КОРПУСИ
969
2 804
4 639
30
103
176
330
357
384
КОРПУСА
Корпус для ПК: різновиди та основні характеристики корпусів системних блоків
Корпус ПК – це металевий блок, призначений для раціонального та компактного розміщення основних елементів електронної системи комп'ютера. Сучасні моделі – це сукупність бічних стінок, виконаних з алюмінію або сталі, а також пластмасової лицьової панелі, на якій розміщуються кнопки керування, CD-ром та ін.
Корпус для системного блоку має низку характеристик, які відображають його основні функціональні можливості. Головними з них є типорозмір, система вентиляції, товщина металу, способи фіксації комплектуючих та роз'єми. Дані показники дозволяють працювати комп'ютеру з певним ступенем завантаженості та у конкретному середовищі.
Купити корпус для комп'ютера в Eldorado, це означає, що підібрати комплектуючі під будь-який ПК на вигідних умовах. Для тих, хто не може зробити вибір, наші консультанти розкажуть нюанси та допоможуть визначитися з моделлю, підібрати інші складові для збирання комп'ютера своїми руками.
Типи блоків для комп'ютера
Основним принципом класифікації корпусів ПК є розміщення робочої поверхні, і навіть займана площа. У зв'язку з цим виділяється низка видів блоків.
Горизонтальний (desktop)
Є настільним корпусом, на який встановлюється монітор стаціонарного вигляду. Робота комп'ютера здійснюється з паралельним підключенням клавіатури, миші та додаткових пристроїв: колонок, веб-камери та ін. Мінус цього корпусу є габарити та площа. Як правило, для розміщення робочого стола потрібно чимало місця на робочому столі, що обмежує простір користувача.
Купити корпус на ПК даного типу не рекомендується, якщо є бажання встановити його в ніші столу та в іншому місці, що дозволяють інші види блоків. Зараз покупка корпусу системного блоку не зовсім вигідне рішення. Це пояснюється тим більше, що цей тип стає пережитком минулого, на його зміну прийшли більш практичні альтернативні варіанти.
Настільний знижений вигляд (low-profiledesktop)
Призначений для дещо іншого розташування електронних елементів усередині короба. Купити корпус системного блоку low-profiledesktop означає придбати низький по висоті короб, що дозволяє встановлювати спеціальний блок, який підключається до материнської плати. Таке з'єднання дозволяє розміщувати всю систему електронних елементів у горизонтальному вигляді. Крім більш економного використання робочого простору, цей тип блоків нічим переважно не відрізняється від типу desktop;
Вежа (tower)
Корпуси на ПК вертикального типу відрізняються розташуванням внутрішньої системи елементів. Такі блоки вважаються популярнішими на ринку завдяки можливості встановлювати їх у спеціальній ніші або під столом. Це дозволяє економити робочий простір, використовувати його раціональніше.
Mini-Tower
Найменший тип має компактні габарити. Разом з цим, система охолодження маленьких веж досить погана, що сприяє довільному відключенню ПК після тривалого періоду роботи. Застосовувати такі корпуси краще для домашніх умов, де експлуатація комп'ютера нерегулярна.
Midi-Tower
Тип блоків з оптимальними середніми габаритами. Внутрішнє місце дозволяє монтувати більш розширену систему охолодження. Декілька паралельно функціонуючих вентиляторів дають можливість використовувати пристрій тривалий час. Системні блоки типу Midi-Tower є оптимальним рішенням як домашнього, так офісного застосування.
Full-Tower
Потрібно купити корпус ПК, що має максимально великий розмір? Full-Tower підійде оптимально. Найчастіше такі блоки застосовуються для збирання серверів чи ігрових комп'ютерів. Місця всередині блоку достатньо для встановлення кількох відеокарт, двох жорстких дисків, а також додаткових плат, що підключаються через спеціальні слоти материнської плати. Корпус для комп'ютера цього типу найчастіше зустрічається в ігрових клубах, головних офісах компаній, рідше в аматорському використанні.
Головні характеристики блоків для ПК
Купувати порожній системний блок, який відповідатиме необхідним вимогам для розміщення електронних елементів, слід, ґрунтуючись на його головних технічних характеристиках. Від їх обліку залежить подальша наповнюваність комп'ютера, а також експлуатаційний період.
Форм-фактор
Цей показник визначає тип та розмір материнської плати, яку можна вмонтувати у відповідний корпус. Зараз виділяють miniITX (170х170 мм), mATX (244х225), ATX (305х244 мм), E-ATX (305х330 мм), XL-ATX (345х262 мм) – типорозміри, що визначають вид материнської плати. Вибір корпусу повинен ґрунтуватися, перш за все, на відповідності форм-фактора комп'ютера та плати. Вони мають повністю збігатися. Інакше доведеться міняти одне з двох.
Слот для відеокарти
Зараз можна придбати комп'ютерний корпус, розмір якого буде відповідати відеокарті до 300 мм, що є збільшеним розміром плати. Непоодинокі випадки, коли при виборі порожнього системного блоку користувачі не враховують цей критерій. Відеокарти погано фіксуються в корпусі, упираючись у слоти жорстких дисків.
Система охолодження
Від цієї характеристики залежить безперебійне функціонування комп'ютера. Сучасні моделі передбачають ніші для розташування вентиляторів на кожній зі стін блоку. Якщо комп'ютер призначений для офісного або домашнього використання з середніми навантаженнями, достатньо двох вентиляторів на задній та на передній стінки.
Мінімальний діаметр кожного має становити 120 мм. Якщо ПК розрахований на ігрове застосування, система охолодження повинна бути посиленою. Постійна робота відеокарти провокує перегрів системного блоку. Вентилятори таких пристроїв монтуються на кожній стінці.
Розташування роз'ємів
Більшість корпусів для ПК передбачають наявність кількох USB-роз'ємів. Найчастіше вони знаходяться як на задній, так і на передній панелі. Таке розташування передбачено для встановлення в задні порти стаціонарного обладнання: миші, клавіатури, камери, які постійно виймаються. Зовнішні порти використовуються для флешок та інших часових пристроїв. Також на передній панелі розташовуються роз'єми для навушників, мікрофона, ніша для дисководу (кілька застарілі моделі корпусів) та CD або DVD-ROMa.
Блок живлення
Деякі блоки для комп'ютерів заздалегідь наділені виробником блоку живлення. З одного боку, це зручно, тому що не доводиться витрачати сили на вибір цього елемента. Але з іншого, якість такого доповнення не завжди гарна. Купити недорогі корпуси для ПК з уже встановленим блоком дуже складно. Практичніше купувати вироби окремо. У такому разі покупець сам визначає модель та якість блоку.
Матеріал та виконання корпусу
Сучасні моделі виконуються з алюмінію та сталі. Сталеві варіанти вважаються найбільш поширеними та популярними. Це пов'язано з невисокою ціною матеріалу. Алюмінієві вироби відрізняються покращеною теплопровідністю, що знижує ризик перегрівання комп'ютера під час експлуатації.
Також важливу роль відіграє товщина металу. Якщо стінки корпусу тонше 0,5 мм, пристрій буде працювати досить шумно. Для покращеної шумоізоляції створюються короби з товщиною від 0,6 мм. Такі комп'ютери працюють значно тихіше та не викликають дискомфорту у користувача. Також на більш тиху роботу ПК впливає наявність гумових накладок у місцях кріплення приводу та жорстких дисків.
Критерії вибору в асортименті
Сьогодні, щоб купити корпус на комп'ютер, важливо раціонально підходити до ряду критеріїв, які впливають як на вартість всього обладнання, так й на тривалість експлуатаційного періоду.
Насамперед користувачеві необхідно визначитися з призначенням комп'ютера. Також важливо розуміти, яке конкретно обладнання монтуватиметься всередину, кількість жорстких дисків, розмір відеокарти та інше.
Як правило, побутове або уніфіковане офісне використання передбачає певний типорозмір блоку. Для правильного розташування внутрішніх елементів комп'ютера підійде тип корпусу Mini-ITX, Micro-ATX. Останні роки корпусу типу Desktop і Low-profiledesktop рідкісні у застосуванні. На ринку можна підібрати альтернативні варіанти, які матимуть низку переваг.
На якість роботи комп'ютера, а головне термін його «життя» безпосередньо впливає грамотно організована система вентиляції всередині корпусу. Незалежно від того, з якою метою буде використовуватися ПК, наявність у ньому кулерів та вентиляторів просто необхідна. Для правильної циркуляції повітря рекомендується встановлювати на передній стінці щонайменше одного кулера, але в задній – вентилятор.
Така система дозволить активно втягувати кімнатне повітря, охолоджувати внутрішні компоненти та випускати назовні. Саме тому перед тим, як купити корпус системного блоку, важливо звертати увагу на наявність елементів кріплення для системи охолодження, а також правильне розташування лопатей вентилятора.
На ціну корпусу системного блоку впливає місце розташування блоку живлення. Бюджетніші моделі припускають його у верхній частині, що не дуже правильно. Тепло, що випромінюється процесором, відеокартою та іншими деталями, піднімається, що провокує додаткове нагрівання блока живлення. Це веде до того, що ланцюги починають працювати нестабільно, з'являються збої та довільні відключення обладнання. Тому рекомендується купувати корпус з нижнім розташуванням блока живлення. Такий комп'ютер прослужить значно довше.
Важливим нюансом є система розташування жорстких дисків. Дешевші моделі корпусів припускають просте кріплення обладнання на болти. Однак рекомендується вибирати блоки з системою висувного кріплення, яка дозволяє встановлювати жорсткий диск у декілька рухів. Цей механізм забезпечує надійну фіксацію диска всередині корпусу. Це особливо актуально, якщо пристрій комп'ютера передбачає паралельне підключення двох жорстких дисків.
Перед тим, як купити порожній системний блок, варто враховувати подальшу систему прокладання дротів. При підключенні всіх комплектуючих одночасно, укладається більше ніж 20 кабелів, які займають чималий простір усередині. Від їх грамотного розташування залежить правильна безперешкодна циркуляція повітря всередині блоку.
Сучасні моделі передбачають у коробі порожні віконця та отвори на стінках. З їх допомогою можна здійснити підключення деталей найкоротшим способом. Провід не повинен бути укладений безсистемно, інакше може виникнути скупчення пилу на головних елементах ПК, що призведе до їх швидкого виходу з ладу.
Придбання корпусів для ПК в інтернет-магазині Eldorado
Головною метою нашого магазину є повне задоволення потреб клієнта. Саме тому ми постійно вдосконалюємо сервісне обслуговування, цінову політику, бонусну та акційну систему. Для кожного клієнта ми прагнемо створити максимально вигідні умови, які стануть основою, щоб купити корпус для ПК недорого. Саме тому всім клієнтам інтернет-магазин пропонує:
- доступні ціни на товари високої якості;
- гарантію на все обладнання не менше 12 місяців від дня покупки;
- регулярне зниження цін, та навіть проведення акцій;
- заохочувальну бонусну систему під час здійснення покупок;
- професійні консультації з докладними відповідями на всі запитання клієнта;
- доставку товару до будь-якої точки Києва, а також по території всієї України;
- ексклюзивні умови оформлення інтернет-замовлення.
Звертаючись до нашого магазину, ви маєте унікальну можливість придбати якісний товар за низькими цінами.
Цены на корпуса (стоимость листопад 2024)
Товар | Цена |
Корпус GameMax MT515-450W | 1169 грн. |
Корпус GameMax MT517-500B ATX з БЖ GM-500B (MT517-500B) | 1599 грн. |
Корпус GameMax MT520-NP | 969 грн. |
Корпус CHIEFTEC COMPACT IX-03B-OP Black miniITX без БЖ | 1199 грн. |
Корпус LIAN LI Lancool II Mesh RGB Black (G99.LAN2MRX.50) | 4639 грн. |