якості за вигідною ціною.
SODIMM
(SO-DIMM) – це форм-фактор пам'яті з невеликими габаритами. Використовувати таку можна в ноутбуках, моноблоках і компактних ПК.
На відміну від звичного для настільних ПК форм-фактору DIMM, вона має майже вдвічі вкорочену довжину модуля. Також вони відрізняються кількістю контактів, інших відмінностей вони практично немає. Оперативка, призначена для ноутбука, може мати такі ж показники частоти, об'єму і напруги живлення, як і версія для настільних комп'ютерів.
Скільки коштує оперативна пам'ять для ноутбука?
Ціна будь-яких пристроїв залежить від багатьох параметрів. Насамперед на вартість впливає обсяг пам'яті. Кожному користувачеві ясно, що планка оперативної пам'яті на ноутбук на 4 гігабайти коштуватиме в рази менше, ніж пристрій на 32 гігабайти.
По-друге, значення має стандарт пам'яті: чим сучасніший пристрій – тим дорожче воно коштує. Від стандарту DDR залежать такі показники, як частота, таймінги та напруга живлення – вони також впливають на вартість, але вже меншою мірою.
І, звичайно, важливий виробник пристрою. Найчастіше можна придбати якісну продукцію з хорошими характеристиками у молодої фірми, яка не завоювала світової популярності. Але, як правило, на такі пристрої найважче знайти відгуки реальних користувачів. Зате майже про будь-яку модель ОЗУ від знаменитого на весь світ бренду можна знайти вичерпну інформацію у мережі.
Як не помилитись із вибором?
Перш ніж купити пам'ять для ноутбука, споживачеві доводиться вивчити багато інформації, яка допоможе зробити правильний вибір. Спочатку необхідно визначитися з тим, для яких цілей планується використовувати комп'ютер.
Робочий ноутбук, розрахований на звернення до офісних програм, електронної пошти та кількох вкладок у браузері, не потребує дорогої оперативної роботи. Навіть періодичний перегляд фільмів або завантаження більшості браузерних ігор не вимагатиме додаткових витрат на високопродуктивний пристрій.
А ось досвідчений геймер або веб-дизайнер повинен розуміти, що постійні підвисання можуть значно зіпсувати враження від роботи з улюбленим пристроєм. У цьому випадку економія на хорошій оперативній роботі може обернутися тратою незліченної кількості нервових клітин.
Виробник
Зараз можна купити RAM для ноутбука від кількох десятків популярних та не дуже відомих виробників. Всі вони використовують різні технології, тому навіть пристрої з однаковими технічними характеристиками можуть відрізнятися в роботі. На щастя, різницю відчують лише досвідчені користувачі ПК, яким ноутбук потрібен для вирішення складних завдань.
Найбільш продуктивну оперативну пам'ять на ноутбук випускають компанії:
- Kingston;
- Transcend;
- eXceleram;
- GoodRAM;
- HP.
Ціни навіть серед схожих за параметрами пристроїв від цих брендів можуть істотно відрізнятися.
Пам'яті
для ноутбуків:
- DDR — перше покоління практично не використовується;
- DDR2 — ще є у застарілих моделях комп'ютерних пристроїв;
- DDR3 та DDR3L — активно застосовуються в лептопах для домашнього використання;
- DDR4 — відеокарти зі стандартами останнього покоління, яке масово використовується серед користувачів ноутбуків з високими вимогами до оперативної пам'яті та іншим комплектуючим;
- DDR5.
Про моделі п'ятого покоління заговорили наприкінці 2020 року, і поки що їх важко знайти у продажу. Про них також мало інформації в мережі, тому поки що не можна з упевненістю судити про їхню якість. Хоча характеристики такі пристрої мають відмінні. Згодом вони з'являться на полицях нашого інтернет-магазину і можна буде придбати пам'ять ноутбука за вигідними цінами від виробника.
Пріоритетними є моделі на стандарті пам'яті DDR4. Це перевірені часом прилади з невисоким енергоспоживанням, відмінними показниками швидкості та продуктивності.
DDR3 та її енергоефективна версія DDR3L також мають хороші показники і є відмінним варіантом для тих, хто хоче вдосконалити свій ноутбук, при цьому не надто переплативши за оновлення.
Пристрої DDR та DDR2 вважаються застарілими, і на те є причини. По-перше, вони мають невеликий об'єм і частоту. По-друге, вони витрачають велику кількість електроенергії та не можуть вважатися економічними. По-третє, їх дуже важко знайти у продажу. Їхня покупка доцільна лише для оновлення дуже старого ноутбука.
Напруга живлення
Один із найважливіших параметрів, на які варто звертати увагу при виборі оперативної пам'яті на ноутбук, це напруга живлення. Будь-які пристрої, здатні працювати від акумулятора, потребують енергоефективних компонентів. Навіть у режимі простою процесор, ОЗУ, відеокарта та інші складові системи витрачають деяку кількість енергії, витрачаючи акумулятор. Про те, як швидко може закінчуватися заряд при активній роботі за ноутбуком, говорити не доводиться. Саме тому важливо підібрати максимально економічні варіанти компонентів.
Цей показник залежить від стандарту пам'яті пристрою. ОЗУ четвертого покоління зараз є доступним та енергоефективним варіантом: найчастіше вони витрачають від 1.2 до 1.35 В. Більш бюджетний варіант – стандарт DDR3L, де "L" означає "low" — низький. Такі пристрої відрізняються від DDR3 зменшеним енергоспоживанням (1.35 проти 1.5 В).
Об'єм
Оперативної пам'яті ноутбука безпосередньо впливає на швидкодію всієї системи. Залежно від основних завдань, які користувач ставить перед своїм пристроєм, вирішується питання, скільки пам'яті необхідно придбати.
Для робочого ноутбука може бути достатньо 16 гігабайтів оперативної пам'яті. Залежно від можливостей материнської плати можна встановити дві планки ОЗУ по 8 гігабайтів або 4 по 4 гігабайти. Краще заздалегідь взяти модуль більшого обсягу, залишивши вільний слот під оперативну пам'ять, щоб у користувача була можливість розширити обсяг пам'яті.
Для ігрового ноутбука або пристрою для 3D-моделювання та веб-дизайну краще придбати оперативну пам'ять об'ємом не менше 32 гігабайт. Це дозволить навіть вимогливим відеоіграм та програмам працювати з мінімальними затримками. При встановленні оперативної пам'яті до ноутбука у великих обсягах користувач отримує не тільки продуктивніший пристрій, але й зачеплення на майбутнє, адже кожен день виходять нові ігри та програми з вищими системними вимогами.
З тієї ж причини завжди варто залишати щонайменше один вільний слот під новий модуль оперативної пам'яті, якщо це дозволяє материнська плата ноутбука. Завжди вигідніше докупити планку оперативної пам'яті на 4-8-16 гігабайт, ніж замінити один із встановлених, але повністю працездатних модулів на новий, але більш об'ємний.
Частота
Цей параметр говорить про те, як швидко пристрій здатний обробляти операції, що надходять від центрального процесора. Більшість сучасних оперативок на ноутбук має показник частоти від 1600 до 3200 мегагерців.
У цьому покупцю обов'язково треба враховувати, яку максимальну частоту здатний підтримувати процесор. Річ у тому, що при значному збільшенні частоти оперативної пам'яті ноутбука система працюватиме нестабільно. Дізнатися найточніше максимально допустиме значення можна в технічному паспорті процесора.
Найчастіше тактової частоти 2666 – 3000 мегагерців досить до роботи з вимогливими програмами та відеоіграми, тому переплачувати більш «швидкісні» моделі сенсу немає.
Для ноутбука, на якому не планується запуск подібних додатків, можна взяти модуль оперативної пам'яті з частотою 1600 мегагерц. Цього цілком вистачить для роботи з офісними програмами та запуску не дуже вимогливих ігор.
Таймінги
Таймінги — найважливіший показник, який говорить про швидкість роботи оперативної пам'яті навіть промовистіше, ніж її тактова частота. Цей параметр відображає час затримки з моменту отримання ОЗУ команди від центрального процесора до початку виконання.
Чим вище значення цього параметра — тим довша оперативна пам'ять ноутбука "думає", перш ніж приступити до виконання завдання. Логічно вважати, що з двох аналогічних за частотою модулів ОЗУ слід вибирати те, що має таймінги нижче.
Є одна закономірність: що вище частота — то вище таймінги. Особливо це правило важливо врахувати за самостійного розгону пристрою. Якщо знехтувати ним, система може працювати нестабільно.
Тому треба враховувати, що для пристроїв із різною частотою та допустимі межі таймінгів будуть різними. Так, для швидкісних ОЗУ з частотою 3200 мегагерців хорошим буде показник таймінгів близько 20-22 CL. При виборі пристрою з частотою 1600 мегагерц (часто саме їх беруть для розгону, сподіваючись заощадити) краще зупинитися на тому, чиї таймінги близькі до 13CL.
Ще краще, якщо показник буде нижчим від цих значень. У такому випадку користувач рідше стикається з підвисаннями системи навіть при роботі з великою кількістю вкладок у браузері або завантаженні вимогливих програм.
Що ще врахувати перед тим, як купити ОЗУ для ноутбука?
Оперативна пам'ять SO-DIMM майже ніколи не випускається з вбудованим підсвічуванням та радіатором охолодження. Річ у тому, що підсвічування все одно не буде видно в закритому корпусі ноутбука, а додатковий кулер лише додасть непотрібних обсягів.
Якщо ж користувач планує покупку такого пристрою для компактного комп'ютера з прозорим корпусом, такі доповнення можуть стати в нагоді, і знайти бажане цілком можливо.
Чому варто вибрати Eldorado?
У нашому інтернет-магазині ви зможете купити оперативну пам'ять для ноутбука, яка буде відповідати всім вашим вимогам. При необхідності ви можете оформити покупку на виплат або в кредит на вигідних вам умовах, а також оплатити товар частинами.
У своїх відгуках покупці говорять і про такі наші переваги, як:
- швидка доставка по Києву та всій Україні;
- різні методи оплати;
- лише оригінальна продукція з гарантією виробника;
- можливість оформлення додаткової гарантії від магазину;
- зручний інтуїтивно зрозумілий інтерфейс сайту.
У разі виникнення будь-яких питань ви можете звернутися за допомогою до нашої служби клієнтської підтримки. Ми працюємо 24/7 та проконсультуємо як на етапі вибору відповідного пристрою, так і в момент оформлення замовлення.