МАТЕРИНСЬКІ ПЛАТИ DDR4
2 196
4 199
МАТЕРИНСЬКІ ПЛАТИ
Збираємо комп'ютер на базі материнської плати DDR4
Виявляється, що для того, щоб зібрати робочий або ігровий комп'ютер своїми руками, не потрібно мати профільної освіти — для цього досить уважно вивчити специфікації до модулів, опубліковані на сайтах виробників, визначитися, яке коло завдань вирішуватиме ПК, і позначити зразковий бюджет. Що ж стосується самої збірки, то в мережі є маса інструкцій, у тому числі й з докладними відеороликами, переглянувши які об'єднати заздалегідь куплені комплектуючі в комп'ютер і налаштувати його не важко.
Якщо ви вже визначилися із завданнями, які будуть вирішуватися за допомогою комп'ютера (виконання офісних функцій, допомога у навчанні, проведення складних математичних розрахунків, обробка відеофайлів, комп'ютерні ігри або комбінація з усього перерахованого вище), приступаємо до вибору материнської плати.
DDR4 материнська плата: особливості функціонування плати та пам'яті
Стандарт оперативної пам'яті стандарту DDR4 почав розроблятися ще у 2005 році, тоді як у реальний продаж модулі надійшли лише у 2011 році, але остаточно стандарт було затверджено у 2013 році та лише у 2017 році рівень продажів DDR4 офіційно перевищив кількість реалізованих модулів DDR3.
У чому ж переваги ДДР4, а, відповідно, і материнок ДДР4 у порівнянні з комплектуючими попереднього покоління?
- У специфікації зазначено, що плати нового покоління споживають на 35% менше енергії, а їхня пропускна здатність у 1.5 рази вища. Це дозволяє не тільки заощадити на витраті електроенергії, а й дає можливість відмовитись від установки активного охолодження, замінивши його на пасивний.
- Ще одна відмінність чіпів – це кількість банків пам'яті: у DDR3 вміщується до 8 банків, а в DDR4 – до 16. При цьому ДДР3 спроєктована на 4-Гбітних чіпах, у той час, як ДДР4 – на 4-Гбітних, відповідно, навіть якщо планки мають однакову кількість банків, наприклад, 8, то місткість DDR4 буде вдвічі більшою.
Візуально недосвідчений користувач з першого погляду може не відрізнити планку пам'яті DDR4 від DDR3. Це й не дивно, адже довжина у них однакова, тоді як ширина у ДДР4 становить 31.25 мм. Відрізняється і кількість контактів — у DDR3 240 проти 288 у DDR4 і розташування насічок.
Багато хто, хто збирається комплектувати комп'ютер власноруч, цікавляться, чи підходить материнка DDR4 для встановлення пам'яті стандарту DDR3. Відповідаємо: ні, не підходить, тому до вибору конкретної моделі материнської плати слід підходити з усією серйозністю.
Купити материнську плату DDR4 в Україні
Попри те, що оперативна пам'ять формату DDR4 з'явилася досить давно, вона досі залишається найбільш поширеною та затребуваною, відповідно, і DDR4 материнські плати, які є в широкому асортименті в нашому Інтернет-магазині Eldorado, мають чималий попит.
Якщо ви вирішили збирати комп'ютер своїми руками, у нас ви зможете замовити всі необхідні комплектуючі, починаючи від материнських плат із підтримкою DDR4, самих планок пам'яті формату DDR4, мікропроцесора та закінчуючи периферійним обладнанням, таким як клавіатури, миші, принтери, сканери. Оформити покупку гранично просто: для цього вивчаємо наявні в каталозі моделі, додаємо товар у кошик, заповнюємо необхідні дані, вибираючи при цьому спосіб оплати (на виплати, готівкою, Google Pay тощо) та спосіб отримання. При цьому ми доставляємо товари як до наших офлайн-магазинів, так і співпрацюємо з поштовими перевізниками.
Оформляйте замовлення та неодмінно залишитеся задоволені нашими цінами, якістю комплектуючих та рівнем сервісу.