ІГРОВІ МИШІ
199
4 274
8 349
МИШІ
Головні особливості ігрових мишей для користувачів та геймерів
Ігрова миша – різновид комп'ютерних девайсів, призначений для більш тривалого занурення у віртуальну реальність. На відміну від офісних або побутових пристроїв миші для ігор відрізняються збільшеним ресурсом працездатності, зручним корпусом, підвищеною міцністю та іншими перевагами.
Проте незалежно від виробника вартість геймерських мишок вища у кілька разів. Це їх основним призначенням, і навіть технічними характеристиками. При виборі професійного обладнання для ігор важливо звертати увагу на аксесуар, оскільки ціна визначає можливості девайсу.
Відмінні риси маніпуляторів
Комп'ютерні миші для ігор мають ряд відмінних рис, які виділяють їх з-поміж стандартних моделей для повсякденного застосування. Знання цих характеристик дозволить користувачеві зробити правильний вибір при покупці.
Форма корпусу
При візуальному огляді будь-якої ігрової моделі стане очевидним, що вона призначена для тривалого безперервного використання. Про це свідчить форма пристрою. Її особливість полягає у повній адаптації під пензель гравця. Конфігурації корпусу виробники приділяють особливу увагу. У процесі експлуатації рука не повинна відчувати дискомфорт при будь-яких маніпуляціях та натисканнях. Залежно від принципу охоплення виділяють такі типи:
- для правші — форма адаптована особливо правої руки: розташування кнопок, западина великого пальця, виїмка підстави долоні. Такий тип вважається одним із найпоширеніших шляхом високого попиту серед гравців;
- для шульги — архітектура аналогічна попередньому виду тільки в дзеркальному відображенні. Мишки для геймерів з провідною лівою рукою не менш потрібні на ринку;
- універсальні – подібні екземпляри мають форму, яка підійде для будь-якої провідної руки. Однак зазначається, що тривале використання такого типу все ж таки викликає втому в кисті та вимагає періодичної перерви;
- Трансформери — пристрій здатний змінювати свою конфігурацію шляхом переставних елементів: клавіш, джойстика, деяких кнопок. Також такі варіанти відрізняються можливістю зміни балансування шляхом переміщення спеціальних вантажів. Подібні мишки для ігрового комп'ютера добре підходять для експлуатації в більшості ігор;
- вертикальні – різновид маніпулятора, при застосуванні якого рука користувача знаходиться у положенні рукостискання. Така поза кисті вважається природнішою, ніж долонею донизу. Внаслідок тривалих навантажень м'язи менше втомлюються і не піддаються деформації.
Врахування анатомічних особливостей руки – це великий прорив у розробці даного обладнання.каналу, яким дуже часто страждають програмісти, гравці, айтішники та ін.
Тип сенсора
Наступною відмінною рисою девайса є тип сенсора, що відображає швидкість та напрямок пересування курсору. Зараз можна купити ігрову мишу як з оптичним, так і лазерним сенсором. У першому випадку принцип роботи заснований на функціонуванні світлодіода та датчика, які за допомогою електронної плати визначають напрямок команди. Оптичні рецептори підходять для будь-якої поверхні та не вимагають спеціального килимка. Проте їхні маніпуляції менш точні та оперативні.
Лазерні рецептори працюють за схожим принципом, тільки замість світлодіода використовується лазерний промінь. Він дозволяє реалізовувати заданий напрямок у кілька разів швидше, що дуже важливо у відеоіграх.
Також є прилади з гібридним сенсором. Вони поєднують усі переваги перших двох типів, роблячи процес використання максимально зручним. Такі варіанти здатні рухатися будь-якими поверхнями, незалежно від наявності килимка.
Варто зазначити, що оптика – найбюджетніший варіант, проте його потенціалу для професійних ігор може бути недостатньо. Лазер є універсальним видом для геймерів різних рівнів.
Чутливість сенсора
У технічних характеристиках будь-якої моделі миші закладено такий показник, як чутливість – швидкість відкликання на маніпуляцію користувача. Вона вимірюється у dpi. Чим вище це значення, тим швидше і точніше спрацьовує миша.
Агрегат, призначений на вирішення типових завдань, може мати показник від 700 до 900 dpi. Цього цілком достатньо для комфортного запуску програм, відкриття документів, прокрутки списків тощо. Однак мишка для ігор потребує більшої чутливості. Як правило, їх показник може змінюватись від 3000 до 16000 dpi.
Точне переміщення курсору та миттєвий відгук на команду дозволяє здійснювати різкі рухи та повороти маніпулятором, реагувати на будь-який поворот сюжету.
Посилення корпусу, ніжок та перемикачів
Регулярне багатогодинне використання пристрою передбачає підвищені навантаження на корпус та додаткові елементи керування. Тому виробники комп'ютерної техніки дбають про те, щоб робочий ресурс девайсу перевищував кілька десятків тисяч годин. Для цього використовується спеціальний пластик підвищеної міцності. Він здатний витримувати механічну дію у вигляді ударів, кидків, падінь зі столу та ін.
Для посилення корпусу можуть бути залучені металеві вставки з алюмінію або сталі. Вони значно підвищують вагу агрегату, але збільшують його міцність.
Ніжки та кнопки миші для ігрового ПК також відрізняються високою надійністю. Потенціал перемикачів може перевищувати 10-20 мільйонів натискань, а ресурс ніжок досягатиме 150-180 км. Також деякі бренди випускають моделі із можливістю заміни даних елементів. У разі повної технічної справності пристрою можна змінити витратні деталі та продовжувати використання.
Додаткові кнопки
На відміну від офісних та побутових пристроїв, геймерські маніпулятори мають від 5 до 19 кнопок. Їхнє розташування зосереджено по всьому корпусу: верхній частині кришки, бічним панелям, під пальцями. Така архітектура на 50% замінює клавіатуру, що дозволяє брати участь у грі без звернення до стандартної розкладки.
Кожному перемикачу може бути задана певна команда, що у рази підвищує ефективність процесу. Гравець може керувати героєм, використовувати зброю, заклинання без використання клавіатури. Крім того, кнопка може виконувати цілий макрос. Її активація запустити послідовну низку подій, яка за стандартної розкладки зажадала б одночасного натискання кількох клавіш.
Внутрішня пам'ять
Для запису конкретних команд або макросів на перемикачах миші потрібна оперативна пам'ять певного обсягу. Залежно від призначення девайса, а також кількості потенційних користувачів підбирається даний показник. Від нього залежить ціна ігрової мишки.
Найбюджетніші моделі наділяються пам'яттю в 16 Кб. Цього достатньо для фіксації команд у рамках однієї гри. Більш дорогі моделі мають обсяг пам'яті до 512 Кб. Такого потенціалу цілком достатньо використання агрегату на кількох комп'ютерах різними геймерами. Якщо необхідності міняти користувача немає, то розумніше придбати варіант із меншою кількістю пам'яті.
Наявність модульних елементів
Деякі різновиди передбачають трансформацію корпусу шляхом зміни бічної панелі. Кожен окремий елемент може мати 2, 6 або 12 кнопок. Вибір панелі для конкретної гри дає змогу оптимізувати процес під конкретного користувача. Тим самим з'являється можливість отримати максимальне задоволення від продуктивності та можливостей девайсу.
Джерело живлення
Різні цінові сегменти агрегатів передбачають певне джерело споживання енергії. Найдешевшими вважаються дротові моделі. Вони живляться від системного блоку або мережного адаптера через USB-кабель. Перевагою таких пристроїв є безперебійне подання енергії. Однак наявність дроту може обмежувати рухи та викликати незручності.
До більш поширених відносяться миші, що працюють від батарейок, акумуляторного блоку або ПК/акумулятора. Їхнє підключення здійснюється за допомогою бездротового зв'язку, радіус дії якого досягає 5-8 метрів.
Спосіб підключення
Дротові пристрої з'єднуються з комп'ютером або ноутбуком через кабель USB або шнур з роз'ємом PS/2. Також можливе бездротове підключення. Воно забезпечується за допомогою радіоканалу із частотою 2.4 ГГц або Bluetooth-сигналу.
Додаткові можливості
Окрім основних технічних характеристик при покупці мишки для ігор, слід звертати увагу на наявність додаткових можливостей. До них можна віднести:
- безшумну роботу – робота процесора, кнопок та перемикачів не видає сторонніх звуків. Це дозволяє грати в комфортних умовах, не заважаючи оточуючим;
- ергономічне підсвічування – комп'ютерна миша може мати світлодіодні нитки, розташовані за межами корпусу, у нішах для кнопок, а також у нижній частині пристрою. Ця особливість робить зовнішній вигляд більш привабливим та стильним, естетично виглядає у темряві;
- вологозахист – герметичний корпус виконується способом відливу із пластику. Така технологія дозволяє захистити агрегат від випадкового проникнення вологи всередину.
Критерії вибору ігрової мишки для ПК
Для того, щоб вибрати оптимальний варіант пристрою, який відповідатиме всім вимогам покупця, рекомендується засновувати свій вибір на наступних критеріях:
- Форма агрегату. Залежно від того, яка з рук у геймера ведуча, варто підбирати тип девайсу. Це дозволить зробити процес гри зручним навіть за тривалого занурення у віртуальну реальність.
- Тип та чутливість сенсора. Високобитні ігри з гарною графікою та частотою зміни кадру вимагають оперативного відгуку маніпулятора. Професійні миші передбачають наявність лазерного або оптичного випромінювання з високою роздільною здатністю та спрацьовуванням на команди протягом 0,001 секунди.
- Тип підключення. Залежно від моделі та виду ПК підбирається один із варіантів з'єднання периферійного обладнання. Найзручнішими та найпопулярнішими вважаються бездротові способи: Bluetooth-сигнал або радіоканал.
- Джерело енергії. При потребі багатогодинної роботи рекомендується вибирати акумулятор ПК або батарейки як джерело живлення. Однак у другому випадку тривалість роботи маніпулятора залежить від якості.
- Наявність додаткових можливостей. У разі потреби можна придбати обладнання з розширеними технічними можливостями у вигляді підсвічування, змінних модулів з різною кількістю кнопок, вологозахисту та ін.
Комп'ютерні ігрові миші в Eldorado
Широкий асортимент нашого інтернет-магазину дозволяє купити ігрову мишу, яка підійде як для простого любителя відеоігор, так і для професійного геймера. Кожна назва супроводжується докладним описом технічних характеристик, фотографіями товару. Скориставшись інтуїтивно зрозумілою навігацією сайту, ви зможете купити модель, що сподобалася, за кілька хвилин вашого часу. Фільтр дозволить швидко відсортувати моделі за технічними характеристиками, ціною, брендом.
Також для всіх клієнтів ми пропонуємо:
- гарантію якості від виробника щонайменше 12 місяців;
- періодичне проведення акцій зі зниженням цін;
- унікальні цінові пропозиції;
- можливість придбання товару на виплат на необхідний період;
- доставку покупки у будь-яке місто України.
Для покупки товару онлайн достатньо оформити замовлення на сайті або зателефонувати. У разі потреби наші висококваліфіковані спеціалісти проведуть докладну консультацію та дадуть відповідь на всі питання.