МАТЕРИНСЬКІ ПЛАТИ ASUS
2 196
4 199
МАТЕРИНСЬКІ ПЛАТИ
Материнські плати ASUS: широкий вибір для будь-яких комп'ютерів
Усі ключові вузли персонального комп'ютера знаходяться в системному блоці, і зв'язок між ними здійснюється через материнську або системну плату. Власне, навіть за назвою модуля ясно, наскільки він важливий, адже від того, як взаємодіятимуть всі компоненти між собою, безпосередньо залежить швидкодії та інші важливі характеристики комп'ютера. Так, на материнки встановлюються центральний процесор, SSD-накопичувачі та жорсткі диски, звукова та відеокарти, контролери та роз'єми периферійних пристроїв. Далі ми детальніше розповімо про материнські плати компанії ASUS, купити які можна в нашому Інтернет-магазині.
Материнка ASUS: чому саме вона?
Asus – компанія з Тайваню, яка протягом багатьох років працює у сфері розробки та виробництва комп'ютерної техніки та комплектуючих до неї. За довгий період існування Асус змогла зарекомендувати себе як один з найкращих виробників та постачальників материнських плат ASUS, купити яку можна на сайті Eldorado.
Материнська плата ASUS: рекомендації щодо вибору
Фахівці, що займаються збиранням комп'ютерів, а також просунуті користувачі знають, що такий модуль, як материнська плата, вибирається в останню чергу. І в цьому є сенс, оскільки спочатку слід визначитися з функціями та завданнями, з яким повинен справлятися комп'ютер, потім йде підбір конкретного заліза і тільки на останньому етапі варто купувати материнку, придатну для монтажу всіх попередньо вибраних комплектуючих.
Чіпсет: можливі варіанти для материнок Асус
Чіпсет (від англ. «ChipSet» — «набір чіпів») називають мікросхеми, встановлені на материнській платі та відповідальні за злагоджену роботу модулів (у тому числі й периферійних) вашого майбутнього персонального комп'ютера.
До складу чіпсету входить всього 2 ключові мікросхеми:
- Північний міст, у якого лише одна функція – це з'єднання центрального мікропроцесора з оперативною пам'яттю.
- Південний міст відповідає за всі інші підключення (відеокарти, USB і Wi-Fi модулі, SSD-накопичувачі та жорсткі диски, плати розширення — PCI, PCI Express).
Так, чіпсети для всіх материнських плат виробляє всього 2 світові гіганти IT-індустрії: AMD і Intel. Щоб зрозуміти, яка саме (маються на увазі функціональні характеристики) перед вами плата, достатньо подивитися на маркування чіпсету. Так, AMD A320, Intel B250, Intel B270 та Intel B310 заточені на вирішення найпростіших завдань, тобто комп'ютер з такою відеокартою відмінно впорається з усіма офісними завданнями, підійде школяру або студенту не технічної спеціальності, стане чудовим пристроєм, придатним для перегляду відео як 4K та прослуховування музики.
Але якщо ви збираєтеся робити складні математичні обчислення, працювати з графічними редакторами або грати в «повноважні» комп'ютерні ігри з добре промальованою графікою, доведеться вибирати інший дорожчий і функціональний чіпсет. Саме до таких варіантів і відносяться, наприклад, чіпсети B450 Z370 та Z390, що встановлюються на материнські карти ASUS. На їх основі можна зібрати потужний високопродуктивний комп'ютер, здатний добре справлятися з обробкою великих масивів інформації, у тому числі графічної. Але не варто забувати, що чим складніша і продуктивніша техніка та комплектуючі до неї, тим дорожче вона обійдеться для вашого бюджету, тому ми рекомендуємо розглядати всі можливі варіанти та вибирати компромісний у кожному конкретному випадку.
Материнська плата ASUS: що ще важливо при покупці?
Ключовий вузол, що монтується на материнській платі – це центральний процесор, тому дуже важливим є його роз'єм, який називається CPU Socket (сокет центрального процесора). Зазначимо, що той самий сокет не підходить для різних процесорів.
Ще один параметр, що прямо впливає на те, яку материнку ASUS купити, це її фізичний розмір. Компанія ASUS випускає плати ASUS у таких розмірах: ATX, Micro-ATX та Mini-ITX, які підходять для монтажу у корпусах відповідних розмірів. Розглядаючи цей параметр варто враховувати, що розмір ATX та Micro-ATX (він же mATX) вважаються найпоширенішими та затребуваними. Крім фізичних відмінностей вони мають різницю у кількості портів та плат. Наприклад, більшість плат ATX мають 4 роз'єми для підключення оперативної пам'яті, тоді як mATX – лише 2. Те саме стосується кількості розширень PCIe різних поколінь та інших вузлів.
Менш затребуваний варіант розміру материнської плати Асус – це Mini-ITX. Вона менша за розміром, а, відповідно, і за своїми функціональними можливостями, ніж ATX і Micro-ATX, але й коштує дешевше.
Материнка Асус: варіанти наявних роз'ємів
Про найголовніше роз'єм, що є на материнській платі, а саме про чіпсет, ми поговорили вище, тепер давайте розберемося, які ще слоти можуть бути на мат платах ASUS.
M.2-роз'єми, необхідні для підключення твердотільних накопичувачів. Виробники сучасних комп'ютерів вважають HDD-диски морально застарілими (вони мають невисоку продуктивність, галасливі, громіздкі, відносно недовговічні та водночас крихкі), а тому прагнуть замінити їх на більш сучасні SSD-диски, які якраз і підключаються до материнської плати через слот M.2. Компанія Асус пропонує материнки, в яких є від 1 до 2 роз'ємів M.2, і тут тільки вам вирішувати, чи варто переплачувати за наявність другого роз'єму, якщо ви, наприклад, ніколи не плануєте підключати до свого комп'ютера додатковий SSD-накопичувач.
PCI-роз'єми, що використовуються для підключення звукової та відеокарти, мережного адаптера та інших подібних карт. Вирішивши купити материнку Асус, ви повинні знати, що в залежності від ціни, розміру та деяких інших характеристик розробники передбачили наявність PCI-слотів різних поколінь. Так, наприклад, на одній материнській платі може бути встановлений 1-3 штуки PCIe x16, 1-3 штуки PCIe x1.
Роз'єми для монтажу планок пам'яті. Компанія Асус пропонує своїм покупцям материнські плати з 2-8 роз'ємами, але варто розуміти, що, крім кількості допустимих до встановлення планок пам'яті, існує ще й обмеження на сумарний обсяг. Так, можна придбати материнську плату ASUS з 2 роз'ємами та максимально допустимим сумарним об'ємом в 64 Гб, але разом з тим існують і варіанти материнських плат з 4 RAM-портами, що мають таке ж обмеження на сумарний обсяг пам'яті в 64 Гб. Звичайно, в нашому Інтернет-магазині продаються і дорожчі материнки з 8 роз'ємами, що допускають встановлення пам'яті до 256 Гб, але такі комп'ютери вже складно назвати домашніми або персональними, зазвичай їх збирають для фахівців, які займаються складними математичними обчисленнями, роботою з об'ємними базами даних або монтажем фільмів та відеороликів.
До додаткових роз'ємів, що є на платах Асус, відносяться порти USB 2.0, USB 3.0, USB 3.1 (Type-A) і USB 3.2 (Type-C), аудіовиходи, Wi-Fi та Bluetooth-модулі, COM-порти (RS232)
Як купити материнську плату в Україні?
У каталозі нашого Інтернет-магазину представлений великий вибір материнських плат ASUS, ціни на які вас приємно здивують. У чому переваги співпраці з компанією Eldorado? Судіть самі, адже ми:
- Працюємо тільки з найнадійнішими постачальниками та офіційними представниками компаній-виробників, а це означає, що якість товарів, що реалізуються нами, відмінна, а ціни на них нижчі за середні по ринку.
- Більшість продажів ми здійснюємо через інтернет-магазин, тобто ми заощаджуємо суттєві суми на оренді торгових площ. Все, що нам потрібно – це складські приміщення та досвідчені співробітники.
- Багато українських банків із задоволенням співпрацюють з нами та надають нашим клієнтам можливість купити товари на виплат.
- Ми любимо своїх клієнтів, а тому часто проводимо всілякі акції та розпродажі.
- Доставка з нашого Інтернет-магазину здійснюється по всій підконтрольній території України та не важливо, чи в Києві ви живете, чи в невеликому містечку.
Звертайтеся і ми будемо раді допомогти вам у виборі та придбанні найкращої техніки!